• Regulamin korzystania z szafek szkolnych

w Szkole Podstawowej w Jelonku

1. Szafki szkolne są własnością Szkoły Podstawowej w Jelonku.

2. Dyrekcja szkoły prowadzi ewidencje korzystania z szafek.

3. Uczeń nabywa prawo do korzystania z szafki w okresie nauki w Szkoły Podstawowej w Jelonku.

4. Szafki szkolne mają służyć uczniom do przechowywania odzieży wierzchniej i obuwia.

5. Uczeń, który otrzymał szafkę, powinien zadbać o jej należyte użytkowanie, poszanowanie oraz utrzymanie porządku.

6. Uczeń nie może udostępniać przydzielonej szafki innym uczniom, a także zamieniać się z nimi na szafki .

7. Użytkownik szafki ponosi odpowiedzialność za jej zawartość.

8. Uczeń nie może przechowywać w szafce żadnych przedmiotów szklanych, produktów spożywczych, napojów z niezabezpieczonym zamknięciem, brudnej i mokrej odzieży (np. strojów sportowych), a także innych substancji .

9. Zabrania się dokonywania wewnątrz i na zewnątrz szafki napisów, rysunków i naklejania czegokolwiek oraz podejmowania innych działań mających skutek trwały.

10. Zakazuje się przesuwania szafek oraz wrzucania czegokolwiek za szafki.

11. Raz w miesiącu wychowawca sprawdza stan szafki w obecności uczniów.

12. Kontrole nadzwyczajne przeprowadzane są w sytuacjach: uzyskania przez szkołę informacji o możliwości przechowywania przez ucznia rzeczy zabronionych niniejszym regulaminem oraz na wniosek policji lub innych organów do tego uprawnionych, na żądanie rodziców ucznia, w związku z możliwością popełnienia czynu zabronionego.

13. Kontrolę nadzwyczajną przeprowadza się komisyjnie. Z kontroli sporządza się protokół.

14. Dyrektor szkoły, wychowawca, pedagog szkolny ma prawo do sprawdzenia szafki w obecności ucznia w każdej chwili.

15. W przypadku uszkodzenia szafki szkolnej przez ucznia, jego rodzice ponoszą koszty naprawy.

16. W przypadku zauważenia uszkodzenia szafki należy niezwłocznie zawiadomić o tym wychowawcę lub dyrekcję szkoły.

17. Każdy zamek posiada co najmniej dwa klucze: jeden zapasowy pozostaje zawsze w szkole i nie podlega wydawaniu.

18. Klucz, który otrzymuje uczeń, podlega zwrotowi przed zakończeniem roku szkolnego. Zwrotu dokonuje się na ręce wychowawcy.

19. Bez zgody dyrektora/wychowawcy nie wolno samodzielnie dorabiać kluczy do szafek.

20. Pod koniec roku szkolnego uczeń zobowiązany jest do opróżnienia szafki, przed oddaniem klucza wychowawcy.

21. Klucza do szafki nie należy pozostawiać w zamku / dotyczy szafek znajdujących się na korytarzu/. Natomiast kluczyki do szafek znajdujących w klasach  pozostają w zamku.

22. Zabrania się otwierania swoim kluczem innych szafek.

23. W przypadku zagubienia klucza uczeń zobowiązany jest do powiadomienia o tym fakcie wychowawcę. Klucz dorabiany jest na koszt ucznia.

24. Niniejszy Regulamin obowiązuje od dnia 9 października 2020r. i jest udostępniony na stronie internetowej szkoły.

Jelonko dn., 09.10.2020r.

Oświadczam, że zapoznałem/am się z Regulaminem korzystania z szafek szkolnych obowiązującym w Szkole Podstawowej w Jelonku oraz potwierdzam odbiór kluczyka do mojej szafki.

KLASA ………………….

LP.