• Rozdanie nagród - 28.04.2022r.

• Dzisiaj w naszej szkole odbyło się rozdanie nagród laureatom X Gminnego Konkursu Piosenki Kaszubskiej „KASZËBSCZÉ SPIÉWË” Wszystkim serdecznie gratulujemy!

• X Gminny Konkurs Piosenki Kaszubskiej „KASZËBSCZÉ SPIÉWË” - 22.04.2022r.

• Dziś 22 kwietnia 2022r. w naszej szkole odbyło się posiedzenie komisji, która oceniła występy uczestników zgłoszonych online na  X Gminny Konkurs Piosenki Kaszubskiej „KASZËBSCZÉ SPIÉWË”

Jury w składzie:

1. Sławomir Bronk - przewodniczący
            2. Irena Kulwikowska - członek
            3. Katarzyna Butowska – członek

po przesłuchaniu 21 solistów i  7 duetów przyznało następujące miejsca:

Kategoria I - Przedszkola i klasy „O” - solista:

1. Jan Złoch – SP Tuchlino

2.Łukasz Cyman – SP Kamienica Królewska

3.Klaudia Miotk – Przedszkole „Zielony Wiatraczek” Sierakowice

Wyróżnienie – Antonina Bigus – SP Kamienica Królewska

Kategoria I - Przedszkola i klasy „O” - duet:

1.Kornelia Stolc, Jakub Formela - Przedszkole „Zielony Wiatraczek” Sierakowice

2.Urszula i Adam Szuta – SP Kamienica Królewska

3. Małgorzata Kostuch, Konstanty Walkusz - Przedszkole „Zielony Wiatraczek” Sierakowice

Kategoria II -  klasy I-III - solista

1. Anna Maszke – SP nr 1 w Sierakowicach

2.Kornelia Kotlenga - SP nr 1 w Sierakowicach

3. Julia Dalecka – SP w Mojuszu

Wyróżnienie – Antoni Złoch – SP w Tuchlinie

Kategoria II -  klasy I-III – duet:

1. Mielewczyk Laura i Mielewczyk Ewelina – SP w Jelonku

2.Nella Szutenberg i Oliwia Gronda – SP w Jelonku

Kategoria III -  klasy IV-VI – solista:

1. Nadia Szutenberg – SP w Jelonku

2.Kamila Pioch – SP w Mojuszu

3.Agnieszka Roszkowska – SP w Tuchlinie

Wyróżnienie – Laura Karkowska – SP w Jelonku

Kategoria III -  klasy IV-VI – duet:

1. Koszałka Aleksandra i Nikola Gronda – SP w Jelonku

2.Mielewczyk Monika i Lejk Antonina – SP w Jelonku

Kategoria IV -  klasy VII -VIII - solista

1. ……

2. Złoch Julia – SP nr 2 w Sierakowicach

3. Klaudia Grabowska – SP w Lisich Jamach.

Osoby, które zajęły I, II, III miejsce i wyróżnienie zapraszamy wraz z opiekunami po odbiór dyplomów i nagród w czwartek 28 kwietnia o godz. 13.00. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłym roku szkolnym.

• Kaszubskie śpiewy - etap szkolny - 20.04.2022r.

• Ze względu na duże zainteresowanie wśród uczniów Gminnym Konkursem Piosenki Kaszubskiej organizowanym po raz dziesiąty w naszej szkole, odbyły się dziś eliminacje szkolne. W ich wyniku wyłoniono solistów i duety, które będą reprezentowały naszą szkołę w eliminacjach gminnych.

• Spotkanie z autorką książki - 06.04.2022r.

• Dzisiaj w ramach promocji czytelnictwa gościliśmy w naszej szkole wyjątkowego gościa - Panią Halinę Reiter, autorkę powiastki dla dzieci pt.,,Książka i wróbel". Uczniowie klasy I przygotowali przedstawienie na podstawie tej historyjki o  wróbelku. Oczywiście na spotkaniu autorskim nie mogło zabraknąć pytań do pisarki. Dzieci dowiedziały się, na czym polega warsztat pisarski, skąd autorka czerpie pomysły, jak wygląda współpraca z wydawnictwem.To było bardzo owocne spotkanie Dziękujemy Pani Halince i z niecierpliwością czekamy na kolejną książkę

• Laureaci konkursów - 06.,2.2022r.

• Laureaci konkursów z języka regionalnego kaszubskiego odebrali nagrody z rąk pana prezesa Zrzeszenia Kaszubsko- Pomorskiego oddziału Sierakowice - Piotra Jelińskiego oraz Pana Zbigniewa Wenty. Serdecznie gratulujemy Laurze, Monice, Anastasii oraz Oliwii

• "Stwòrzenié Kaszëb" - 01.04.2022r.

• Uczniowie z klas IV oraz V, którzy uczęszczają na zajęcia koła regionalnego, zaprezentowały dzisiaj naszej szkolnej publiczności przedstawienie w języku kaszubskim pt. "Stwòrzenié Kaszëb".

• 43 Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - etap gminny - 29.03.2022r..

• W remizie OSP w Sierakowicach odbyły się dziś eliminacje gminne 43 Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Nasz szkołę reprezentowali uczniowie kl.8: Ola, Weronika i Ksawery pod opieką p. E. Drywa. Nasi uczniowie zajęli czołowe lokaty: Ola I miejsce, Weronika III miejsce i Ksawery V miejsce. Ola będzie reprezentowała nasza gminę w eliminacjach powiatowych. Gratulujemy. E.D.