• Dzień Seniora oraz Dzień Babci i Dziadka - 24.01.2024r.

• Styczeń to miesiąc szczególny dla wszystkich Babć i Dziadków. 24.01.2024r. nasza nowa sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi, by wspólnie celebrować Święto SenioraTo doskonała okazja do podkreślenia wyjątkowej roli osób starszych w naszym życiu. Ich doświadczenie, mądre rady, miłość to wartości, które zasługują na uznanie i szacunek. Oprócz naszych wspaniałych Seniorów gościliśmy również: Wójta Gminy Sierakowice - Pana Tadeusza Kobielę,

Zastępcę Wójta Gminy Sierakowice - Pana Zbigniewa Fularczyka, Przewodniczącego Rady Gminy - Pana Mirosława Kuczkowskiego, Zastępcę Przewodniczącego RG - Pana Rafała Makurata oraz Radnego Gminy Sierakowice - Pana Mariusza Labudę.

Ta wspaniała uroczystość odbyła się dzięki współpracy naszej szkoły z sołtysami: Panią Justyną Mielewczyk i Panami: Kamilem Stolcem i Wojciechem Koszałką. Atrakcji było mnóstwo: przedstawienie w wykonaniu naszych uczniów, Gwiôzdka z Jelonka, kapela Folk Band i solowy występ absolwenta naszej szkoły - Szymona Mielewczyka. Dziękujemy za wszelką pomoc Mamom z Rady Rodziców. Spotkanie przebiegło w miłej i rodzinnej atmosferze. Do zobaczenia za rok!

• Gminne Zawody Czwórek Siatkarskich Chłopców - 23.01.2024r.

• Dzisiaj w naszej szkole odbyły się Gminne Zawody Czwórek Siatkarskich Chłopców.

Do rywalizacji o miano najlepszej drużyny naszej gminy przystąpiły: SP nr 1, SP nr 2, SP Lisie Jamy, SP Załakowo i oczywiście gospodarz turnieju SP Jelonko

Zawody rozegrano systemem ,,każdy z każdym". Po rozegraniu 10 meczów, pierwsze miejsce zajęła SP nr 2 i to uczniowie tej szkoły będą reprezentować gminę w turnieju powiatowym. Drugie miejsce zajęli uczniowie SP Załakowo, a trzecie nasza drużyna z Jelonka.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zmagań siatkarskich, sportowej postawy i olbrzymiej determinacji w dążeniu do sukcesu. Wielkie brawa dla Wszystkich!

• Spotkanie z radnym - 23.01.2024r.

• W ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie uczniowie klasy VII I VIII spotkali się dzisiaj z radnym naszej gminy-panem Mariuszem Labudą.

Celem zorganizowanej wizyty było odkrycie tajników funkcjonowania lokalnego samorządu. Dzięki naszemu gościowi dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy o pracy radnych i samorządzie gminnym.

Pan Mariusz przybliżył nam również zasady gospodarowania budżetem oraz przedstawił zakres działania Rady Gminy Sierakowice. Mogliśmy także poznać niektóre z planowanych inwestycji. Nasz gość z chęcią odpowiadał na zadawane pytania, dzięki czemu rozwiał wszystkie nasze wątpliwości.

• Dzień Kubusia Puchatka - 18.01.2024r.

• ,,Jaki dziś dzień? – zapytał Puchatek,

– Dziś – odpowiedział Prosiaczek.

Na to Puchatek:

– To mój ulubiony dzień".

I taki dzień był też dzisiaj!

Dzień Kubusia Puchatka obchodziliśmy tańcząc, czytając o przygodach Kubusia, grając w gry sportowe i degustując pyszny miodek.

• „Kaszëbsczi Kòlãdnicë" - 16.01.2024r.

• Natan i Wiktoria z klasy I w ścisłym gronie zwycięzców kaszubskiego konkursu literackiego. Dzisiaj w Szkole Podstawowej w Lisich Jamach odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu „Kaszëbsczi Kòlãdnicë", który realizowany był w formie literackiej oraz plastycznej. W tym konkursie naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów klasy I, którzy decyzją obrad jury zdobyli następujące lokaty:

Natan - I miejsce, Wiktoria- III miejsce w kategorii klas I- III

Kochani gratulujemy Wam serdecznie. Wielkie brawa dla Was

• Talenciaki - 11.01.2024r.

• Otrzymaliśmy już nagrody z Akcji Lidla "SZKOŁY pełne TALENTÓW 2"

W tym roku szkolnym wspólnymi siłami uzbieraliśmy 1355 talenciaków. Zamówiliśmy zestaw plastyczny na start i duży zestaw konstrukcyjny, które już do nas dotarły i wzbogaciły zasób pomocy

Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim, którzy wzięli udział w tym przedsięwzięciu!!!