Dawne obiekty architektury ludowej z obszaru Kaszub, w tym zagrody chłopskie, dworek, wiatrak, szkołę, kościół, kapliczkę i krzyż, tartak oraz kuźnię i stolarnię, obejrzeli dzisiaj uczestnicy wycieczki do Muzeum - Skansenu im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich. Co ciekawe, poza dawnymi obiektami, dzieci zwiedziły nowoczesną, interaktywną wystawę „Muzeum do zabawy”, na której nie tylko doświadczyły przeszłości, ale i mogły zaplanować muzeum przyszłości. Po zwiedzaniu i zabawie wycieczkowicze degustowali ulubione dania w restauracji MC Donalds. Ciekawe miejsce, duża dawka wiedzy, piękna pogoda i czas spędzony z rówieśnikami sprawiły, że wycieczka była bardzo udana.
WIADOMOŚCI
Wycieczka szkolna do Wdzydz - 22.05.2025r.
- 110
VII Gminny Konkurs Recytatorski wierszy Juliana Tuwima i Jan Brzechwy - 21.05.2025r.
W Szkole Podstawowej w Mojuszu odbył się VII Gminny Konkurs Recytatorski wierszy Juliana Tuwima i Jan Brzechwy. Uczniowie reprezentowali naszą szkołę w kategoriach:
3-4 latki Łucja i Antoni z grupy ,,Jelonki”
5-6 latki Liliana i Nadia z klasy ,,0”
klasy I-III:
Marcelina K. z klasy I i Marcelina Z. z klasy III.
Bardzo dziękujemy za piękny występ i zaangażowanie. Wielkie brawa dla was..
Pierwszy dzień naszej wycieczki - 21.05.2025r.
Dziś odwiedziliśmy Częstochowę – wyjątkowe miejsce na duchowej mapie Polski.
Zwiedziliśmy z przewodnikiem kaplicę z obrazem Matki Bożej, Muzeum Jubileuszu 600-lecia Jasnej Góry, Muzeum Świętego Jana Pawła II.
Mieliśmy także okazję uczestniczyć w Apelu Jasnogórskim – chwili pełnej ciszy, modlitwy i skupienia.
To niezwykłe przeżycie, które na długo zostanie w naszej pamięci.
6
Konkurs Recytatorski,,Rodnô Mòwa" - etap powiatowy - 20.04.2025r.
Dzisiaj w Kartuzach odbył się Konkurs Recytatorski,,Rodnô Mòwa" /etap powiatowy/. Naszą szkołę oraz gminę Sierakowice reprezentował Paweł Konkel z kl.VII. Gratulujemy odwagi i promocji naszej kaszubskiej mowy.
Zmagania egzaminacyjne zakończone - 15.05.2025r.
Dziś zakończyły się trzydniowe zmagania egzaminacyjne.
Gratulujemy naszym ósmoklasistom wytrwałości!
Trzymamy kciuki za wyniki, które poznamy 4 lipca!
Egzamin 8-klasistów - 13.05.2025r.
Nasi ósmoklasiści rozpoczęli trzydniowy maraton egzaminacyjny.
Trzymajmy za nich kciuki!!
VII edycja Powiatowego Konkursu „MOJA MAŁA OJCZYZNA” - BIŻUTERIA Z AKCENTEM KASZUBSKIM - 12.05.2025r.
VII edycja Powiatowego Konkursu „MOJA MAŁA OJCZYZNA” - BIŻUTERIA Z AKCENTEM KASZUBSKIM organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Jana Trepczyka w Mirachowie już za nami. Dzisiaj nastąpiło jego uroczyste rozstrzygnięcie, wręczenie nagród i dyplomów. Z dumą informujemy, że uczeń klasy II Julian Klejna zdobył WYRÓŻNIENIE w kategorii klas I-III, natomiast uczennica klasy VII Monika Mielewczyk zajęła III MIEJSCE w kategorii klas VII-VIII.
Kochani, bardzo się cieszymy z Waszych osiągnięć i serdecznie gratulujemy, zarówno laureatom, jak też wszystkim uczestnikom konkursu.
1
Noc w szkole - 09/10.05.2025r.
Noc w szkole, która odbyła się z piątku na sobotę (9/10 maja) przysporzyła dzieciom z klasy II i III wiele radości. Była to okazja do wspólnego spędzenia czasu podczas gier i zabaw, a także ciekawa forma integracji uczniów.
2
V Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej ,,Z Piłsudskim dawniej i dziś" - 09.05.2025r.
Dzisiaj w SP 2 odbył się V Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej ,,Z Piłsudskim dawniej i dziś".
Naszą szkołę reprezentowały uczennice kl.VII: Nadia i Antosia oraz Marta z kl.III.
Marta zajęła w swojej kategorii wiekowej II miejsce
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły! Jesteśmy z Was bardzo dumni!
Warsztaty z EDB - 08.05.2025r.
Uczniowie klasy VIII wzięli udział w warsztatach z Edukacji dla Bezpieczeństwa, które odbyły się dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 2 w Sierakowicach, a prowadził je Pan Tomasz Gajny, były żołnierz Wojska Polskiego.
Tematyka warsztatów to:
1. Zasady bezpiecznego posługiwania się bronią.
2. Jak działa broń.
3. Postawy strzeleckie.
To spotkanie było bardzo interesujące i z pewnością je zapamiętamy
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja - 07.05.2025r.
Dziś w naszej szkole uczciliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja – pierwszej w Europie i drugiej na świecie.
To wyjątkowy moment, który przypomina nam o wartościach takich jak wolność, solidarność i odpowiedzialność za Ojczyznę.
Pamiętajmy, że historia to nie tylko przeszłość – to także nasze dziś i jutro.
44
Wywiad z bibliotekarką - 07.05.2025r.
Dziś klasa I udała się do biblioteki szkolnej, gdzie przeprowadziła wywiad z p. Anetą na temat jej pracy. Przy okazji wypożyczyli też kolejne książeczki do przeczytania.
2
Gminny Konkurs „Z rodziną po kaszubsku na każdy temat” 06.05.2025r.
Naszym uczennicom i uczniom gratulujemy niegasnącego zapału w poszerzaniu wiedzy z języka regionalnego kaszubskiego, który pielęgnują także dzięki udziałowi w cyklicznych edycjach Gminnego Konkursu „Z rodziną po kaszubsku na każdy temat”. Z dumą ogłaszamy, że film Eweliny z kl. V i Moniki z kl. VII zajął I miejsce, natomiast filmy Adama z kl. IV oraz Pawła z kl. VII ex aequo II miejsca ! Wielkie brawa dla Was.
IV Marsz Godności "Wszystkie Serca biją razem" - 06.05.2025r
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV Marszu Godności "Wszystkie Serca biją razem" zorganizowanym przez Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Szklanej. Marsz odbył się z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Wydarzenie miało na celu promowanie równości, akceptacji i szacunku wobec osób z niepełnosprawnościami. Uczestnicy marszu wspólnie zamanifestowali solidarność oraz wsparcie dla idei włączania społecznego. Pomarańczowy pochód, pełen radości i pozytywnych emocji, pokazał, że każde serce bije tak samo – z godnością.
Działania wolontariatu - 05.05.2025r.
Uczniowie klasy VIII przez cały miesiąc odwiedzali swoich młodszych kolegów z kl. 0. Celem było czytanie baśni lub wspólna zabawa Okazało się, że mimo różnicy wieku znaleźli wspólne tematy, starsi uczniowie rozbawiali młodszych i wszyscy miło spedzali czas.
Obchody Święta Konstytucji 3 Maja - 03.05.2025r.
Delegacja naszej szkoły uczestniczyła dzisiaj w obchodach Święta Konstytucji 3 Maja, które odbyły się w Sierakowicach.
Uczestnicy złożyli kwiaty pod pominkiem Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej.
Apel z okazji Dnia Ziemi - 30.04.2025r.
22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie klasy V przygotowali przedstawienie i opowiedzieli o tym, jak ważna jest troska o naszą planetę. Były piosenki, wiersze, tańce i dużo pozytywnej energii!
Dziękujemy za tę lekcję o Ziemi — mamy nadzieję, że jej przesłanie zostanie z nami na długo!
16
Finał XVI Konkursu Dzieła Biblijnego Diecezji Pelplińskiej - 25.04.2025r.
25 kwietnia 2025r. w Pelplinie odbył się finał XVI Konkursu Dzieła Biblijnego Diecezji Pelplińskiej "Życie i misja św. Piotra". Nasza uczennica Laura z klasy VI zajęła wysokie - 10. miejsce wśród uczestników z całej diecezji. Gratulujemy Laurze i dziękujemy za piękne reprezentowanie naszej szkoły.
Integracja międzypokoleniowa w naszej szkole - 29.04.2025r.
Doskonała zabawa i pozytywne nastroje towarzyszyły uczniom z klas I-III, ich Rodzicom oraz Dziadkom za sprawą Spotkania Międzypokoleniowego, które odbyło się dzisiaj w naszej szkole. Wspólna Tabata, którą poprowadził pan Marian Wnuk - Lipiński, przedstawienie „Rzepka” w wykonaniu Mam i dzieci oraz poczęstunek, były okazją do integracji i radosnego zjednoczenia kilku pokoleń. Zwieńczeniem przedsięwzięcia było wspólne posadzenie drzewa w ogródku szkolnym. Składamy wyrazy uznania i podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tak wspaniałego wydarzenia, jakim było Spotkanie Międzypokoleniowe
136
Gminny Konkurs Znajomości Twórczości i Baśni Braci Grimm - 29.04.2025r.
Julia, Piotrek i Jasiu wzięli dzisiaj udział w Gminnym Konkursie Znajomości Twórczości i Baśni Braci Grimm, który odbył się dzisiaj w Sierakowicach w SP1.
Gratulujemy Wam wiedzy i zaangażowania
Archiwum Aktualności