SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

        • PRAWIDŁOWE RELACJE W GRUPIE RÓWIEŚNICZEJ. INTEGRACJA DZIECI I MŁODZIEŻY – WARSZTATY - 30.09.2021r. Uczniowie klas V-VI oraz VII-VIII uczestniczyli dzisiaj w warsztatach przeprowadzonych przez panie psycholożki z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kartuzach. Ich tematem były prawidłowe relacje w grupie rówieśniczej i jej integracja. Dzięki uczestniczeniu w warsztatach uczniowie uświadomili sobie, że atmosfera w klasie zależy od poziomu jej zintegrowania, norm grupowych, stosunków między dziećmi i młodzieżą, a także od pozycji i ról poszczególnych członków grupy rówieśniczej. Przekonali się również, jak ważne są pozytywne relacje z rówieśnikami, przede wszystkim dlatego, że uczą komunikacji, zaufania, odpowiedzialności, sztuki kompromisu i rozwiązywania konfliktów.

           

           Owocowe przekąski - 08.10.2021r.
          W piątkowe przedpołudnie zerówka przygotowała owocową przekąskę. Zanim dzieci przystąpiły do pracy, poznały zasady przygotowania witaminowych smakołyków oraz próbowały rozpoznać owoc za pomocą zmysłu smaku i węchu. Spróbowały również swoich sił w krojeniu. Dzieci nadziewały na patyczki ulubione owoce tworząc w ten sposób owocowe szaszłyki. Wszyscy poradzili sobie znakomicie i mieli ogromną radość wykonując to zadanie. 
           
           
          Obrazek 2021-10-08 20:24:22
           
           NOCKA W SZKOLE - 24/25.09.2021r.
           
          KAWIARENKA - 20.10.2021R.
          ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA - 08.11.2021r.
              Dzisiaj w naszej szkole było pysznie, zdrowo i kolorowo. 
           
           
           
          Wycieczka do Centrum Nauki Experyment - 16.11.2021r.
           
           
           
          Spotkanie z psychologiem - 19.11.2021r.
             Dziś uczniowie oraz rodzice uczniów spotkali się z panem psychologiem, który przeprowadził z nimi bardzo ważne rozmowy na temat zagrożeń czyhających na dzieci w internecie. 
           
           
          ANDRZEJKI - 24.11.2021r.
           
           

           Spotkanie z policjantką - 30.11.2021r.

           

          Podczas dzisiejszego spotkania z panią policjantką mł.asp. Karoliną Jędrzejczak z Komendy Powiatowej w Kartuzach, nasi uczniowie mieli okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą, przypomnieli sobie podstawowe zasady przechodzenia przez jezdnię. Dowiedzieli się również, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Podczas spotkania poruszono także problem cyberprzemocy, używek, zagrożeń w sieci. Uczniowie dowiedzieli się także ciekawostek związanych z pracą policjanta. To było bardzo owocne spotkanie, niektórych uczniów zainspirowało na tyle, że rozważają wstąpienie w przyszłości w szeregi stróżów prawa

           

           
           
           
           

          Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

           
           Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
           
           MIKOŁAJKI  2021r.
          Obrazek 2021-12-06 17:50:44
           
          SPOTKANIA KARNAWAŁOWO-ŚWIĄTECZNE - 13.01.2022R.
           

           

          8 LUTEGO 2022R - DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

          BAL KARNAWAŁOWY - 10.02.2022R.

          Obrazek 2022-02-10 11:21:19

           

          DZIEŃ KOBIET - 08.03.2022R. 

           

           
             "Sięgnij wyżej" 14.03.2022r.
           Dzisiaj gościliśmy w szkole dwie uczennice z ZSZiO w Kartuzach - Zuzannę Brezę i Aleksandrę Lis, które przeprowadziły interesujące warsztaty pt. "Sięgnij wyżej", dla uczniów kl. VI - VIII. Celem warsztatów było zachęcanie uczniów do szukania i rozwijania talentów. Dziękujemy uczennicom i polecamy się na przyszłość:) 
           
          Obrazek 2022-03-15 09:34:40
           
           
          21.03.2022R - PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
           
           
           
          DZIEŃ MATKI 
           
           
           
          DZIEŃ DZIECKA - WYCIECZKA DO PARKU MINIATUR - 01.06.2022R.
           
          07.06.2022R. XXI GMINNE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
           XXI Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej - 07.06.2022r.