Mieliśmy możliwość zapoznania się z zasadami zdrowego odżywiania, dowiedzieliśmy się o destrukcyjnym wpływie niezdrowego jedzenia na nasz organizm. To było bardzo cenne i ciekawe doświadczenie.
SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
06.10.2022r. SPOTKANIE Z PSYCHOTERAPEUTĄ - Dzisiaj mieliśmy okazję gościć w naszej szkole pana Romana Łojka-specjalistę psychoterpii uzależnień w procesie certyfikacji. Nasz gość w bardzo przyjazny i przystępny dla uczniów sposób przeprowadził warsztaty na temat szkodliwości substancji psychoaktywnych i motywów sięgania po używki. To było bardzo owocne i skłaniające do refleksji spotkanie!
07.11.2022r.DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA 8 listopada w Polsce obchodzimy Dzień Zdrowego Śniadania. W naszej szkole już dzisiaj przygotowaliśmy i degustowaliśmy zdrowe i pyszne potrawy. W menu zagościły: owoce, ciemne pieczywo, biały ser, pasty rybne, jajeczne i z awokado, owsianka, owocowe smothie, kolorowe kanapki, owocowe sałatki . Działania prowadzone są w ramach Szkoły Promujacej Zdrowie. Było pysznie, zdrowo i kolorowo!
03.02.2023r. Projekt "0" Na tropie zdrowego odżywiania" - dziś rozpoczęliśmy projekt, który zachęca dzieci do zdrowego odżywiania i kształtuje poczucie odpowiedzialności za własne zdrowie. Zadaniem dzieci jest pomoc profesorowi Animce w odszukaniu 8 składników odżywczych. Pierwszy składnik - żelazo udało nam się odnaleźć w buraku. Najwięcej emocji wzbudziło smakowanie buraka i robienie stempelków.
07.02.2023r. - Dzień Bezpiecznego Internetu
Dziś obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu, który ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku i świętowany jest na całym świecie.
Z tej okazji w naszej szkole odbyły się i odbędą się w najbliższych dniach pogadanki, prezentacje multimedialne, zajęcia tematyczne. Uczniowie starszych klas wypełnili też ankietę tematyczną oraz poznali zasady "Higieny cyfrowej". Mamy nadzieję, że wszystkie te działania pomogą zachować ostrożność podczas korzystania z Internetu.16.02.2023r.- Bal karnawałowy klas 0-III
Dziś w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas 0-III. Dzieci przebrane w piękne stroje bawiły się przy muzyce dyskotekowej. Zabawa była super....
09.02.2023r. NA TROPIE ZDROWEGO ODŻYWIANIA - MODUŁ II - Dziś odkryliśmy kolejny składnik odżywczy jakim jest witamina E. Dowiedzieliśmy się, że dużą jej ilość zawiera brokuł. Poznaliśmy to warzywo wszystkimi zmysłami, niektórzy odważyli się spróbować surowy brokuł i okazało się, że jest całkiem smaczny Wspólnie przygotowaliśmy "zieloną sałatkę" według przepisu profesora Animki. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zadania.
14.02.2023r. - Walentynki
Walentynki to nie tylko dzień zakochanych, jest to także doskonała okazja do wyrażenia sympatii, szacunku i życzliwości wobec innych. Dzisiaj, tradycyjnie nasza skrzynka walentynkowa była wypełniona kartkami z życzeniami .
21.02.2023r. - Zabawa karnawałowa klas IV-VIII
Karnawał zakończyliśmy dyskoteką dla klas IV-VIII. Nie zabrakło także słodkich przekąsek, które zostały przygotowane przez uczniów klasy VIII.
06.03.2023r. ,,NADzwyczajni – oko w oko z niepełnosprawnością”
Miło nam poinformować, że uczennice klasy VII-Oliwia I Karolina otrzymały wyróżnienia w Powiatowym Konkursie Plastycznym. Był on realizowany w ramach projektu ,,NADzwyczajni – oko w oko z niepełnosprawnością”. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas poniedziałkowego wydarzenia w Kartuskim Centrum Kultury, w którym wzięło udział około 250 uczniów z klas VI-VIII. Gościem specjalnym była Dominika Kasińska - uczestniczka pierwszej edycji programu Down the Road, a więc Zespół w trasie z Przemkiem Kossakowskim. Takie działania utwierdzają nas w przekonaniu, że warto walczyć że stereotypami dotyczącymi osób niepełnosprawnych.
10.03.2023r. NA TROPIE ZDROWEGO ODŻYWIANIA - Awokado - Kolejne zajęcia prozdrowotne w "0".
Wykonaliśmy zadania i odkryliśmy kolejny składnik odżywczy - magnez. Dowiedzieliśmy się, że można go znaleźć w awokado. Według wskazówek profesora Animki założyliśmy przedszkolną uprawę awokado.21.03.2023r. - Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa
Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Na znak solidarności i zwrócenia szczególnej uwagi na osoby z dodatkowym chromosomem założyliśmy kolorowe skarpetki. Młodsi uczniowie uczestniczyli także w warsztatach prowadzonych przez Panią Pedagog. 21 marca to również pierwszy dzień wiosny, którą każda klasa powitała na swój sposób: robiąc Marzanny, szukając wiosny na spacerze, wcielając się w role nauczyciela itp..
22.03.2023r. - Dzień Talentów w naszej szkole
Dzień Talentów w naszej szkole! Każde dziecko jest niepowtarzalne i wyjątkowe i każde ma jakiś talent. Nasi uczniowie udowodnili to dzisiaj w każdym calu!Jesteście wspaniali-wszyscy, bez wyjątku!
03.04.2023r. - Światowy Dzień Zdrowia - 7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia, dlatego w ramach programu Szkoła Promująca Zdrowie gościliśmy dzisiaj panią dietetyk - Natalię Puchalską .
-