Dziś odbyło się rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego ,,Moja ulubiona postać z bajki” w SP nr 1 w Sierakowicach.
Szymon z kl. 0 i Nella z kl. 1 otrzymali wyróżnienie. Gratulujemy
Dziś odbyło się rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego ,,Moja ulubiona postać z bajki” w SP nr 1 w Sierakowicach.
Szymon z kl. 0 i Nella z kl. 1 otrzymali wyróżnienie. Gratulujemy
Nasze uczennice: Natalia, Nicola i Amelia reprezentowały dzisiaj szkołę uczestnicząc w XIX Gminnym Konkursie Twórczości Literackiej w Języku Kaszubskim, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Sierakowicach. Gratulujemy dziewczynom udziału w konkursie i czekamy na jego wyniki.
Dzisiaj wzięliśmy udział w II Międzynarodowej edycji akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie.
Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.
#przerwanaczytanie#całaPolskaczytadzieciom
"Krótkie nóżki, długi ryjek,
ostre kolce ciało kryją.
Ach, cóż to za groźny zwierz?
To jest jeż, malutki jeż(...)."
Oto dzieła naszych zdolnych maluszków
O tym, że warto uczyć się języków obcych, wie każde dziecko.
Dzisiaj obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Każda z klas przygotowała wiadomości i ciekawostki na temat różnych krajów europejskich, nie zabrakło oczywiście wierszyków i piosenek. Na koniec nastąpiła degustacja potraw charakterystycznych dla danego państwa.
Dzisiaj było naprawdę międzynarodowo...
Udało się! Dzięki staraniom i zaangażowaniu Pana Wójta, Gmina Sierakowice otrzyma środki na rozbudowę naszej sali gimnastycznej!
Dzisiaj Samorząd Uczniowski otworzył podwoje naszej szkolnej kawiarenki.
W menu znalazły się tosty, wafle, gofry, naleśniki, babeczki, ciasteczka, kakao, soki...Było pysznie i wesoło!
Dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie...
Nasza uczennica Nicola Pobłocka z klasy VII zdobyła dzisiaj II miejsce w VII Międzyszkolnym Przeglądzie Piosenki Angielskiej, w kategorii soliści klas VI-VIII, który odbył się w SP w Mojuszu. Gratulujemy
14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. To ważne dla całej społeczności szkolnej święto uczciliśmy dzisiaj. Dzieci uczęszczające na zajęcia koła regionalnego, samorząd uczniowski i towarzyszącą im uczennica z klasy VIII pod opieką p. Joanny Sychta i p. Emili Płotki, zaprezentowali w języku kaszubskim przedstawienie oraz złożyli życzenia i upominki pani dyrektor, nauczycielom, jak również wszystkim pozostałym pracownikom naszej szkoły.
W niedzielę obchodzono XXI Dzień Papieski. Jego hasłem były słowa „Nie lękajcie się”, wypowiedziane przez Jana Pawła II. Z tej okazji w naszej szkole odbył się dzisiaj uroczysty apel, przygotowany przez uczniów klasy VIII oraz naszego księdza i katechetkę. M.B.
Dziś uczniowie klasy pierwszej naszej szkoły złożyli ślubowanie i zostali oficjalnie pasowani na pełnoprawnych uczniów. Uroczystość miała bardzo podniosły charakter. Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Zanim jednak zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Uczniowie m.in. zaśpiewali piosenki, recytowali wiersze oraz odpowiadali na szereg bardzo ważnych pytań. Po zakończonej prezentacji Pani Dyrektor i wszyscy zebrani zgodnie potwierdzili, iż uczniowie wspaniale zdali „egzamin pierwszoklasisty”. W dalszej kolejności pierwszoklasiści ślubowali kochać Ojczyznę, być dobrym uczniem, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w nauce i zachowania na medal!
Z piątku na sobotę (08/09 października) uczniowie klasy VII uczestniczyli w długo wyczekiwanej „Nocce w szkole”. Spotkanie trwało od godziny 18.00 w piątek do 7.30 w sobotę. W jego czasie młodzież piekła kaszubskie wafle i przygotowywała sok owocowy wg kaszubskojęzycznej instrukcji, doskonaliła kaszubską mowę grając w gry planszowe, uczestniczyła w zabawach ruchowych i integracyjnych, spożywała pizzę, jak również oglądała film. Wspólnie spędzone chwile dowiodły, że grupa nie tylko rozwinęła swoją wiedzę i umiejętności oraz zdobyła nowe doświadczenia, ale również doskonale współpracowała, zintegrowała się i świetnie bawiła się w swoim towarzystwie.
J.S., M.B.
W piątkowe przedpołudnie zerówka przygotowała owocową przekąskę. Zanim dzieci przystąpiły do pracy, poznały zasady przygotowania witaminowych smakołyków oraz próbowały rozpoznać owoc za pomocą zmysłu smaku i węchu. Spróbowały również swoich sił w krojeniu. Dzieci nadziewały na patyczki ulubione owoce tworząc w ten sposób owocowe szaszłyki. Wszyscy poradzili sobie znakomicie i mieli ogromną radość wykonując to zadanie. H.K.-K.
Dziś uczniowie klas O-III spędzili miło popołudnie na zorganizowanymdla nich Dniu Ziemniaka.
W piątek 1 października 2021r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.
Szkolną społeczność uczniowską reprezentować w tym roku szkolnym będą: Ola Mielewczyk z klasy VIII, Nicola Pobłocka z klasy VII i Anastasiia Matsuta z klasy VI.Gratulujemy
Uczniowie klas V-VI oraz VII-VIII uczestniczyli dzisiaj w warsztatach przeprowadzonych przez panie psycholożki z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kartuzach. Ich tematem były prawidłowe relacje w grupie rówieśniczej i jej integracja. Dzięki uczestniczeniu w warsztatach uczniowie uświadomili sobie, że atmosfera w klasie zależy od poziomu jej zintegrowania, norm grupowych, stosunków między dziećmi i młodzieżą, a także od pozycji i ról poszczególnych członków grupy rówieśniczej. Przekonali się również, jak ważne są pozytywne relacje z rówieśnikami, przede wszystkim dlatego, że uczą komunikacji, zaufania, odpowiedzialności, sztuki kompromisu i rozwiązywania konfliktów. J.S.
Tak obchodzono dzisiaj Dzień Chłopaka w klasie IV i V. Wszystkim Chłopcom, małym i dużym życzymy, abyście pomimo upływu lat nigdy nie wyrastali z marzeń i z tą samą nieprzejednaną wytrwałością zawsze dążyli do celu.
Dnia 30 września 2021r. klasy 0-III wraz z wychowawczyniami wybrały się do Gospodarstwa Agroturystycznego Zagroda „Sołtysówka” w Łapalicach. Po przybyciu na miejsce zostaliśmy serdecznie przywitani przez gospodarzy. Następnie zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Jedna wybrała się z gospodarzem panem Adamem, aby zobaczyć małe czterodniowe prosiaczki, które mogliśmy pogłaskać i przytulić. Następnie poszliśmy na łąkę, gdzie narwaliśmy trawy i koniczyny, którą mogliśmy nakarmić zwierzęta w Mini ZOO. Druga grupa w tym czasie, pod okiem pani Marzeny, poznała historię wypieku chleba, jak również wygniatała i formowała ciasto na własną bułeczkę. Obie grupy wykonywały także jeżyka i pieczątki z kartofli oraz delektowali się pysznymi frytkami. Wielką frajdą była dla dzieci przejażdżka wozem oraz wspólne zabawy na świeżym powietrzu. Wszyscy uczniowie, nauczyciele byli zachwyceni gościnnością gospodarzy. Szczęśliwi, choć zmęczeni wrócili do szkoły, gdzie czekali na nich rodzice. B. C.,E.D., H.K, E.P.
W dniu 29 września w zerówce obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W rolę czytających wcielili się rodzice: Pani Katarzyna Klawikowska i Pani Dominika Klejna. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowiadań. W tym dniu przypominamy, że czytanie dzieciom książek rozwijaja wyobraźnię i pamięć, poszerza słownictwo, a przede wszystkim umożliwia przeżywanie emocji. H.K-K
Powered by aSc EduPage