27 września uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w lekcjach języka regionalnego kaszubskiego podczas wycieczki do Gospodarstwa Agroturystycznego „Pod Lipą” mieszczącego się we Kamienieckim Młynie. W czasie tego wyjazdu młodzież miała sposobność do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, podczas którego nie tylko doskonaliła umiejętność komunikowania się w języku regionalnym, ale także bogaciła wiedzę z zakresu kultury, obyczajowości, historii, geografii oraz tradycyjnej kuchni środkowych Kaszub. Dodatkowo uczniowie skorzystali z grupowych ćwiczeń terenowych, takich jak m.in. budowanie szałasu, co spotkało się z dużym zainteresowaniem oraz zaangażowaniem podczas wykonywania pracy.
J.S., E.P.
A.Ch.