Nasza szkoła wzięła udział w kampanii na rzecz osób niewidomych i niedowidzących. 15 października obchodzilismy Dzień Białej Laski, to święto osób niewidomych. Chcą one w tym dniu przypomnieć, że mimo niepełnosprawności potrafią samodzielnie żyć I funkcjonować. W ramach programu zostały przeprowadzone przez panią Anetę Pobłocką prelekcje dla wszystkich uczniów. Dotyczyły one problemów ludzi niewidomych. Dzieci i młodzież starali się za pomocą zmysłów (dotyk,węch, słuch) poznać różne przedmioty,mieli także okazję zapoznać się z alfabetem Braille i rozszyfrować różne napisy. Uczyli się także, w jaki sposób można pomóc takim osobom. Każda klasa przygotowała plakaty, nawołujące do tolerancji i empatii wobec takich osób. Ponadto wychowawcy przeprowadzili w swojej klasie cykl lekcji na tematy związane z ludzi niewidomym i I niedowidzacymi. A.CH
Dzień Białej Laski - 22.10.2018r.
Dzień Papieski - 16.10.2018r.
Dziś, w 40-tą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez ks. Tomasza Mizyka i klasę VIII.
XVIII Dzień Papieski - Biegi wokół Ołtarza Papieskiego - 14.10.2018r.
- Już po raz osiemnasty odbyły się "Biegi wokół Ołtarza Papieskiego" w Sierakowicach. W tym roku biegi cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem. W jedenej z kategorii było nawet 53 dzieci. Jak zawsze nie zabrakło na nim naszych uczniów, którzy uczcili pamięć o papieżu Janie Pawle II, ale też spędzili aktywnie niedzielne popołudnie razem ze swoimi rodzicami. Dziewczynki do lat 10 reprezentowały: Ala z kl. IV oraz Weronika z kl. V., która zajęła IV miejsce i Ola Mielewczyk, która zajęłą VI miejsce.Gratulacje dla wszystkich!
Akcja pomocy poszkodowanym dzikim zwierzętom
Nasza szkoła włączyła się wakcję pomocy poszkodowanym dzikim zwierzętom. Zebrane rzeczy przekazywane będą do Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Ostoja. Organizacja niesie pomoc dzikim ptakom i drobnym ssakom, które znalezione przez człowieka znajdują się w stanie uniemożliwiającym im bezpieczne życie na wolności. Pomaga zwierzętom chorym, rannym, osieroconym, które wymagają tymczasowej opieki lub leczenia i rehabilitacji.
Chcesz pomóc w ratowaniu dzikich zwierząt?Oto lista rzeczy stale potrzebnych w Ostoi:
•Gazety „szare” typu dziennik, kolorowe twarde czasopisma się nie nadają.•Ręczniki papierowe.Stare poszewki na pościel, ręczniki, prześcieradła
Lista rzeczy stale potrzebnych w Ostoi:
•Plastry w rolkach (papierowe i materiałowe wszystkie rozmiary).
•Bandaże, strzykawki.•Rękawiczki nitrylowe lub lateksowe.•Karma dla małych kociąt mokra i sucha.Płatki owsiane, kasze, zboża
Warto pomagać
Będziesz czuł satysfakcję z pomocy
i zdobędziesz punkty dodatnie dla siebie.
Pytania proszę kierować do pani Joanny Sychty
lub pani Iwony Andraszewicz
Zbiórka wymienionych rzeczy w naszej szkole odbędzie się od 22 -31 października 2018r.
W tych dniach przed lekcjami będziesz mógł zostawić swoje dary dla dzikich zwierząt u
pani Joanny Sychty.
Podziękowanie 15.10.2018r.
Dyrektor wraz z pracownikami dziękuje Radzie Rodziców za przygotowanie słodkiego poczęstunku z okazji Dnia Nauczyciela.
15 października obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie przygotowali uroczystą akademię. Każda klasa zaprezentowała swój program artystyczny, były śpiewy, tańce, anegdoty, wiersze i skecze. Na koniec przedstawiciele SU wręczyli wszystkim pracownikom szkoły słodkie upominki. A.Ch.
XVII Kaszubskie Dyktando - 13.10.2018r.
Kinga Paracka z klasy VII oraz Amelia Lejk z klasy V reprezentowały naszą szkołę podczas XVII Kaszubskiego Dyktanda, które odbyło się w sobotę 13 października w Kolbudach. W tegorocznej edycji, swoją wiedzę z zakresu pisowni w języku kaszubskim, sprawdziło ponad 200 uczestników. Było to niezwykłe, całodniowe wydarzenie promujące kaszubszczyznę, któremu towarzyszyły występy regionalnych artystów, warsztaty i rękodzieło kaszubskich twórców. Ponadto organizatorzy imprezy przygotowali wycieczki do ciekawych okolicznych miejsc i obiektów. Nasze uczennice wraz z opiekunem wzięły udział w wyjeździe do Elektowni Wodnej w Bielkowie. J.S.
Dzień Edukacji Narodowej
List Rzecznika Praw Dziecka z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Szanowni Państwo,
pracownicy oświaty nie tylko przekazują wiedzę i kształtują kompetencje społeczne, często stają się również powiernikami młodych ludzi – ich przyjaciółmi i nierzadko jedynymi dorosłymi osobami, którym dzieci ufają i na które mogą liczyć. Niekiedy muszą zmierzyć się z problemami, których nie chcieli lub potrafili rozwiązać rodzice. Najmłodsi potrzebują mądrych przewodników po świecie i zasadach nim rządzących, dlatego tak ważny jest czas poświęcony dziecku, wsłuchanie się z uwagą w jego głos i odpowiadanie na jego potrzeby. Każde dziecko jest inne i potrzebuje zindywidualizowanego podejścia, dostosowanego do jego możliwości, umiejętności i potrzeb. Jedynie takie działanie zapewni najmłodszym pełny i harmonijny rozwój.
Szczególnie dzisiaj – w obliczu reformy edukacji – uczniowie potrzebują wyjątkowego wsparcia i zrozumienia. Wierzę, że nie zabraknie Państwu siły i determinacji, aby pomóc dzieciom przetrwać ten trudny dla nich okres. To od nas dorosłych zależy jak je przygotujemy do dorosłego życia i czy wyposażymy we wszystkie potrzebne umiejętności.
W tym ważnym i uroczystym dniu, pośród podziękowań i życzeń, proszę również o refleksję nad kondycją polskiej szkoły i jakością oferowanego uczniom wsparcia edukacyjnego i wychowawczego. Proszę pamiętać, że każdy z Państwa w swoim najbliższym otoczeniu, korzystając z własnej wiedzy i doświadczenia, może niejednokrotnie zrobić więcej dla dziecka niż wynika to z ustalonych prawem powinności.
Z całego serca dziękuję Państwu za zaangażowanie, cierpliwość i codzienny trud, jaki wkładacie w proces kształtowania młodych ludzi oraz rozbudzanie w nich ciekawości świata. Życzę satysfakcjonującej pracy z dziećmi i młodzieżą, siły oraz wielu powodów do radości z podejmowanych działań.
Z wyrazami szacunku,
Marek Michalak Rzecznik Praw Dziecka
Dział Komunikacji Społecznej
Biuro Rzecznika Praw Dziecka
ul. Przemysłowa 30/32
00-450 Warszawa
Warsztaty kaszubskie kl. VII i VIII - 09.10.2018r.
9 października b.r., uczniowie klas: VII i VIII , w ramach zajęć języka kaszubskiego, pojechali do Kamienickiego Młyna do Gospodarstwa Agroturystycznego "Pod Lipą". Dzięki uprzejmości gospodarzy, Państwa Sabiny i Andrzeja Krefta, młodzież zwiedziła piękną część Kaszub oraz poznała związaną z nim legendę o Zamkowej Górze. Wiele radości dostarczyło uczniom wykonanie pracy plastyczno -technicznej - "Kaszubskiego świecznika" na drewnie. Naszą wyprawę zakończyliśmy wspólnym biesiadowaniem przy ognisku, spożywaniem smażonych kiełbasek i ziemniaków.
Dzięki tej lekcji, młodzież z naszej szkoły, miała możliwość praktycznego zdobywania wiadomości z zakresu tradycji, rękodzieła oraz geografii i historii Kaszub.
Warsztaty z języka kaszubskiego - 02.10.2018r.
Uczniowie z klas: II, III oraz VI uczęszczający na zajęcia języka kaszubskiego, spędzili wtorkowe popołudnie, w urokliwym gospodarstwie agroturystycznym "Pod lipą", usytuowanym w Kamienicy Młyn. Gospodarze Siedliska, Państwo Sabina i Andrzej Krefta, przygotowali dla dzieci wiele atrakcji w ramach jesiennego Święta Pieczonego Ziemniaka. Swoją wizytę rozpoczęliśmy od skosztowania pysznej zupy ziemniaczanej, którą specjalnie dla nas ugotowała pani gospodyni. Następnie zwiedziliśmy, bogatą w florę i faunę, ścieżkę edukacyjną, obejrzeliśmy stare maszyny rolnicze oraz sprzęty gospodarstwa domowego. Później udaliśmy się na zajęcia praktyczne, podczas których nie tylko wyłonieni zostali książę i księżniczka zajęć, ale też każdy uczeń miał możliwość zaprezentowania własnych talentów i kreatywności w czasie wykonywania "Ziemniaczanego stworka". Kolejnym punktem spotkania były gry i zabawy na świeżym powietrzu oraz wspólny posiłek przy ognisku składający się ze smażonych ziemniaków i grillowanych kiełbasek. Na zakończenie mięliśmy okazję spotkać interesującą i tajemniczą postać - kaszubskiego "Srela".
To był miły i niezwykły czas, który na długo pozostanie w naszej pamięci. J.S.
Wybory do SU - 01.10.2018r.
01.10.2018 r.odbyły się w naszej szkole demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Swoich przedstawiciel wybierali uczniowie klas IV-VIII. W wyniku głosowania przewodniczącą SU została Zuzanna Reiter,zastępcą Jakub Damps,a sekretarzem Oliwia Koszałka. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy wiele zapału i nowych pomysłów!
Wycieczka do kina - 26.09.2018r.
26.09.2018r. uczniowie klas VII i VIII wraz z wychowawcami wybrali się do Słupska do kina na film pod tytułem "Dywizjon 303". Wywarł on na wszystkich niesamowite wrażenie. Ekranizacja przedstawia męstwo i bohaterstwo polskich pilotów z czasów II wojny światowej. Ukazuje także absurd wojny. A.Ch.
"Sprzątanie Świata"
W związku z odbywającą się w III weekend września międzynarodową kampanią „Sprzątanie Świata” uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami podjęli działania mające na celu rozbudzenie świadomości ekologicznej i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Klasa VI i klasa VIII wzięły czynny udział w zbiórce śmieci w okolicach szkoły. Wielkie ilości zebranych przez nas odpadów dowodzą słuszności podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego i poszanowania jego zasobów. Cieszy fakt, iż uczniowie niezwykle chętnie i z wielkim zapałem zaangażowali się w tę akcję.
Zdjęcia w galerii.
J.S.
NNW dzieci - druki do pobrania
Szanowni Rodzice!
Nr konta Rady Rodziców na które należy wpłacać składki na ubezpieczenie NNW dzieci
02 1020 1866 0000 1902 0068 1015
Poniżej załączamy formularz ubezpieczenia oraz ogólne warunki umowy, dobrowolnego ubezpieczenia NNW które wybrała Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Jelonku. Formularz należy wydrukować, podpisać i przekazać do przewodniczącego rady rodziców.
Ubezpieczenie NNW dzieci
W związku z ubezpieczeniem dzieci na rok szkolny 2018/2019 w porozumieniu z organem prowadzącym szkołę (Gmina Sierakowice) poniżej przedstawiamy oferty NNW.
Prosimy wszystkich rodziców o zapoznanie się z ofertami.
Osoby, które chcą samodzielnie ubezpieczyć dziecko, mogą to zrobić.
Temat ubezpieczeń zostanie poruszony na najbliższym spotkaniu z rodzicami.
Narodowe Czytanie - 07.09.2018r.
Nasza szkoła włączyła się do akcji ,,Narodowe Czytanie". W tym roku wybraną lekturą było ,,Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. Wspólne czytanie miało na celu przybliżenie doświadczeń sprzed wieku i uczczenie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019 zaingurowaliśmy mszą świętą, którą odprawił nasz nowy wikariusz- ksiądz Tomasz Muzyk. Później zabrała głos Dyrektor Szkoły – Pani Ewa Kaczyńska, która bardzo serdecznie przywitała uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Przedstawiła wychowawców poszczególnych klas, ale także przypomniała zasady bezpieczeństwa. Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoly życzymy wytrwałości, satysfakcji z podejmowanej nauki i pracy. A.Ch.
ZASADY OPŁAT ZA POSIŁKI
Prosimy o zapoznanie się z zasadami opłat za posiłki:
Szanowni Rodzice
W związku z nowymi zasadami opłat za posiłki, prosimy o zapoznanie się z poniższym tekstem i instrukcją dotyczącą wysłania przelewu za posiłki, założenia konta i rejestracji w celu logowania się w systemie. Założenie konta w systemie pozwoli państwu na sprawne dokonywanie wpłat i możliwość zgłoszenia nieobecności dziecka, a tym samym dokonać kompensaty wpłaconych środków. Wszystkie informacje znajdą państwo na stronie internetowej :
Mamy nadzieję że nowy system płatności nie przysporzy państwu trudności, a w razie problemów czy też braku możliwości skorzystania z internetu prosimy zwrócić się do sekretariatu szkoły w celu zgłoszenia niedogodności bądź bezpośreni kontak e-mailowy : smacznesierakowice@wp.pl lub tel. 503 800 378
INSTRUKCJA KROK PO KROKU
1. Wysłanie przelewu:
Przelew wysyłamy na podane poniżej konto zgodnie z cennikiem za dany miesiąc wybierając odpowiednie posiłki:
Nr konta : Bank Spółdzielczy w Sztumie O/Somonino
71 8309 0000 0080 0302 2000 0040
Pamiętaj, aby w tytule przelewu wpisać numer szkoły lub przedszkola,
klasę do której uczęszcza dziecko (w przedszkolu będą to trzy pierwsze litery grupy np. Tygryski - TYG), numer w dzienniku, przypisany nr do każdego posiłku ( nr poszczególnych posiłków poniżej) oraz imię i nazwisko dziecka w następującej formie i kolejności!
(Pozwoli to nam wydać kupony na posiłki które będą do odbioru w sekretariacie szkoły pierwszego dnia miesiąca)
SZKOŁA/KLASA/NUMER w dzienniku szkolnym/NR POSIŁKU/IMIĘ NAZWISKO
PRZEDSZKOLE/TRZY PIERWSZE LITERY GRUPY/NUMER W DZIENNIKU/NR POSIŁKU/IMIĘ NAZWISKO
na przykład:
SSP1/VIB/14/2,3/JANEK KOWALSKI - dla szkoły
SSP/TYG/14/1,2,3/JANEK KOWALSKI - dla przedszkola
W celu identyfikacji wpłat przydzielone zostały identyfikatory dla poszczególnych placówek:
SSP1 - Szkoła Podstawowa nr 1 w Sierakowicach
MSP - Szkoła Podstawowa w Mojuszu
JSP - Szkoła Podstawowa w Jelonku
LJSP - Szkoła Podstawowa w Lisich Jamach
ZSP - Szkoła Podstawowa w Załakowie
PSP - Szkoła Podstawowa w Puzdrowie
ŁSSP - Szkoła Podstawowa w Łyśniewie Sierakowickim
GSP - Szkoła Podstawowa w Gowidlinie
KKSP - Szkoła Podstawowa w Kamienicy Królewskiej
TSP - Szkoła Podstawowa w Tuchlinie
SSP2 - Szkoła Podstawowa nr2 w Sierakowicach
SSP - Samorządowe Przedszkole w Sierakowicach
POP - Oddział Przedszkolny w Puzdrowie
GPCP - Przedszkole Chatka Puchatka w Gowidlinie
KKOP - Oddział Przedszkolny w Kamienicy Królewskiej
TOP - Oddział Przedszkolny w Tuchlinie
LJOP - Oddział Przedszkolny w Lisich Jamach
SOP - Oddział Przedszkolny w Szklanej
MOP - Oddział Przedszkolny w Mojuszu
JOP - Oddział Przedszkolny w Jelonku
ŁOP - Oddział Przedszkolny w Łyśniewie
ZOPO - Oddział Przedszkolny w Załakowie
SORW- Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy w Szklanej Fundacja Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Uśmiech Dziecka"
GOP - Oddział Przedszkolny w Gowidlinie
SZSP - Zespół Szkolno-Przedszkolny "Mała Szkoła" w Szopie
SZOP - Oddział Przedszkolny w zespole Szkolno-Przedszkolnym "Mała Szkoła" w Szopie
SZP - Przedszkole w Szopie
SZG - Gimnazjum w Szopie
przykład:
uczeń Janek Kowalski uczęszczający do Szkoły Podstawowej nr1 w Sierakowicach z klasy VI B i numerze w dzienniku 14 i chce korzystać z posiłków zupy oraz II dania
powinien w tytule przelewu wpisać : SSP1/VIB/14/5,6/JANEK KOWALSKI
W przypadku nieprawidłowo wprowadzonego tytułu przelewu system opłat nie zatwierdzi przelewu i kwota pieniędzy będzie zwrócona do nadawcy.
2. Rejestracja nowego indywidualnego konta w systemie ( rejestracja konta pozwoli państwu na sprawne dokonywanie wpłat i zgłaszanie nieobecności dziecka)
Uwaga!
-Zanim rozpoczniesz rejestrację musisz wykonać przynajmniej jeden przelew wcześniej- system wtedy rozpozna wpłacającego.
- Rejestracji w eboku można dokonać po 3 dniach od pierwszej wpłaty na konto bankowe.
czyli
-Po dokonanu przelewu- W celu założenia konta w systemie prosimy o podanie loginu w formie
"SZKOŁA/KLASA/NUMER" ( bez imienia i nazwiska) CIĄG ZNAKÓW MUSI BYĆ ZAWSZE TEN SAM PRZY KAŻDORAZOWYM LOGOWANIU!!!
Dla przykładu podanego powyżej będzie to:
SSP1/VIB/14
oraz swojego adresu e-mail,
na który zostaną przesłane dalsze instrukcje.
3. Zgłaszanie dni w których nie bedziemy korzystać z wyżywienia
Uwaga : Rejestracja nieobecności jest możliwa po zarejestrowaniu w eboku.
Po opłaceniu pełnej płatności za miesiąc istnieje możliwość rezygnacji z wyżywienia za wskazane dni
Rezygnacja będzie możliwa wyłącznie do godziny 10 dnia poprzedzającego dzień nieobecności - rezygnacji
Zgłoszenia nieobecności i rezygnacji w danym dniu z posiłków dokonujemy po zalogowaniu się na swoje konto: na zakładce 'Moje konto' należy wybrać dni i wcisnąć 'Zapisz'
Dokonana wcześniej płatność za wskazane dni zostanie zostanie przesunięta na następny miesiąc - zatem w następnym miesiącu opłata będzie mniejsza o kompensowaną kwotę zgodną z nieobecnościami ucznia.
NR POSZCZEGÓLNYCH POSIŁKÓW OBOWIĄZUJĄCE DLA PRZEDSZKOLI, KTORE NALEŻY PODAĆ W TYTULE PRZELEWU, ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ POWYŻEJ (SAME NR BEZ NAZW POSIŁKÓW!!!):
1. ŚNIADANIE
2. ZUPA
3. II DANIE
4. PODWIECZOREK
NR POSZCZEGÓLNYCH POSIŁKÓW OBOWIĄZUJĄCE W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH/GIMNAZJACH, KTORE NALEŻY PODAĆ W TYTULE PRZELEWU, ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ POWYŻEJ (SAME NR BEZ NAZW POSIŁKÓW!!!)
5. ZUPA
6. II DANIE
7. KAKAO + BUŁKA
8. HERBATA + BUŁKA
Przepraszamy za ewentualne niedogodności!
Pozdrawiamy serdecznie!
Zarząd Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej Słoneczne Wzgórze
Dożywianie 2018/2019 ważne informacje
Informujemy, iż została utworzona strona www. dotycząca dożywiania w szkołach, oddziałach przedszkolnych/przedszkolach w gminie Sierakowice na którą zapraszamy - www.smacznesierakowice.pl - na stronie znajdują się informacje m.in. na temat w jaki sposób odbywają się płatności, dokładna instrukcja dla wszystkich chętnych rodziców dzieci, które chcą zakupić posiłki - w jaki sposób należy dokonywać płatności, e-bok, aktualne menu, oraz wszystkie niezbędne informacje dotyczące dożywania. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu e-mailowego bądź telefonicznego pod nr 503 800 378.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA ZAPOZNANIE SIĘ Z NASZĄ STRONĄ.
Dożywianie dla szkół podstawowych zaplanowano od dnia 17.09.2018 r.
Z poważaniem
Zarząd Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej Słoneczne Wzgórze
ul. Kartuska 73A, 83-322 Stężyca
Zakończenie roku szkolnego 2017-2018 /22.06.2018r./
W piątek 22 czerwca 2018r. o godz. 9.00 zakończył się rok szkolny 2017-2018. Uczniowie otrzymali świadectwa i nagrody za najlepsze wyniki w nauce, 100% frekwencję, zbieranie nakrętek i systematyczne oszczędzanie w SKO. Pożegnał się z nami ks. Mateusz Chmielewski, który został przeniesiony do Starogardu Gdańskiego. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom za całoroczną pracę i życzyła wspaniałych, bezpiecznych wakacji.
DOBRY START 300+
1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny.
Szczegóły na stronie internetowej Gminy Sierakowice:
http://www.sierakowice.pl/aktualnosc-307-swiadczenie_dobry_start_300.html
Archiwum Aktualności