• Eliminacje powiatowe 53. konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej Rodnô Mòwa 17.05.2024r.

• W Kartuskim "Kaszubskim Dworze" odbyły się eliminacje powiatowe 53. konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej Rodnô Mòwa. Konkurs stwarza recytatorom okazję do indywidualnej wypowiedzi artystycznej, a także ma wpływ na pogłębianie wrażliwości na urodę literatury kaszubskiej. Również i naszą szkołę reprezentował uczeń Paweł Konkel z klasy VI. Gratulujemy udziału.

• Egzamin Ósmoklasisty - 14-16 maja 2024r.

• Ósmoklasiści zakończyli trzydniowy maraton egzaminacyjny!  14 maja pisali egzamin z języka polskiego, 15 maja z matematyki, a dzisiaj zmagali się z językiem angielskim. Jak im poszło, dowiemy się 3 lipca..

• Projekt ,,Młodzi mają głos" - 09.05.2024r.

• W ramach projektu ,,Młodzi mają głos" uczniowie klasy VII odwiedzili w czwartek Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku. To niezwykłe miejsce kultury, upamiętniające rewolucję Solidarności i upadek komunizmu w Europie.

• VI Gminny Konkurs Recytatorski wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy dla przedszkoli oraz klas I-III. 09.05.2024r.

• W Szkole Podstawowej w Mojuszu odbył się dzisiaj VI Gminny Konkurs Recytatorski wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy dla przedszkoli oraz klas I-III. Wszyscy nasi reprezentanci: Marcelina i Julian z zerówki, a także Zlata i Nikola z klasy pierwszej poradzili sobie doskonale ze zmaganiami konkursowymi. Z ogromną radością informujemy, że Nikola uplasowała się na podium w kategorii klas I - III zdobywając WYRÒŻNIENIE! Wielkie brawa!

• Dzień Bibliotekarza i Bibliotek - 8 maja 2024r.

• Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzimy 8 maja już od 1985 roku

Joanne K. Rowling powiedziała: "Jeśli masz jakieś wątpliwości, idź do biblioteki..." Kierując się tą maksymą, uczestniczyliśmy dzisiaj w zajęciach bibliotecznych oraz wykonaliśmy plakaty zachęcające do czytania

Składamy serdeczne życzenia naszej pani bibliotekarce i wszystkim bibliotekarzom

• Majowe święta - 26.04.2024r.

• Zbliża sie maj - miesiąc świąt narodowych. W naszej szkole już dzisiaj odbył się uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Był on okazją, by uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Wolność, Ojczyzna i Patriotyzm. Nasi uczniowie zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i z Konstytucją 3 Maja.

Całość została uświetniona patriotycznymi piosenkami w wykonaniu naszych zdolnych chórzystek.

• Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej ,,Rodna Mòwa"! - 26.04.2024r.

• Wielkie brawa dla naszych uczniów, którzy wzięli dzisiaj udział w Konkursie Recytatorskim Literatury Kaszubskiej ,,Rodna Mòwa"!

Paweł z klasy VI zajął II miejsce i zakwalifikował się do eliminacji powiatowych Monika z klasy VI otrzymała wyróżnienie.

Gratulujemy także naszemu najmłodszemu reprezentantowi - Cezaremu z klasy,,O"

• Dzień Języka Angielskiego - 23.04.2024r.

• 23 kwietnia obchodzimy Dzień Języka Angielskiego. Z tej okazji klasy starsze wykonały kaligramy- graficzne przedstawienie angielskich słów.

Natomiast młodsi uczniowie poznawali kulturę Wielkiej Brytanii i zabytki Londynu. Gratulujemy kreatywności!

• Bijemy rekord! - 22.04.2024r.

• Kwietniowymi rekordzistami w liczbie wykonanych pompek zostali Artur Karkowski z klasy I oraz Maksym Matsuta z klasy V!  Gratulujemy

Za miesiąc bijemy rekord w ,,desce"

• Turniej BRD - 17.04.2024r.

• 17 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestnicy turnieju brali udział w kilku konkurencjach: teście wiedzy z przepisów ruchu drogowego, jeździe po torze przeszkód oraz udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wszystkim drużynom gratulujemy udziału w turnieju!

• Gminny Konkurs Piosenki Kaszubskiej - 17.04.2024r.

• Po raz czternasty odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Piosenki Kaszubskiej ,,Kaszëbsczé Spiëwé", patronat nad nim objął Wójt Gminy Sierakowice, pan Tadeusz Kobiela. Celem konkursu była popularyzacja języka kaszubskiego, wymiana doświadczeń artystycznych i integracja naszego kaszubskiego środowiska.

W konkursie wzięli udział wokaliści i zespoły z dziesięciu szkół. Wykonaniom kaszubskich młodych artystów przysłuchiwała się komisja, w której skład weszli: pan Sławomir Bronk, pani Karolina Stankowska Kaszubska Influencerka i pani Irena Kulwikowska.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę naszych sponsorów:

Wójta Gminy Sierakowice, Ubojni Drobiu Gosz, panu Piotrowi Jelińskiemu, firmie PPHU Mirosław Malek oraz ,,GS" Samopomoc Chłopska.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za zaangażowanie i profesjonalne występy

Zapraszamy za rok..