Głośne czytanie uczy dziecko myślenia, rozwija język, pamięć i wyobraźnię, pomaga w wychowaniu, ułatwia naukę w szkole. Jest najlepszą inwestycją w pomyślną przyszłość dziecka!
Dziękujemy Pani Dyrektor i Mamom, które włączyły się w dzisiejszą akcję
Głośne czytanie uczy dziecko myślenia, rozwija język, pamięć i wyobraźnię, pomaga w wychowaniu, ułatwia naukę w szkole. Jest najlepszą inwestycją w pomyślną przyszłość dziecka!
Dziękujemy Pani Dyrektor i Mamom, które włączyły się w dzisiejszą akcję
30 września obchodzimy w Polsce Dzień Chłopaka. Wszystkim chłopcom, małym i tym dużymżyczymy dużo radości i uśmiechu
W naszej szkole świętowaliśmy już dzisiaj. Chłopcy zostali obdarowali upominkami przez swoje koleżanki oraz słodkościami przez Panią Dyrektor i przedstawicielki SU.
Uczniowie klasy III w ramach koła języka angielskiego utrwalali nazwy cyfr od 1 do 10 oraz wybrane nazwy warzyw i owoców. Wykorzystano w kartach pracy umiejętności plastyczne uczniów
Dzisiejsze zajęcia języka regionalnego kaszubskiego, które odbyły się w Gospodarstwie Agroturystycznym "Pod Lipą" w Kamienickim Młynie, dostarczyły naszym uczniom z klas: III, V i VI mnóstwo wrażeń oraz porządną dawkę wiedzy. Dzieci spędziły czas na świeżym powietrzu zapoznając się ze specyfiką tradycyjnej wiejskiej zagrody, poznawały przyrodę środkowych Kaszub dzięki przejażdżce regionalnym meleksem, a także integrowały się wspólnie grając i bawiąc się. Dodatkowo uczniowie posmakowali tradycyjnych kaszubskich specjałów: młodzowégò kùcha, przegòtówczi, wòrztë z ògnia oraz przygotowały postaci z kaszubskich ziemniaków. To była bardzo ciekawa i wartościowa lekcja .
Reagując na potrzeby uczniów naszej szkoły i ich rodziców, uruchamiamy SKRZYNKĘ ZAUFANIA.
Procedura funkcjonowania skrzynki zaufania pozwoli zapewnić dyskrecję w sprawach osobistych oraz umożliwi przedyskutowanie uczniowskich problemów i propozycji z dyrekcją i pracownikami szkoły.
Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września już od 20 lat! Celem tego święta jest promocja różnorodności językowej i kulturowej.
W naszej szkole również włączyliśmy się w obchody tego dnia
Nasza szkoła i tereny wokół niej uwiecznione z lotu ptaka, a raczej z lotu motoparalotnii.
Zdjęcia otrzymaliśmy dzięki uprzejmości pana Dawida Choszcza, dziękujemy
Uczniowie klasy III brali udział w warsztatach z pedagogiem szkolnym w ramach programu "Rodzina na TAK"
Jesień wcale nie musi być smutna i nostalgiczna, choć taki obraz tej pory roku nosimy w naszych głowach.
Opłaty za miesiąc październik proszę wpłacać do 26 września.
W październiku mamy 22 dni "obiadowe"
Światowy Dzień Orderu Uśmiechu corocznie przypada 21 września. W naszej szkole również celebrowaliśmy to optymistyczne święto
Zorganizowano plebiscyt na najbardziej pozytywną i uśmiechniętą osobę wśród uczniów. Zaszczytne miano Kawalera Orderu Uśmiechu otrzymał Kacper z klasy VI.
Na podium znaleźli się również Adrian z klasy VIII oraz Nadia z klasy VI.
GRATULACJE! Pamiętajcie, uśmiechajmy się każdego dnia, bądźmy wobec siebie życzliwi...To nic nie kosztuje, a z pewnością zaowocuje
Dzisiaj odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W wyniku demokratycznego głosowania przedstawicielami SU w tym roku będą: Nadia Szutenberg z klasy VI, Anastasiia Matsuta z klasy VIII i Laura Karkowska z klasy VI. Opiekunkami SU, tak samo jak w latach ubiegłych, zostały pani Alicja Chmurzyńska i pani Emilia Płotka. Wszystkim serdecznie gratulujemy
20 września to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków. Grupa zerówkowa świętowała Dzień Przedszkolaka przy ulubionych utworach muzycznych oraz zabawach z chustą animacyjną. Dużą radość sprawiło dzieciom pieczenie gofrów, wspólne gry i zabawy z balonami. Naszym przedszkolakom życzymy wiele radosnych chwil podczas zabawy i nauki w naszej szkole.
Jutro ważny dzień dla całej naszej społeczności uczniowskiej:wybory do Samorządu Uczniowskiego
Dzisiaj kandydaci zaprezentowali swój program wyborczy i odpowiadali na pytania zadawane przez wyborców.
Uczniowie klasy VIII połknęli dzisiaj dziennikarskiego bakcyla i przeprowadzili wywiady z pracownikami szkoły
1. Twórczość plastyczna jest naturalną skłonnością każdego dziecka już od wczesnych lat życia. Wynika ona z potrzeb psychicznych przejawiających się we wszystkich formach jego aktywności i jest motorem rozwoju dziecka. Zajęcia plastyczne pełnią, więc rolę terapeutyczną, uczą cierpliwości, samodzielności. U wszystkich dzieci zajęcia plastyczne rozwijają wyobraźnię, pobudzają fantazję, uczą zachowań społecznych.
2. Malowanie stopami to przede wszystkim fantastyczna zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie wspomagające integrację sensoryczną dziecka. Realizacja tego typu zajęć pozwala na stymulację dotyku oraz kształtowanie się orientacji przestrzennej.
Dziś nasi najmłodsi uczniowie obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki. To święto kreatywności i zabawy, w którym skupiamy się na rozwoju swoich talentów.
Dzisiaj uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych prowadzonych przez policjantów z Komisariatu Policji w Sierakowicach. Tematyką spotkania było kształtowanie i promowanie pozytywnych postaw w zakresie bezpieczeństwa i przygotowanie uczniów do odpowiedzialnych zachowań w różnych sytuacjach.
Dziś specjalnie oznakowanym busem naszą szkołę odwiedziła ekipa z Mobilnych Laboratoriów Przyszłości. Edukatorzy przeprowadzili grupowe warsztaty z uczniami klas III – VIII w zakresie robotyki, mikrokontrolerów i druku 3D oraz stworzyli przestrzeń do zabawy, eksperymentów oraz kreatywnego myślenia. Podczas lekcji prowadzący rozwijali zainteresowania umiejętnościami, które pozwolą uczniom wykorzystać technologię
w sposób zgodny z ich predyspozycjami. Edukatorzy również udzielili swojego wsparcia nauczycielom poprzez wymianę swoimi doświadczeniami i dobrymi praktykami.
Dziękujemy całej ekipie za te jakże ciekawe zajęcia i przyjazną atmosferę!!! M.B.
Powered by aSc EduPage