To już ostatnie wspólne wyjście w tym roku szkolnym. Tym razem gościliśmy u Pani Basi i Pana Marcina, którzy przygotowali mnóstwo pyszności i udostępnili swój ogród do zabawy. Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie.
WIADOMOŚCI
Piknik kl. 0 - 17.06.2024r.
- 3
Piknik kl.II - 17.06.2024r.
Uczniowie klasy II uczestniczyli dzisiaj w pikniku zorganizowanym z okazji urodzin Szymona. W jego trakcie odbyły się różne gry i zabawy na świeżym powietrzu, wspólne malowanie obrazu na folii oraz poczęstunek. Serdecznie dziękujemy Pani Wiesi Bronk za tą wspaniałą inicjatywę.
2
Podsumowanie projektu " Wyruszamy w KOSMOS" - 17.06.2024r.
Dziś klasa 3 podsumowała projekt matematyczno-artystyczno-przyrodniczy pt.„WYRUSZAMY W KOSMOS” . Podczas realizacji w/w projektu uczniowie z ciekawością zaglądali do "kapsuły" i odczytywali informacje oraz kolejne zadania do wykonania otrzymywane od Marsjan, m.in.:
- utrwalili nazwy planet w Układzie Słonecznym i wymieniali je w odpowiedniej kolejności,
- zaprojektowali oraz wykonali w zespołach statki kosmiczne,
- dowiedzieli się o fazach Księżyca,
- zgłębiali wiadomości na temat gwiazdozbiorów,
- rozwiązywali łamigłówki i zadania tekstowe związane z tematyką projektu doskonalące obliczenia pieniężne i wagowe. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że były to bardzo ciekawe zajęcia.
28
Edukacja klasyczna - 17.06.2024r.
Uczniowie naszej szkoły zgodnie z priorytetem MEiN dotyczącym szerszego udostępnienia kanonu i założeń edukacji klasycznej oraz sięgania do dziedzictwa cywilizacyjnego Europy, m.in. przez umożliwienie uczenia się języka łacińskiego już od szkoły podstawowej, mogli sprawdzić swoją znajomość tego języka.
Dzisiaj podsumowaliśmy nasze działania w tym obszarze.
Nocka klasy IV - 14/15.06.2024r.
Klasa IV podsumowała rok szkolny podczas „nocki w szkole”. Wrażeń i wspomnień mamy sporo. Był sport, zabawa przy muzyce, kalambury, rysowanie na płótnie, maseczki, chowany na szkolnym korytarzu, wspólne rozmowy, dowcipy, pizza, przyrządzanie śniadania i porządkowanie. Snu było mało, ale radości dużo
17
Wycieczka do Wrocławia - dzień 4. - 14.06.2024r.
Ostatni, czwarty już dzień naszej wycieczki upływa nam na powrocie do domu.
Do południa podziwialiśmy Panoramę Racławicką, odwiedziliśmy Muzeum Narodowe i Muzeum Sztuki Współczesnej.
Uczniowie zgodnie stwierdzili, że wycieczka była super!
12
Wycieczka do Wrocławia - dzień 3.- 13.06.2024r.
Dzisiaj zwiedziliśmy Hydropolis i udaliśmy się w pasjonującą podróż do świata poświęconego wodzie.
Mieliśmy także okazję odwiedzić Muzeum Iluzji, miejsce które łaczy w sobie edukację i zabawę.
A wieczorem- spacerek po pięknym Starym Mieście
24
Wycieczka do Wrocławia - dzień 2. - 12.06.2024r.
Drugi dzień naszej wycieczki do Wrocławia był bardzo intensywny. Odwiedziliśmy ZOO i Afykarium, płynęliśmy barką po Odrze, podziwialiśmy fontannę multimedialną, Halę Sulecia i Iglicę. Mieliśmy także okazję podziwiać panoramę Wrocławia z wieży Sky Tower.
15
JAK POWSTAJE MIÓD? - 12.06.2024r.
Na dzisiejszych warsztatach dzieci z zerówki miały okazję zapoznać się z życiem pszczół i ich ogromną rolą, jaką pełnią w przyrodzie. Podczas spotkania przedszkolaki poznały pracę pszczelarza i etapy powstawania miodu. Na zakończenie wszyscy otrzymali słodki nektar. Dziękujemy Pani Ani i Tomkowi za podzielenie się z nami swoją pasją i wiedzą.
9
Piknik klasy 3 - 12.06.2024r.
Dziś klasa III wraz z wychowawcą, korzystając z gościnności P. Koszałki i przy współpracy pozostalych rodziców, wzięli udział w ostatnim wspólnym pikniku klasowym. Wszyscy super bawili się na świeżym powietrzu, w pięknym otoczeniu zieleni. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy...
13
Wycieczka szkolna do Wrocławia - dzień 1. 11.06.2024r.
Za nami pierwszy dzień wycieczki do Wrocławia. Zwiedziliśmy Ostrów Tumski - najstarszą część miasta, pełną zabytków i urokliwych kamieniczek. Dzień zakończyliśmy wieczornym spacerem po Starym Mieście
14
XXIII Gminne Igrzyska Młodzieży Szkół Podstawowych -
Gratulujemy naszym uczniom udziału w XXIII Gminne Igrzyska Młodzieży Szkół Podstawowych
Błażej z klasy VII zajął III msc w biegu na 400 m.
Natomiast chłopcy w kategorii klas IV-VI uplasowali się na II miejscu w grze w dwa ognie.
Brawo!
Przedszkolaki w bibliotece - 07.06.2024r.
Dzieci z grupy przedszkolnej odwiedziły dzisiaj szkolną bibliotekę. Przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia
Wycieczka do Sea Parku w Sarbsku - 04.06.2024r.
Dzisiejsza wycieczka do Sea Parku w Sarbsku dostarczyła zerówkowiczom oraz uczniom klas I-III wielu niezapomnianych wrażeń. Dzieci uczestniczyły w dwóch pokazach karmienia i treningu fok szarych i uchatek kalifornijskich, podziwiały miniatury latarni morskich i makiety morskich zwierząt, przeszły też przez wrak na wspak. Uczestnicy wycieczki zdobyli wiedzę i nabyli nowe doświadczenia, a przy tym aktywnie spędzili czas na świeżym powietrzu w gronie koleżanek i kolegów.
23
Wycieczka do PSZOK-u w Sierakowicach - 03.06.2024r.
Dziś uczniowie klas III i IV pod opieką wychowaczyń udali się na wycieczkę do PSZOK-u w Sierakowicach, gdzie zapoznali się z działalnością placówki. Obserwowali, jak składowane są odpady, jak działa śmieciarka..... Wzięli też udział w warsztatach segregowania śmieci. Na koniec wykonali pracę plastyczną, na której przedstawili to, czego dowiedzieli się podczas wizyty w PSZOK-u.
11
Podziękowanie
Podziękowanie sponsorom - 02.06.2024r.
Z całego serca dziękujemy naszym sponsorom, którzy ufundowali nagrody i pomogli nam w organizacji festynu rodzinnego!
Festyn Rodzinny w Jelonku - 02.06.2024r.
Wczorajszy festyn rodzinny cieszył się dużym zainteresowaniem. Pogoda i humory dopisały wszystkim obecnym: dzieciom, gościom i organizatorom.
Rodziny mogły się oddać wspólnym zabawom i mile spędzić czas na świeżym powietrzu oraz skorzystać z wielu atrakcji. A było ich naprawdę dużo: dmuchane zjeżdżalnie, możliwość przejażdżki konnej i na kucyku, alpaki, malowanie twarzy, plecenie warkoczyków, zmywalne tatuaże, modelowanie balonów, zabawy z animatorami, rodzinne konkurencje z nagrodami, występy artystyczne naszych wspaniałych uczniów, teleturniej wiedzy, pokaz strażacki, zabawy ruchowe z Drogołazami i loteria fantowa.
O nasze podniebienia zadbały Mamy z Rady Rodziców oraz Panie z obsługi. Oferta gastronomiczna była bardzo bogata i bardzo pyszna.
To był wspaniały dzień, do zobaczenia za rok!!
70
Przypominamy o naszym festynie rodzinnym!
Widzimy się w niedzielę o godzinie 13.00!
Czeka na Was moc atrakcji: występy uczniów, konkursy z nagrodami, dmuchane zjeżdżalnie, przejażdżka na kucyku, malowanie twarzy, tatuaże, modelowanie balonów, zabawy z animatorem, pokaz strażacki, gastronomiczne pyszności Główną wygraną na loterii fantowej będzie fotel ogrodowy wiszący
Nie może Was zabraknąć! Zapraszamy!!
Niespodzianka z okazji Dnia Dziecka - 29.04.2024r.
Z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka przygotowaliśmy dla uczniów słodką niespodziankę
A wszystko to dzięki staraniom Pani Dyrektor i uprzejmości Cukiernia Lodziarnia Stencel
Dziękujemy..
6
Archiwum Aktualności