Dziś maluchy z zerówki i przedszkola z pełnym entuzjazmem ruszyły w taneczne szaleństwo Tańce, śmiechy, zabawy – dzieciaki świetnie się bawiły!
WIADOMOŚCI
Andrzejkowa zabawa trwa! - 27.11.2025r.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - 28.11.2025r.
Uczciliśmy dzisiaj Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, obchodzony 21 listopada!
W programie znalazły się różnorodne konkurencje – zarówno matematyczne, jak i sportowe! Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w tabliczce mnożenia, a przy tym dobrze się bawić. Dzięki zabawie przekonali się, że matematyka wcale nie musi być trudna!
Był to naprawdę ciekawy i pełen logicznego myślenia dzień!
11
Rekord listopada pobity! - 28.11.2025r.
Dziś odbyła się zacięta konkurencja gry w warcaby, która zakończyła się pobiciem rekordu miesiąca! Wzięło w niej udział wielu utalentowanych uczestników, a rywalizacja była naprawdę emocjonująca
Mistrzowie i wicemistrzowie:
W kategorii klas 1-3, mistrzem został Artur z klasy III, a wicemistrzem Cezary z klasy I.
W kategorii klas 4-8, mistrzem został Adrian z klasy VIII, a wicemistrzem Łukasz z klasy VII.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom świetneǰ gry i walki do samego końca!
4
Stypendia marszałkowskie - 27.11.2025r.
Uczniowie naszej szkoły- Nadia, Laura i Łukasz otrzymali stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego w ramach projektu. „Regionalny program wyrównywania szans edukacyjnych uczniów pomorskich szkół”.
Stypendia dla najlepszych uczniów wręczał Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk. Uroczysta gala odbyła się w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy im dalszych sukcesów oraz nieustającej motywacji do rozwijania swoich talentów!
Zabawa andrzejkowa - 27.11.2025r.
Dziś w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa, poprzedzona pyszną kawiarenką. Serdecznie dziękujemy Pani Formeli za wsparcie i pomoc w organizacji kawiarenki. Wielkie podziękowania kierujemy także do Pań z obsługi za przepyszne frytki, które cieszyły się ogromnym powodzeniem!
Na dyskotece dzieci bawiły się fantastycznie – było wesoło, kolorowo i energetycznie! Oczywiście nie mogło zabraknąć naszej już tradycyjnej belgijki, którą wszyscy zatańczyli z wielkim entuzjazmem! Maluchy także bawiły si wyśmienicie.
Dziękujemy za wspólnie spędzony, pełen radości czas!
50
Spotkanie z górnikiem - 26.11.2025r.
Poznajemy ciekawe zawody! Dziś uczniowie naszej szkoły spotkali się z górnikiem, który przybliżył im swoją pracę i odpowiedział na wiele interesujących pytań. To było inspirujące spotkanie, które poszerzyło horyzonty naszych uczniów.
28
Konkurs Wiedzy Ekologicznej - 26.11.2025r.
Chętni uczniowie naszej szkoły brali udział w Konkursie Wiedzy Ekologicznej.
Do etapu powiatowego zakwalifikowały się Monika z klasy VIII i Laura z klasy VII
Gratulujemy!
Dzień Pluszowego Misia - 25.11.2025r.
Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest co roku 25 listopada i przypada w rocznicę powstania tej maskotki. Nasze przedszkolaki poznały historię powstania pluszowego misia, rozwiązywały zagadki i zaprosiły swoje przytulanki do zabawy. "Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci".
6
IV Konkurs Literacki oraz Plastyczny „W lese” - 25.11.2025r.
Serdecznie gratulujemy uczniom: Arturowi z kl. III, Barbarze, Nadii i Szymonowi z kl. IV, którzy reprezentowali naszą szkołę w IV Konkursie Literackim oraz Plastycznym „W lese” organizowanym przez Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Kaszubskiego „Remùsowi Drëszë” przy współpracy ze Szkołą Podstawową im. ks. Anastazego Sadowskiego w Lisich Jamach.
Z ogromną radością informujemy, że Artur wywalczył I MIEJSCE w kategorii klas I-III, a Barbara zdobyła WYRÓŻNIENIE w kategorii klas IV-VI.
Cieszymy się, że uczestnicząc w konkursach z języka regionalnego kaszubskiego promujecie kaszubszczyznę oraz pielęgnujecie lokalną kulturę.
Andrzejkowy mecz siatkówki - 25.11.2025r.
Andrzejkowy mecz siatkówki na naszej sali gimnastycznej! Nauczyciele kontra uczniowie – emocje sięgały zenitu!
Była to świetna okazja do wspólnej zabawy, rywalizacji i integracji. Choć mecz był zacięty, najważniejsza była dobra zabawa i sportowa atmosfera!
9
Kampania " Mała książka - wielki człowiek" - 24.11.2025r.
Uczniowie klasy I otrzymali wyjątkowe wyprawki czytelnicze w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, realizowanej przez Instytut Książki.
Naszym najmłodszym uczniom życzymy, aby z radością odkrywali świat książek, a zapał do czytania towarzyszył im przez całe życie!
70 lat Szkoły Podstawowej w Jelonku - 20.11.2025r.
Dzień pełen emocji, wzruszeń i wspomnień! Zapraszamy na fotorelację z obchodów jubileuszu 70-lecia naszej szkoły.
Gmina Sierakowice - Kraina Kaszub
Dzisiaj w Szkole Podstawowej w Jelonku odbyła się uroczystość jubileuszu 70 lecia placówki, która stała się wyjątkową okazją do uhonorowania jej historii, dorobku oraz wieloletniego zaangażowania kadry, uczniów i lokalnej społeczności.
W ramach obchodów odsłonięto tablicę pamiątkową, która stanowi trwały wyraz pamięci o tych, którzy przez dekady współtworzyli wizerunek i wartości szkoły. Uroczystość wzbogaciło także zakopanie kapsuły czasu, w której umieszczono pamiątki i przesłanie skierowane do przyszłych pokoleń. Ten symboliczny akt łączy tradycję z odpowiedzialnym spojrzeniem w przyszłość.
Składamy serdeczne gratulacje całej społeczności szkolnej oraz życzymy dalszego rozwoju, licznych sukcesów i zachowania niezmiennego ducha, który od 70 lat buduje wyjątkowość Szkoły Podstawowej w Jelonku.
Fot. Elwira Cyman
cd
- 69
Sukces naszego ucznia! - 14.11.2025r.
Wczoraj w Szkole Podstawowej w Mojuszu odbył się Gminny Konkurs Méster Bëlnégò Czëtaniô.
Z ogromną radością informujemy, że Paweł Konkol, uczeń naszej szkoły, zdobył I miejsce w kategorii klas VII–VIII, pokonując 23 uczestników!
Kaszubski to język, który nieustannie się rozwija i zajmuje ważne miejsce w życiu naszej społeczności. Jego pielęgnowanie to nie tylko tradycja, ale także wyraz troski o tożsamość i kulturę naszego regionu.
Serdecznie gratulujemy Pawłowi i życzymy mu dalszych sukcesów!
Nocka w szkole - 14.11.2025r.
Wczorajsza nocka w szkole dostarczyła uczniom klas: III, VI, VII i VIII wielu nowych doświadczeń, pozytywnych emocji i sporą dawkę dobrej zabawy.
Trzecio i szóstoklasiści uczestniczyli w warsztatach regionalnych, podczas których w grupach stworzyli szopki świąteczne. Siódmo i ósmoklasiści rozpoczęli przygotowania do występu Gwiazdki. A poza tym był wspólny posiłek, gry i zabawy integracyjne oraz czas spędzony z rówieśnikami. Było wspaniale
6
Konkurs fotograficzny „Fotografia- poezja światła”! - 13.11.2025r
Dziś rozstrzygnęliśmy szkolny konkurs fotograficzny „Fotografia- poezja światła”!
Gratulujemy wszystkim uczestnikom kreatywności i wrażliwości artystycznej
Szczególne brawa dla zwyciężczyń: Eweliny, Agaty, Nikoli i Klaudii !
Narodowe Święto Niepodległości - 07.11.2025r.
Dziś w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
O godzinie 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski w ramach akcji #SzkołaDoHymnu, a następnie uczestniczyliśmy w pięknej akademii poświęconej odzyskaniu niepodległości. Uroczystość przebiegła w podniosłej, pełnej patriotyzmu atmosferze, a uczniowie z dumą oddali hołd naszej Ojczyźnie.
43
Warsztaty w ramach nauki języka kaszubskiego - 06.11.2025r.
W ramach zajęć z języka kaszubskiego uczniowie wzięli udział w spotkaniu z pszczelarzem, podczas którego poznali tajemnice życia pszczół, ich rolę w przyrodzie oraz znaczenie miodu w tradycji kaszubskiej. Dzieci miały okazję zobaczyć sprzęt pszczelarski, a także spróbować różnych rodzajów miodu.
Po części edukacyjnej odbyły się wesołe zabawy z wykorzystaniem ziemniaków – uczestnicy rywalizowali, która grupa zbierze ich więcej, a następnie wykonywali pieczątki z ziemniaków, tworząc oryginalne wzory inspirowane kaszubskimi motywami.
Nie zabrakło również kaszubskich zabaw w formie „pytanie czy wyzwanie”, które pozwoliły uczniom utrwalić słownictwo w języku kaszubskim w ciekawy i angażujący sposób. Na zakończenie zajęć dzieci malowały odlewy gipsowe, rozwijając swoją kreatywność i zdolności manualne.
Zajęcia przebiegały w miłej, twórczej atmosferze i były doskonałą okazją do połączenia nauki języka kaszubskiego z zabawą oraz poznawaniem lokalnej kultury i tradycji.
Dziękujemy Mamom uczniów klasy II p. Andżelice i p. Adriannie za pyszne wafle i gofry.
62
,,Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek” - 05.11.2025r.
5 listopada obchodzimy ,,Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek”. To wyjątkowy dzień pełen radości i fantazji! Dzieci z grupy ,,Jelonki” oraz klasy ,,0” wcieliły się w swoje ulubione bajkowe postacie. Brały udział w zabawach, konkursach i tańcach. Dzień ten były pełen uśmiechu, zabawy i rozwijania dziecięcej wyobraźni.
7
Teatr "Obieżyświat" - 04.11.2025r.
Dziś po raz kolejny mieliśmy przyjemność gościć ,,Teatr Obieżyświat”, który zaprezentował naszym uczniom piękne przedstawienie pt.,,Z lotu ptaka o Polakach”.
Ta niezwykła historia nawiązywała do tematyki patriotycznej i zachęcała do poznawania swojej ojczyzny - Polski.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy @Teatr Obieżyświat
32
Archiwum Aktualności