• Walentynki - 14.02.2023r.

          • Walentynki to nie tylko dzień zakochanych, jest to także doskonała okazja do wyrażenia sympatii, szacunku i życzliwości wobec innych. Dzisiaj, tradycyjnie nasza skrzynka walentynkowa była wypełniona kartkami z życzeniami 😍😍

          • NA TROPIE ZDROWEGO ODŻYWIANIA - MODUŁ II - 09.02.2023r.

          • Dziś odkryliśmy kolejny składnik odżywczy jakim jest witamina E. Dowiedzieliśmy się, że dużą jej ilość zawiera brokuł. Poznaliśmy to warzywo wszystkimi zmysłami, niektórzy odważyli się spróbować surowy brokuł i okazało się, że jest całkiem smaczny Wspólnie przygotowaliśmy "zieloną sałatkę" według przepisu profesora Animki. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zadania

          • Konkurs KRUS

          • KRUS serdecznie zaprasza dzieci rolników do udziału w Ogólnopolskim Konkursie dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy” pod Patronatem Honorowym Ministra Edukacji i Nauki.

            Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy” i służy poszerzaniu wiedzy na temat właściwego magazynowania i stosowania w gospodarstwie rolnym szkodliwych substancji np. środków ochrony roślin, nawozów, paliw, itp. oraz zasad ochrony środowiska naturalnego.

            W Konkursie mogą uczestniczyć dzieci urodzone w latach 2008-2012, których przynajmniej jeden z rodziców lub opiekun prawny w okresie przyjmowania zgłoszeń podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników. Zadanie konkursowe polega na ułożeniu rymowanki (min. 4 wersy) popularyzującej sposoby ograniczania ryzyka oddziaływania substancji szkodliwych na istoty żywe i skażenia środowiska naturalnego w gospodarstwach rolnych.

            UWAGA !!!

            W rymowance muszą się znaleźć przynajmniej 4 słowa spośród niżej wymienionych, użyte w dowolnej liczbie i odmianie.

            Wymagane słowa: zatrucie, środowisko, niebezpieczeństwo, natura, karencja, toksyczny, ochrony, szkodliwe.

            Konkurs przebiega w dwóch etapach: wojewódzkim i centralnym. Autorzy trzech najlepszych prac na etapie wojewódzkim, otrzymają nagrody rzeczowe o wartości ok 500 zł, a ich rymowanki zostaną poddane ponownej ocenie na etapie centralnym. Z 48 prac przesłanych przez OR KRUS Centralna Komisja Konkursowa wybierze 20 najlepszych rymowanek, których twórcy otrzymają nagrody rzeczowe o wartości ok. 1 000 zł. Gala podsumowująca zaplanowana jest w czerwcu 2023 roku.

            TERMIN NADSYŁANIA PRAC do szkoły : 17.03.2023r na adres: ewelinajelonko@poczta.onet.pl

          • Dzień Bezpiecznego Internetu - 07.02.2023r.

          • Dziś obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu, który ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku i świętowany jest na całym świecie. 
            Z tej okazji w naszej szkole odbyły się i odbędą się w najbliższych dniach pogadanki, prezentacje multimedialne, zajęcia tematyczne. Uczniowie starszych klas wypełnili też ankietę tematyczną oraz poznali zasady "Higieny cyfrowej". Mamy nadzieję, że wszystkie te działania pomogą zachować ostrożność podczas korzystania z Internetu.

          • "Na tropie zdrowego odżywiania" - 03.02.2023r.

          • "Na tropie zdrowego odżywiania" - dziś rozpoczęliśmy projekt, który zachęca dzieci do zdrowego odżywiania i kształtuje poczucie odpowiedzialności za własne zdrowie. Zadaniem dzieci jest pomoc profesorowi Animce w odszukaniu 8 składników odżywczych. Pierwszy składnik - żelazo udało nam się odnaleźć w buraku. Najwięcej emocji wzbudziło smakowanie buraka i robienie stempelków.

          • Wycieczki w ramach lekcji języka regionalnego kaszubskiego

          • Podczas ferii odbyły się trzy wycieczki w ramach nauki języka regionalnego kaszubskiego:
            1.    wycieczka klas VI i VIII  do  Gdańska – 17 stycznia,
            2.    wycieczka klas I-III do Łubiany i Kościerzyny -18 stycznia,
            3.    wycieczka kl. V do Kistowa i Sierakowic - 27 stycznia.
            W czasie ich trwania uczniowie poznawali historię, przyrodę i geografię środkowych Kaszub; zwiedzili ciekawe miejsca w Gdańsku, Oliwie, Kościerzynie i Sierakowicach; zapoznali się z funkcjonowaniem Fabryki Porcelany Stołowej „Lubiana” w Łubianie. Feryjne wyjazdy dały dzieciom i młodzieży możliwość poznania ciekawych i aktywnych form spędzania czasu wolnego oraz atrakcyjnych miejsc użyteczności publicznej na Kaszubach, takich jak np. Hotel Kiston w Kistowie. W ich trakcie uczniowie nabyli oraz ugruntowali wiedzę i doświadczenie, a także udoskonalili znajomość języka regionalnego kaszubskiego. 
            J.S., E.P., E.D.

          • #LaboratoriaPrzyszłości - 13.01.2023r.

          • Dzięki naszej drukarce 3D wydrukowaliśmy zestaw pięciu modeli kątów i dzisiaj korzystaliśmy z nich na lekcjach matematyki w kl. VI przy okazji omawiania rodzajów kątów. Modele będą służyć nam na wielu zajęciach dotyczących geometrii.

          • Noc Biologów - 13.01.2023r.

          • Dzisiaj członkowie koła ekologicznego uczestniczyli w projekcie "Noc Biologów" na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Bylo miło i naukowo. Duża porcja wiedzy na zakończenie pierwszego semestru nauki.

          • Warsztaty z pedagogiem - 11.01.2023r.

          • Dnia 11.01. Odbyły się warsztaty z pedagogiem szkolnym "Jaka jestem? Jaki jestem?"

            Ich celem jest wsparcie uczniów w obserwacji i akceptacji zachodzących w nich przemian.

            Ćwiczenia pomagają dostrzec, identyfikować oraz komunikować o zmieniających się potrzebach: minionych i aktualnych

          • E-Stołówka

          •  

            Pragniemy  poinformować, iż od 01.01.2023 r. uruchomiliśmy system e-stołówka, który służy do odmawiania posiłków dla osób. Będą widzieli Państwo swoje nadpłaty i niedopłaty.

            Otrzymają Państwo e-mail z linkiem, na który trzeba kliknąć, aby aktywować system.

             

            Ważne, by jak najwcześniej aktywować swoje konto w systemie e-stołówka, ponieważ odmawianie posiłków  odbywać się będzie wyłącznie przez e-stołówkę.

            Rodzice, których dzieci do tej pory nie korzystały z dożywiania, a chcieliby – muszą zgłosić ten fakt w sekretariacie, podając e-mail, aby aktywować konto w e-stołówce.

            Wpłaty za posiłki odbywać będą się tak  jak do tej pory, na posiadany przez Państwo rachunek bankowy wg nastepującego schematu:
             

            do 27.01.2023 r. za miesiąc luty (20 dni)

            do 24.02.2023 r. za miesiąc marzec (23dni)

            do 28.03.2023 r. za miesiąc kwiecień (15 dni)

            do 25.04.2023 r. za miesiąc maj (17dni)

            do 26.05.2023 r. za miesiąc czerwiec (14 dni)
             

            W razie pytań i wątpliwości służymy pomocą.

          • #LaboratoriaPrzyszłości - 03.01.2023r.

          • Dzisiaj podczas lekcji matematyki w kl.V wykorzystano modele ułamków, które wcześniej wydrukowano w naszej drukarce 3D. Poszczególne części można uformować w pełne koła, co pomoże zilustrować problem podczas różnych zadań. Zestaw elementów będzie często używany, aby uczniowie mogli lepiej zrozumieć ułamki.

          • Nagroda Haliny Ewy Buchacz - 29.12.2022r.

          • Miło nam poinformować, że nasza absolwentka Aleksandra Mielewczyk otrzymała nagrodę Haliny Ewy Buchacz dla najlepszych Absolwentów Szkoły Podstawowej Gminy Sierakowice w zakresie języka kaszubskiego w roku szkolnym 2021/2022.

            Brawo Olu, jesteśmy z Ciebie dumni..

            Sierakowice - Kraina Miłości

            29 grudnia 2022 o 15:18  · 

            Podczas dzisiejszej sesji Rady Gminy Sierakowice zostały wręczone nagrody Haliny Ewy Buchacz dla najlepszych Absolwentów Szkoły Podstawowej Gminy Sierakowice w zakresie języka kaszubskiego w roku szkolnym 2021/2022. Laureaci wykazali się osiągnięciami w przyswajaniu języka kaszubskiego, kultury i literatury kaszubskiej.

            Halina Ewa Buchacz osobiście wręczyła ufundowane nagrody pieniężne. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Julia Kwidzińska absolwentka Szkoły Podstawowej w Kamienicy Królewskiej, Wiktoria Labuda absolwentka Szkoły Podstawowej w Gowidlinie, Jakub Bojanowski absolwent Szkoły Podstawowej w Mojuszu, Damian Siebert absolwent Szkoły Podstawowej w Puzdrowie oraz Aleksandra Mielewczyk absolwentka Szkoły Podstawowej w Jelonku

            Serdecznie gratulujemy!

          • Wigilia szkolna - 22.12.2022r.

          • Dzisiaj w naszej szkole było bardzo uroczyście i rodzinnie. Najpierw młodsi uczniowie i chórzyści zaprosili wszystkich na jasełka, później celebrowalismy klasowe wigilie. A na zakończenie zaprezentowała się nasza Gwiazdka z Jelonka oraz uczniowie klasy ,,0". Zapraszamy na fotorelację

          • Gwiôzdkã z Jelónka odwiedziła OREW w Szklanej - 20.12.2022r

          • Uczniowie z klasy V i Laura z klasy IV zaprezentowali się wychowankom oraz pracownikom Ośrodka Rewalidacyjno-Wchowawczego, uczestniczyły też w koncercie kolęd w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Tuchlinie. Bardzo dziękujemy za możliwość wspólnego, tradycyjnego kolędowania, za wspaniałe przyjęcie i cudowną atmosferę.

          • VII Konkurs Ozdoba Bożonarodzeniowa - bombka - 19.12.2022r.

          • Dziś w Szkole Podstawowej w Łyśniewie Sierakowickim odbyło się wręczenie nagród w VII Konkursie Ozdoba Bożonarodzeniowa - bombka - dla przedszkoli i szkół podstawowych Gminy Sierakowice. Nasze uczennice zajęly premiowane miejsca: 
            Nella Szutenberg - II miejsce w kategorii klas I-III
            Karolina Kostuch - I miejsce w kategorii klas VII-VIII
            Oliwia Bronk - II miejsce w kategorii klas VII-VIII. Gratulujemy

          • Akcja "Podziel się" - 19.12.2022r.

          • Dzisiaj zakończyliśmy akcję "Podziel się", w której zbieraliśmy artykuły chemiczne i spożywcze długiego terminu dla Kartuskiego Centrum Caritas. Wszystkie dary odebrał ks. Tomasz, który tam posługuje. Składamy serdeczne podziękowanie tym, którzy otworzyli swoje serca i podzielili się z potrzebującymi oraz przyczynili się do przeprowadzenia tej akcji

          • Zajęcia z lutownicą - 15.12.2022r.

          • Uczniowie wykorzystali lutownicę na zajęciach z fizyki. Zapoznali się nie tylko  z obsługą sprzętu dostępnego w naszej szkole w ramach LABORATIUM PRZYSZŁOŚCI, ale i zastosowaniem w życiu codziennym i zawodowym. Na lekcji lutownica przydała się do naprawy zabawek dziecięcych, domowych sprzętów takich jak głośniki czy oświetlenie, a nawet biżuterii. Uczniowie mogli wykorzystać swoją wiedzę w praktyce i zauważyli, że zamiast wzywać specjalistę do każdej drobnej usterki lub kupować nowe urządzenie, większość drobnych napraw można zrealizować samodzielnie, a tym samym redukować ilość elektrośmieci Zajęcia sprawiły uczniom wiele radości, a wraz z każdą nową odkrytą funkcją naszych nowoczesnych sprzętów sprawiają im coraz więcej satysfakcji.