SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
PRAWIDŁOWE RELACJE W GRUPIE RÓWIEŚNICZEJ. INTEGRACJA DZIECI I MŁODZIEŻY – WARSZTATY - 30.09.2021r. Uczniowie klas V-VI oraz VII-VIII uczestniczyli dzisiaj w warsztatach przeprowadzonych przez panie psycholożki z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kartuzach. Ich tematem były prawidłowe relacje w grupie rówieśniczej i jej integracja. Dzięki uczestniczeniu w warsztatach uczniowie uświadomili sobie, że atmosfera w klasie zależy od poziomu jej zintegrowania, norm grupowych, stosunków między dziećmi i młodzieżą, a także od pozycji i ról poszczególnych członków grupy rówieśniczej. Przekonali się również, jak ważne są pozytywne relacje z rówieśnikami, przede wszystkim dlatego, że uczą komunikacji, zaufania, odpowiedzialności, sztuki kompromisu i rozwiązywania konfliktów.
Owocowe przekąski - 08.10.2021r.
W piątkowe przedpołudnie zerówka przygotowała owocową przekąskę. Zanim dzieci przystąpiły do pracy, poznały zasady przygotowania witaminowych smakołyków oraz próbowały rozpoznać owoc za pomocą zmysłu smaku i węchu. Spróbowały również swoich sił w krojeniu. Dzieci nadziewały na patyczki ulubione owoce tworząc w ten sposób owocowe szaszłyki. Wszyscy poradzili sobie znakomicie i mieli ogromną radość wykonując to zadanie.NOCKA W SZKOLE - 24/25.09.2021r.KAWIARENKA - 20.10.2021R.ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA - 08.11.2021r.Dzisiaj w naszej szkole było pysznie, zdrowo i kolorowo.Wycieczka do Centrum Nauki Experyment - 16.11.2021r.Spotkanie z psychologiem - 19.11.2021r.Dziś uczniowie oraz rodzice uczniów spotkali się z panem psychologiem, który przeprowadził z nimi bardzo ważne rozmowy na temat zagrożeń czyhających na dzieci w internecie.ANDRZEJKI - 24.11.2021r.Spotkanie z policjantką - 30.11.2021r.
Podczas dzisiejszego spotkania z panią policjantką mł.asp. Karoliną Jędrzejczak z Komendy Powiatowej w Kartuzach, nasi uczniowie mieli okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą, przypomnieli sobie podstawowe zasady przechodzenia przez jezdnię. Dowiedzieli się również, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Podczas spotkania poruszono także problem cyberprzemocy, używek, zagrożeń w sieci. Uczniowie dowiedzieli się także ciekawostek związanych z pracą policjanta. To było bardzo owocne spotkanie, niektórych uczniów zainspirowało na tyle, że rozważają wstąpienie w przyszłości w szeregi stróżów prawaMiędzynarodowy Dzień Wolontariusza
MIKOŁAJKI 2021r.SPOTKANIA KARNAWAŁOWO-ŚWIĄTECZNE - 13.01.2022R.8 LUTEGO 2022R - DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
BAL KARNAWAŁOWY - 10.02.2022R.
DZIEŃ KOBIET - 08.03.2022R.
"Sięgnij wyżej" 14.03.2022r.Dzisiaj gościliśmy w szkole dwie uczennice z ZSZiO w Kartuzach - Zuzannę Brezę i Aleksandrę Lis, które przeprowadziły interesujące warsztaty pt. "Sięgnij wyżej", dla uczniów kl. VI - VIII. Celem warsztatów było zachęcanie uczniów do szukania i rozwijania talentów. Dziękujemy uczennicom i polecamy się na przyszłość:)21.03.2022R - PIERWSZY DZIEŃ WIOSNYDZIEŃ MATKIDZIEŃ DZIECKA - WYCIECZKA DO PARKU MINIATUR - 01.06.2022R.07.06.2022R. XXI GMINNE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ