SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
Działania w roku szkolnym 2024-2025
DZIAŁANIA STALE PRZEZ CAŁY ROK SZKOLNY:
Dzień Kropki - 16.09.2024r.
Dzisiaj wszyscy uczniowie, od najmłodszych do najstarszych, aktywnie uczestniczyli w Międzynarodowym Dniu Kropki, czyli globalnym święcie kreatywności, odwagi i zabawy...
Pomorskie Warsztaty Naukowe - 15-20.09.2024r.
Od 15 września grupa uczniów naszej szkoły bierze udział w Pomorskich Warsztatach Naukowych w ramach projektu Zdolni z Pomorza 2024. Wczoraj pierwsze spotkanie grup projektowych, a dzisiaj pracowity dzień. Zajęcia w pracowni chemicznej, kreatywna matematyka i wykłady.
Dary dla powodzian - 23.09.2024r.
Zakończyliśmy zbiórkę darów dla powodzian. Po raz kolejny cała nasza społeczność okazała ogromne serce, za co bardzo dziękujemy. Akcja trwała 5 dni. Do poszkodowanych trafiła woda, środki chemiczne, ręczniki, koce, karma dla zwierząt, środki higieniczne oraz żywność. Dary przekazaliśmy dzisiaj pracownikom GOPS-u.
Próbna ewakuacja - 25.09.2024r.
Dzisiaj odbyła się w naszej szkole próbna ewakuacja. Po sygnale dźwiękowym w postaci 4 długich dzwonków, uczniowie wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły opuścili budynek i udali się na miejsce zbiórki, czyli boisko szkolne. Ewakuacja odbyła się pod nadzorem Państwowej Straży Pożarnej z Kartuz.
Celem tych ćwiczeń było uświadomienie przede wszystkim uczniom, a także innym osobom jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia.Sportowy dzień z AKTYWNĄ SZKOŁĄ
Rekord września pobity! 30.09.2024r.
Dzisiejsi rekordziści wykazali się ogromną wytrwałością i determinacją! W kategorii klas II i III rekord pobili Kornelia i Artur, ich czas wykonania zadania to 7 minut! Pierwszoklasiści również ,,dali czadu", wygrani to: Leon, Marcel, Olaf i Bartek. Natomiast w kategorii klas IV-VIII zwyciężyli: Laura, Ola, Krzysiu i Dominik, tu rekord wyniósł aż 10 minut Brawa dla wszystkich uczestników!
Dzień Ziemniaka - 07.10.2024r.
Jesień przywitaliśmy Świętem Ziemniaka. Uczniowie zgromadzili się na sali gimnastycznej, by rywalizować w dyscyplinach sportowych. Oczywiście w roli głównej był ziemniak, dużo ziemniaków. W takim dniu nie mogło zabraknąć placków ziemniaczanych i frytek.
05.10.2024r. Przedstawienie kl.2 - Podsumowaniem bloku tematycznego „Jesień w sadzie i ogrodzie” w klasie II była oprawa artystyczna wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”, którą drugoklasiści zaprezentowali szkolnej społeczności. Mamy nadzieję, że dzięki przedstawieniu zapamiętamy jak ważne dla naszego zdrowia jest codzienne spożywanie warzyw i owoców !
Spotkanie z policjantami - 10.10.2024r.
Dzisiaj w naszej szkole odbyły się wyjątkowe lekcje z udziałem funkcjonariuszy policji. Policjanci omówili, jak unikać zagrożeń online, takich jak: cyberprzemoc, oszustwa internetowe, czy nieodpowiednie treści. Podkreślili, jak ważne jest, by nie udostępniać swoich danych osobowych oraz korzystać z internetu w sposób odpowiedzialny. Dzieci miały również okazję dowiedzieć się więcej o zawodzie policjanta, poznały także codzienne obowiązki funkcjonariuszy. Na zakończenie uczniowie zadawali pytania, a policjanci cierpliwie na nie odpowiadali. Spotkanie było emocjonujące i wzbudziło duże zainteresowanie wśród dzieci, które aktywnie uczestniczyły w dyskusji.
11.10.2024r. Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Z tej okazji przeprowadzono w naszej szkole warsztaty profilaktyczne, dotyczące higieny psychicznej, wzmacniania własnej wartości, pewności siebie oraz uczące tego, jak troszczyć się o siebie.
16.10.2024 - BICIE REKORDU RKO - Dzisiaj w naszej szkole w godzinach 12:00-12:30 odbyło się bicie rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) w ramach Programu edukacyjnego "Ratujemy i uczymy ratować" To ważne wydarzenie miało na celu podniesienie świadomości na temat ratowania życia. Jesteśmy dumni z zaangażowania naszych uczniów i cieszymy się, że wzięliśmy udział w tej inicjatywie, zapoczątkowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
18.10.2024r. Warsztaty dla klas IV-VIII W trosce o zdrowie i higienę psychiczną zostały dzisiaj w naszej szkole przeprowadzone warsztaty. Specjalista psychoterapii uzależnień - Pan Roman Łojek uczył dzieci, jak radzić sobie z trudnymi emocjami.
07.11.2024r. Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania - Szkoła Podstawowa w Jelonku
,,Zdrowe śniadania jemy i nie chorujemy!" W ramach programu #szkołapromującazdrowie przygotowaliśmy dzisiaj pyszne, zdrowe i pożywne śniadanka. Każda klasa przygotowała wyśmienite i pożywne dania, które później wszyscy degustowaliśmy.08.11.2024r. Przedstawienie klasy 0 - Zębowa kłótnia" "Bo to bardzo ważna rzecz, żeby zdrowe zęby mieć!"- to hasło przypomniały nam przedszkolaki z kl. 0, podczas występu artystycznego pt. ZĘBOWA KŁÓTNIA .
Zbiórka plastikowych nakrętek - 12.11.2024r.
Serdecznie dziękujemy uczniom i rodzicom za udział w zbiórce plastikowych nakrętek To była już ostania tego typu akcja. Oprócz aspektu charytatywnego, istotny jest również element integracji społeczności szkolnej. Kolejny raz pokazaliście siłę i serce Dziś nakrętki zostały odebrane przez pracownika Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Szklanej. ....DZIĘKUJEMY
15.11.2024r. Warsztaty dla klas I-III.
W trosce o zdrowie i higienę psychiczną zostały dzisiaj w naszej szkole przeprowadzone warsztaty dla klas I-III. Specjalista psychoterapii uzależnień - Pan Roman Łojek uczył dzieci, jak radzić sobie z trudnymi emocjami.
19.11.2024r. Warszaty
Nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych. Były one realizowane w ramach programu rekomendowanego autorstwa prof. Wojcieszka ,,Debata". Prowadziła je pani Elżbieta Górecka -specjalista z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
27.11.2024r. DENTOBUS
W trosce o zdrowe zęby i higienę jamy ustnej młodsi uczniowie mieli dzisiaj możliwość dokonania kontroli w Dentobusie– mobilnym gabinecie dentystycznym #szkołapromującazdrowie
Dzień Życzliwości i Pozdrowień - 21.11.2024r.
Tegoroczny Dzień Życzliwości i Pozdrowień obchodzony był pod hasłem ,,Życzliwość to jest to!" To wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, dzień dobry...Uśmiech, serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a życzliwość ma niezwykłą moc. Pamiętajmy o tym!
Andrzejki - 29.11.2024r.
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla staropolskiej tradycji i obrzędów ludowych. Dzisiejsza dyskoteka andrzejkowa dla klas I-VIII była udana, a wszystkie wróżby szczęśliwe! Nie zabrakło też pysznych przekąsek, za które dziękujemy naszym Paniom z obsługi..
Nocka w szkole - 28/29.11.2024r.
Po intensywnej zabawie andrzejkowej uczniowie klasy V, VII i VIII zostali na noc w szkole. Było dużo zabawy, gier, śmiechu.
Kawiarenka przygotowana przez rodziców - 05.12.2024r.
Dzisiejsza kawiarenka, zorganizowana przez Mamy naszych uczniów cieszyła się dużym powodzeniem. Przygotowane specjały były przepyszne! Dochód zostanie przeznaczony na potrzeby szkoły.. Bardzo dziękujemy.
Akademia Młodego Sportowca - 09.12.2024r.
W Szkoła Podstawowa Jelonko była ostatnio ostra jazda I tyleeee radości www.ams-sport.pl
Turniej sportowy - 12.12.2024r.
Dzisiejszy Świąteczny Turniej Sportowy (uczniowie -pracownicy szkoły) był bardzo emocjonujący!
Młodsi uczniowie rozegrali mecz w dwa ognie, a starsi w siatkówkę.
Wigilia szkolna i klasowe - 20.12.2024r.
Dzisiaj wspólnie przeżywaliśmy ciszę Betlejemskiej Nocy i radość z Narodzin Zbawiciela. Uczniowie w przepiękny i wzruszający sposób ukazali sens Świąt Bożego Narodzenia, a to wszystko dzięki wyjątkowemu przedstawieniu artystyczno-wokalno-tanecznemu, czyli w Jasełkach. Następnie wszyscy udali się do swoich klas, by tam wspólnie świętować ten niezwykły czas.
Ogólnopolska kampania Biura Rzecznika Praw Dziecka "Więcej szacunku dla młodego wizerunku" - 08.01.2025r.
Publikowanie zdjęć i nagrań z wizerunkami dzieci i młodzieży stało się jedną z najczęściej poruszanych kwestii w ostatnich miesiącach. Wizerunek młodych osób to dobro osobiste oraz dane osobowe, które zgodnie z obowiązującymi przepisami podlegają ochronie. Dlatego też, rozpowszechniając taki materiał w imieniu dzieci, należy postępować wyjątkowo rozważnie.
Dzień Seniora - 17.01.2025r.
Mimo ponurej i mglistej aury na zewnątrz, u nas panowała ciepła i radosna atmosfera. Uroczystość została zorganizowana dzięki współpracy z sołtysami Sierakowskiej Huty i Nowej Ameryki. Program artystyczny był bardzo urozmaicony. Oprócz występów naszych uczniów, mieliśmy przyjemność posłuchać kaszubskiej kapeli Bëlë Co. Nagrodzono także sześciu najstarszych seniorów z naszych okolic. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tego wyjątkowego dnia. Paniom z Rady Rodziców dziękujemy za zaangażowanie i wszelką pomoc. Kochani Seniorzy, przyjmijcie jeszcze raz najserdeczniejsze życzenia!
Rekord stycznia pobity! - 31.01.2025r.
Laureaci w kategorii klas I- III: I msc.Nadia Sychta, II msc.Ignacy Czaja, III msc. Zlata Matsuta
Kategoria klas IV-VIII:
I msc. ex aequo Patrycja Lis i Sebastian Białk, II msc.Piotr Wenta, III.msc.Dawid Płotka
Rekord wyniósł w kategorii pierwszej 3 minuty 48 sekund, a w kategorii drugiej trzynaście minut. Uczniowie tak się ,,rozbujali", że musieliśmy im przerwać, gdyż w przeciwnym razie bicie rekordu trwałoby do wieczora (albo i dłużej). Wielkie brawa dla wszystkich uczestników..
Warsztaty żywieniowe - 6 lutego 2025r.
Nasza placówka jest Szkołą Promującą Zdrowie i jesteśmy z tego dumni. Dzisiaj gościliśmy dwie panie- specjalistki żywienia z Instytutu Eligo - Centrum Edukacji Żywieniowej. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie i zdrowy styl życia. Ciekawe prelekcje połączone były z prezentacją piramidy żywieniowej i degustacją zdrowych przekąsek. Dzieci podczas spotkania dowiedziały się, jak wygląda dobrze skomponowany pierwszy posiłek, którym jest śniadanie oraz jak ważną rolę w naszej codziennej diecie odgrywają warzywa i owoce. Po południu w spotkaniu uczestniczyli także rodzice i nauczyciele. To był bardzo owocny i miło spędzony czas! Dziękujemy bardzo!
Spotkanie z sędzią A.M. Wesołowską - 11.02.2025r.
Hejt i przemoc to zjawiska, które są coraz bardziej powszechne. Dzisiaj uczniowie starszych klas mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z sędzią Anną Marią Wesołowską, odbyło się ono w Centrum Kultury w Sierakowicach. Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda praca sędziego. Zostali także w bardzo przystępny sposób zapoznani z obowiązującym prawem, zwłaszcza z zagadnieniami związanymi z przestrzeganiem prawa przez osoby nieletnie. Po południu także nauczyciele i rodzice mieli okazję spotkać się z Panią sędzią. To było bardzo potrzebne i przydatne spotkanie.
Dzień Bezpiecznego Internetu - 12.02.2025r.
11 lutego obchodziliśmy w tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu z tej okazji nasi pierwszoklasiści pod okiem wychowawcy przygotowali przedstawienie pt. "Bezpieczeństwo w Internecie to podstawa". Dzięki temu, zaproszeni uczniowie poznali, przypomnieli i utrwalili zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Miejmy nadzieję, że wprowadzą je w życie..
Walentynki - 14.02.2025r.
Poczta walentynkowa działała dzisiaj na pełnych obrotach. Dziękujemy także Gminnej Spółdzielni za pyszne pączki!
Warsztaty o wodzie - 06.03.2025r.
Uczniowie naszej szkoły mieli dzisiaj możliwość uczestniczenia w niezwykle ciekawych warsztatach! Celem zajęć było ukazanie, czym są zasoby wodne, jaka jest ich rola, jak ważna jest ich ochrona oraz jakie zagrożenia niesie ze sobą zła gospodarka ściekowa. Warsztaty prowadziła przemiła pani- ekspertka z Centrum Edukacji, które funkcjonuje przy Akwarium Gdyńskim. ,,Na tropie zanieczyszczeń wody”, zostały zrealizowane z dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej część 2) Fundusz Ekologii (edycja 2023)
Turniej gry w DWA OGNIE - 07.03.2025r
Dziś uczniowie kl.IV i część kl.III godnie reprezentowali szkołę w Gminnych Igrzyskach Dzieci w ,,Dwa ognie" w SP1 w Sierakowicach. Poziom był dość wyrównany i GRATULUJEMY wszystkim graczom Ostatecznie nasze dziewczynki uplasowały się na trzecim miejscu, a chłopcy na czwartym, brawo!!! Dziękujemy również niezawodnym mamom za przewiezienie dzieci na zawody.
AMS - Akademia Młodego Sportowca - 11.03.2025r.
Dziękujemy nasza #AMSowa Drużyno z Jelonko. Kawał dobrej sportowej roboty za nami
MECZ KASZUBSKI - 17.04.2025r.
Nasi uczniowie znaleźli się w gronie kibiców i razem z 9.500 dzieci i młodzieży ze 142 szkół Pomorza obejrzeli wczoraj wieczorem X jubileuszowy Mecz Kaszubski siatkarzy Trefla Gdańsk z Norwidem Częstochowa, który odbył się w gdańskiej Ergo Arenie. Podczas meczu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu ”Aktywne Kaszuby”, nie zabrakło występów kaszubskiego zespołu, quizów, zawodów sportowych i animacji.
Mam talent " Pierwszy dzień wiosny"- 21.03.2025r.
Dzisiaj nasza szkoła miała zaszczyt gościć wyjątkowych jurorów: Małgorzatę Foremniak, Agnieszkę Chylińską i Kubę Wojewódzkiego! W ramach Szkolnego Dnia Talentów uczniowie zaprezentowali swoje niesamowite umiejętności, a publiczność mogła podziwiać różnorodne talenty. Od pięknych występów wokalnych, przez grę na gitarze, układanie kostki Rubika, aż po emocjonujący pokaz hula hop i freestyle z piłką nożną. Nie zabrakło również niesamowitych prac plastycznych oraz pięknych melodii granych na akordeonie. Dziękujemy wszystkim uczniom za wspaniałe występy i naszym gościom za ich obecność! To był niezapomniany dzień pełen pasji i kreatywności! #mamtalent.
WARSZTATY W PIZZERII ITALIANA - 21.03.2025r.
Nasze przedszkolaki z kl. 0 miały okazję samodzielnie przygotować ulubioną pizzę oraz zapoznać się z pracą kucharza i kelnerki. Po przepysznej degustacji udaliśmy się na spacer i plac zabaw.
POLA NADZIEI 2025 - 24.03.2025r.
Pani Ewelina wraz z uczniami wykonała żonkile, które będą wręczane przez wolontariuszy 30 marca 2025r. w wielu pomorskich miejscowościach. Nasze żonkile przekazaliśmy koordynatorowi z Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci w Gdańsku.
Eliminacje Gminne OTWP - 24.03.2025r.
Dziś w remizie OSP w Sierakowicach odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. ,,Młodzież zapobiega pożarom'' . Nasza szkołę godnie reprezentowali uczniowie:
Oliwia, Nikola, Piotr z kl. IV, Weronika z kl. V, Laura z kl. VI , Wiktoria z kl. VIII.Piotr Wenta zajął III miejsce w kategorii klas I - IV. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach tegoż konkursu.
Warsztaty "PRZEMOC BOLI" - 27.03.2025r.
W ramach kampanii profilaktyczno-edukacyjnej pod hasłem "PRZEMOC BOLI" odbyły się dzisiaj warsztaty realizowane pod hasłem "Nie zamykaj oczu, pomóż zatrzymać przemoc". Projekt ma za zadanie zwrócić uwagę młodych ludzi na problem bycia biernym świadkiem przemocy oraz negatywnych konsekwencji udostępniania nagrań takich sytuacji w sieci. #przemocboli #profilaktyka
Kawiarenka kl. V - 27.03.2025r.
Tak pysznie, zdrowo i kolorowo - to tylko w naszej szkole! Zapraszamy na fotorelację z dzisiejszej kawiarenki, przygotowanej przez klasę V.
Rekord marca pobity! - 28.03.2025r.
Rekordziści miesiąca:
Kategoria klas I- IV
1 msc.-Piotrek z klasy IV,
2 msc.-Maks z klasy III,
3 msc.-Bartek z klasy I
Kategoria klas V-VIII
1 msc.-Dominik z klasy VIII,
2 msc.-Patryk z klasy V,
3 msc.-Maja z klasy V
Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
Gminny Turniej BRD - 07.04.2025r.
Dziś nasi uczniowie wzięli udział w Gminnym Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i wykazali się dużą wiedzą i zaangażowaniem.
Zbiórka darów dla Kartuskiego Centrum Caritas -16.04.2025r.
Zbiórka darów dla Kartuskiego Centrum Caritas zorganizowana przez Szkolne Koło Wolontariatu, dzisiaj została zakończona. Wszystkie zebrane produkty trafiły do placówki Kartuskiego Caritasu. Serdecznie dziękujemy uczniom i ich rodzicom oraz pracownikom szkoły za okazane serce i wsparcie, uczniom klasy VIII za zaangażowanie w przeprowadzenie akcji oraz ks. Tomasz Mizyk za współpracę. Kochani pamiętajcie - dobro wraca.
Integracja międzypokoleniowa w naszej szkole - 29.04.2025r.
Doskonała zabawa i pozytywne nastroje towarzyszyły uczniom z klas I-III, ich Rodzicom oraz Dziadkom za sprawą Spotkania Międzypokoleniowego, które odbyło się dzisiaj w naszej szkole. Wspólna Tabata, którą poprowadził pan Marian Wnuk - Lipiński, przedstawienie „Rzepka” w wykonaniu Mam i dzieci oraz poczęstunek, były okazją do integracji i radosnego zjednoczenia kilku pokoleń. Zwieńczeniem przedsięwzięcia było wspólne posadzenie drzewa w ogródku szkolnym. Składamy wyrazy uznania i podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tak wspaniałego wydarzenia, jakim było Spotkanie Międzypokoleniowe.
Apel z okazji Dnia Ziemi - 30.04.2025r.
22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie klasy V przygotowali przedstawienie i opowiedzieli o tym, jak ważna jest troska o naszą planetę. Były piosenki, wiersze, tańce i dużo pozytywnej energii! Dziękujemy za tę lekcję o Ziemi — mamy nadzieję, że jej przesłanie zostanie z nami na długo!
Światowy Dzień Zespołu Downa - 21.03.2025r.
Światowy Dzień Zespołu Downa jest świętem obchodzonym corocznie 21 marca z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Wybór tej daty, nie jest przypadkowy. Wiąże się ona z trisomią 21 chromosomu. Z tej okazji w wymiarze ogólnoświatowym, organizowane są wydarzenia, które mają na celu zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej Zespołu Downa oraz propagowanie praw i potrzeb osób z tym zespołem. Wszystkim, którzy dzisiaj świętują życzymy, aby byli otoczeni miłością i życzliwością każdego dnia!
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - 02.04.2025r.
Dziś, 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. To dzień, który ma na celu zwiększenie świadomości na temat autyzmu i wspieranie osób, które z nim żyją. Autyzm to spektrum, które obejmuje szeroki zakres doświadczeń i wyzwań. Każda osoba z autyzmem jest inna, ale wszystkie zasługują na szacunek, zrozumienie i wsparcie. Z tej okazji, w ramach solidarności z osobami w spektrum autyzmu, ubraliśmy się na niebiesko. Nasze panie: psycholog i pedagog przeprowadziły ciekawe warsztaty, które uczyły empatii i zrozumienia. Pamiętajmy, każdy jest wyjątkowy!
IV Marsz Godności "Wszystkie Serca biją razem" - 06.05.2025r
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV Marszu Godności "Wszystkie Serca biją razem" zorganizowanym przez Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Szklanej. Marsz odbył się z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Wydarzenie miało na celu promowanie równości, akceptacji i szacunku wobec osób z niepełnosprawnościami. Uczestnicy marszu wspólnie zamanifestowali solidarność oraz wsparcie dla idei włączania społecznego. Pomarańczowy pochód, pełen radości i pozytywnych emocji, pokazał, że każde serce bije tak samo – z godnością.
Warsztaty z EDB - 08.05.2025r.
Uczniowie klasy VIII wzięli udział w warsztatach z Edukacji dla Bezpieczeństwa, które odbyły się dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 2 w Sierakowicach, a prowadził je Pan Tomasz Gajny, były żołnierz Wojska Polskiego.
Tematyka warsztatów to:
1. Zasady bezpiecznego posługiwania się bronią.
2. Jak działa broń.
3. Postawy strzeleckie.
To spotkanie było bardzo interesujące i z pewnością je zapamiętamy.
Noc w szkole - 09/10.05.2025r.
Noc w szkole, która odbyła się z piątku na sobotę (9/10 maja) przysporzyła dzieciom z klasy II i III wiele radości. Była to okazja do wspólnego spędzenia czasu podczas gier i zabaw, a także ciekawa forma integracji uczniów.
Zajęcia z DZ w terenie - 28.05.2025r.
W ramach doradztwa zawodowego uczniowie klas VII i VIII wybrali się do firmy MAR-MASZ, prowadzonej przez Państwa Pioch – producenta i dystrybutora nowoczesnych maszyn stolarskich. Podczas wizyty uczniowie poznali, jak funkcjonuje firma zajmująca się technologią obróbki drewna. Dowiedzieli się, czym zajmują się poszczególne działy, jak wygląda produkcja maszyn oraz jakie są oczekiwania pracodawców wobec przyszłych pracowników. Nie zabrakło też ciekawostek – uczniowie zobaczyli profesjonalne maszyny w akcji, przyjrzeli się procesowi testowania urządzeń i mogli poczuć atmosferę prawdziwego zakładu pracy. Dziękujemy firmie Mar-Masz Maszyny stolarskie i Państwu Pioch za ciepłe przyjęcie, pyszny poczęstunek i inspirującą lekcję o zawodach!
Rekord maja zaliczony! - 29.05.2025r.
W tym miesiącu wyzwanie polegało na jak najdłuższym odbijaniu paletką piłeczki ping-pongowej
Zwycięzcy:
Kategoria klas I-III
1.msc- Maks /kl.III
2.msc-Szymon /kl. III
3.msc-Leon /kl. I
Kategoria klas IV -VIII
1.msc-Oliwier /kl.VII
2.msc- Sebastian /kl.IV
3.msc Dominik /kl. VIII
Gratulujemy!
XXIV Gminne Igrzyska Młodzieży Szkół Podstawowych - 06.06.2025r.-
Przez trzy dni nasza szkoła brała udział w sportowej rywalizacji pełnej emocji, zaangażowania i dobrej zabawy. Nasze dziewczyny zajęły I miejsce w dwa ognie/kategoria klas VII-VIII, a Błażej z klasy ósmej zajął II miejsce w biegach na 100 metrów. Ogromne brawa dla wszystkich uczestników! Dziękujemy naszym sportowcom, kibicom i opiekunom! Gratulacje dla organizatorów za świetnie przygotowane zawody i ich sprawny przebieg.
Kawiarenka kl. IV - 10.06.2025r.
Dziś w naszej szkole zrobiło się wyjątkowo smacznie i kolorowo! Uczniowie klasy IV przygotowali kawiarenkę pełną pyszności – były chrupiące tosty, gofry z różnymi sosami, orzeźwiająca lemoniada i świeże sałatki owocowe. Wszystko smakowało wyśmienicie, a zapach unosił się po całej szkole! Dziękujemy wszystkim za przybycie.
Warsztaty dla klas 7 i 8 - 13.06.2025r.
W naszej szkole odbyły się wczoraj warsztaty prowadzone przez przedstawicielkę Sanepidu panią Iwonę Hinc, dotyczyły one wpływu substancji psychoaktywnych ( narkotyków i alkoholu) na organizm człowieka. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 7 i 8. Podczas zajęć uczniowie mogli nie tylko pogłębić wiedzę, ale także założyć specjalne alkogogle i narkogogle, które symulują zaburzenia percepcji i koordynacji ruchowej po spożyciu alkoholu lub narkotyków. Doświadczenie to miało na celu uświadomienie młodzieży realnych zagrożeń wynikających z zażywania substancji psychoaktywnych. Warsztaty miały charakter profilaktyczny i edukacyjny – uczniowie wykazywali zainteresowanie tematyką oraz aktywnie uczestniczyli w ćwiczeniach.
Nocka pod chmurką klasy V - 13/14.06.2025r.
Było mało snu, ale za to mnóstwo wspaniałych wspomnień! Nocka w namiotach była strzałem w dziesiątkę – świetna atmosfera, dużo śmiechu i niezapomniane chwile pod gwiazdami. Zdecydowanie zaliczamy tę przygodę do bardzo udanych!
Festyn Rodzinny - 15.06.2025r.
Co tu dużo mówić... było wszystko, czego potrzeba do szczęścia! Temperatura powietrza i nastrojów – tropikalna! Żar lał się z nieba, ale humory dopisywały wszystkim – i tym małym, i tym dużym! Kto chciał zaszaleć – wskakiwał na dmuchańce i zjeżdżalnie, gdzie dzieci biegały z prędkością błyskawicy. Był kucyk (który cierpliwie znosił pieszczoty małych jeźdźców), piana party (gdzie po 3 minutach nikt nie był suchy ), zawody strażackie (tu niejedna mama i tata odkryli w sobie talent do biegania z wiadrem), pokaz starych samochodów (co starszym przypomniało młode lata). Konkursy? Były! Zabawy? Bez liku! A nasze stoiska gastronomiczne (wielkie brawa i podziękowania dla rodziców i pracowników szkoły!) karmiły wszystkich spragnionych i głodnych – od kiełbasek po domowe ciasta, wszystko w mig znikało ! Było rodzinnie, radośnie, głośno, kolorowo i... pysznie! Dziękujemy wszystkim za obecność, pomoc i wspólną zabawę! Już nie możemy doczekać się kolejnego takiego festynu!
Realizacja innowacji pedagogicznej - 25.06.2025.
Z ogromną dumą dzielimy się efektami realizacji innowacji pedagogicznej pod tytułem „Każda pomoc jest wartościowa”, której celem było przygotowanie uczniów do odpowiedzialnego i świadomego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. W trakcie zajęć uczniowie zdobywali nie tylko wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczne umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Kształtowali postawy sprzyjające bezpieczeństwu — zarówno swojemu, jak i innych — oraz uczyli się, jak zachować spokój i skutecznie działać w sytuacjach kryzysowych. Innowacja miała również wymiar wychowawczy: wspierała rozwój społeczno-moralny uczniów, budując ich odpowiedzialność, empatię i gotowość niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Młodzież dowiedziała się, jak wezwać specjalistyczną pomoc, jakie są zasady udzielania pierwszej pomocy i jak ważna jest każda, nawet najmniejsza reakcja w momencie zagrożenia. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację tego wartościowego przedsięwzięcia.
Wierzymy, że zdobyte umiejętności uczynią naszych uczniów jeszcze bardziej świadomymi i odważnymi ludźmi. #PierwszaPomoc #Bezpieczeństwo #KażdaPomocJestWartościowa #SzkołaUczyRatować
Piknik klasy I - 26.06.2025r.
Klasa I wspólnie z wychowawcą zorganizowała piknik na przyszkolnej łące. Pogoda dopisała, więc spędziliśmy miło czas na świeżym powietrzu. Każdy przyniósł coś smacznego. Po wspólnym posiłku bawiliśmy się i zażywaliśmy ruchu na świeżym powietrzu. Było dużo śmiechu i radości. Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie i posprzątaliśmy miejsce. Piknik był bardzo udany i na długo zostanie w naszej pamięci.
Piknik na zakończenie klasy trzeciej - 26.06.2025r.
Piknik na zakończenie klasy trzeciej odbył się w Tuchlinku - u pani Dominiki. Mogliśmy wspólnie spędzić radosne chwile, świętując zakończenie naszej trzyletniej przygody.Dziękujemy Pani Dominice i Pani Ani za zorganizowanie pikniku. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy wszystkim rodzicom klasy III za codzienne wsparcie i zaufanie, którym nas obdarzacie. Wasza pomoc oraz zaangażowanie są dla nas nieocenione i budują wspaniałą atmosferę naszej szkoły. Dziękujemy za każde miłe słowo i wsparcie.