SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

        • Działania w roku szkolnym 2025-2026

        •  DZIAŁANIA STAŁE PRZEZ CAŁY ROK SZKOLNY: 

           

          PONADTO: 

          08.09.2025r. „Aktywna Szkoła – Aktywni do Kwadratu”  w tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do akcji „Aktywna Szkoła – Aktywni do Kwadratu”. Zajęcia odbywają się sytematycznie dwa razy w tygodniu. 

            Obrazek 2025-09-08 20:32:07

          •  

          • Spotkanie z policjantem - 10.09.2025r.

          • Dziś uczniowie młodszych klas w ramach kampanii ,,Bezpieczna droga do szkoły" uczestniczyli w spotkaniu z policjantem z Komendy Powiatowej w Kartuzach. Rozmawiali o bezpiecznym poruszaniu się po drodze, o zagrożeniach związanych z uzależnieniami oraz o racjonalnym korzystaniu z Internetu, a także o przestępstwach internetowych i ich konsekwencjach. To była cenna lekcja odpowiedzialności i dbania o własne bezpieczeństwo!

          • Obrazek 2025-09-11 22:26:28

              •  
                • Profilaktyka - spotkanie ze specjalistą psychoterapii uzależnień - 26.09.2025r

                • Profilaktyka jest bardzo ważna, dlatego dziś w naszej szkole odbyły się warsztaty dla klas II–VIII, które poprowadził pan Roman Łojek – specjalista psychoterapii uzależnień. Pan Roman opowiadał uczniom m.in. o uzależnieniu od Internetu, o przestępstwach w Internecie i wpływie np. yuotooberów na zachowania dzieci.. 

                  Spotkanie było ciekawe i inspirujące. Dziękujemy!"

                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                    • Zajęcia świetlicowe - 12.09.2025r. 
                      Z okazji nadchodzącego Dnia Pierwszej Pomocy, uczniowie w ramach zajęć świetlicowych, przygotowali prace plastyczne w formie Apteczek Pierwszej Pomocy

                    • Dowiedzieli się również, co powinno się w niej znajdować, gdzie można ją znaleźć i że nawet najmniejszy gest wiele znaczy dla ratowania życia.  

                      Zajęcia świetlicowe - 12.09.2025r. - Obrazek 4


                • #SprzątamyDlaPolski - 03.10.2025r.

                  • Nasi uczniowie, jak co roku, wzięli udział w akcji ,,Sprzątamy dla Polski". Podeszli do zadania bardzo poważnie, bo wiedzą, jak ważna jest troska o środowisko. Szkoda tylko, że nie wszyscy dorośli o tym pamiętają…

                    Nad jeziorem w ciągu zaledwie godziny jedna klasa zebrała aż 4 duże worki śmieci! Znaleźli m.in. stare opony i słoiki ze starymi przetworami... Ogromne brawa dla naszych uczniów za zaangażowanie i piękną lekcję odpowiedzialności za naturę! 

                  • #SprzątamyDlaPolski - 03.10.2025r. - Obrazek 2

              •  
                • Dzień Zdrowia Psychicznego w naszej szkole! - 10.10.2025r.

                • Dziś w sali gimnastycznej królowały emocje, dobra energia i współpraca. Uczniowie klas 4–8 wzięli udział w wyjątkowych stacjach tematycznych, które pomogły im lepiej zrozumieć siebie, emocje i znaczenie zdrowia psychicznego. Były quizy, kalambury, plakaty, dobre słowa, a także klasowe filmiki z przesłaniem. Każda klasa pokazała, że rozmowa, życzliwość i wsparcie mają ogromną moc! Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie, pomysłowość i uśmiechy! Niech ten dzień przypomina nam, że zdrowie psychiczne jest tak samo ważne jak fizyczne.

                • Dzień Zdrowia Psychicznego w naszej szkole! - 10.10.2025r. - Obrazek 3 

                • Akcja "Ratujemy i uczymy ratować" - 16.10.2025r.

                • 16 października punktualnie od 12:00 do 12:30 włączyliśmy się w akcję Programu Edukacyjnego "Ratujemy
                  i Uczymy Ratować".
                  Po raz drugi braliśmy udział w tym ważnym wydarzeniu! Akcja polegała na nauce udzielania pierwszej pomocy –
                  ćwiczyliśmy m.in. resuscytację krążeniowo-oddechową (RKO) oraz zasady reagowania w sytuacjach
                  zagrożenia życia.
                  To bardzo cenna lekcja odpowiedzialności i odwagi

                  Akcja "Ratujemy i uczymy ratować" - 16.10.2025r. - Obrazek 2

                • "Nie olewaj, zlewaj!" - 23.10.2025r.

                      • W naszej szkole ruszyła akcja zbiórki zużytego oleju spożywczego – przedszkolaki otrzymały już specjalne butelki, w których mogą bezpiecznie gromadzić olej. Pełne butelki należy zostawiać w szarym pojemniku przy wejściu do sali gimnastycznej, w zamian będą dostarczane puste butelki. Zbiórka trwa do 30.05.2026r

                         

                   

                      • "Nie olewaj, zlewaj!" - 23.10.2025r. - Obrazek 4"Nie olewaj, zlewaj!" - 23.10.2025r. - Obrazek 5
                      •  

                   

                  Gminne Igrzyska Dzieci w Unihokeju - 22.10.2025r.

                      • Część uczniów z klas 5–6 godnie reprezentowała dziś naszą szkołę w Gminnych Igrzyskach Dzieci w Unihokeju.

                        Choć nie udało się stanąć na podium, gratulujemy naszym zawodnikom – jesteśmy z Was bardzo dumni!

                        Serdecznie dziękujemy organizatorowi rozgrywek, SP w Tuchlinie za gościnę i miłą atmosferę

                  „Szybko reagujesz, skutecznie ratujesz” - 20.10.2025r.

                      • Uczniowie naszej szkoły zdobyli wyróżnienie w gminnym konkursie „Szybko reagujesz, skutecznie ratujesz”, organizowanym przez Szkołę Podstawową w Podjazach.

                        Jesteśmy dumni z Waszej wiedzy, zaangażowania i gotowości do niesienia pomocy innym i uginanie kolan!

                        „Szybko reagujesz, skutecznie ratujesz” - 20.10.2025r. - Obrazek 1

                         

                        Andrzejkowy mecz siatkówki - 25.11.2025r.

                        Andrzejkowy mecz siatkówki na naszej sali gimnastycznej! Nauczyciele kontra uczniowie – emocje sięgały zenitu!

                        Była to świetna okazja do wspólnej zabawy, rywalizacji i integracji. Choć mecz był zacięty, najważniejsza była dobra zabawa i sportowa atmosfera!

                        Andrzejkowy mecz siatkówki - 25.11.2025r. - Obrazek 1

                         

                        Rekord listopada pobity! - 28.11.2025r.

                        Dziś odbyła się zacięta konkurencja gry w warcaby, która zakończyła się pobiciem rekordu miesiąca! Wzięło w niej udział wielu utalentowanych uczestników, a rywalizacja była naprawdę emocjonująca

                        Mistrzowie i wicemistrzowie:

                        W kategorii klas 1-3, mistrzem został Artur z klasy III, a wicemistrzem Cezary z klasy I.

                        W kategorii klas 4-8, mistrzem został Adrian z klasy VIII, a wicemistrzem Łukasz z klasy VII.

                        Gratulujemy wszystkim uczestnikom świetneǰ gry i walki do samego końca!

                        Rekord listopada pobity! - 28.11.2025r. - Obrazek 1

                         

                        Spotkanie z ratownikiem medycznym - 16.01.2026r.

                        Dziś mieliśmy możliwość spotkania z ratownikiem medycznym. Dowiedzieliśmy się bardzo dużo o zasadach udzielania pierwszej pomocy, pracy ratownika oraz o tym, jak reagować w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

                        To było niezwykle ciekawe i pouczające spotkanie. Dziękujemy za cenną wiedzę i poświęcony czas..

                        Spotkanie z ratownikiem medycznym - 16.01.2026r. - Obrazek 1

                         

                        Dzień Bezpiecznego Internetu – 10 lutego!

                        Dziś przypominamy, jak ważne jest mądre i odpowiedzialne korzystanie z sieci. Podczas lekcji rozmawialiśmy i wykonywaliśmy prace o bezpieczeństwie w internecie, o prywatności, o silnych hasłach, netykiecie oraz ostrożności w kontaktach online. Razem dbajmy o to, by Internet był miejscem bezpiecznym.

                        Dzień Bezpiecznego Internetu – 10 lutego! - Obrazek 2

                         

                        Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt -17.02.2026r.

                        Dzisiaj w naszej szkole odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt.

                        W zawodach wzięło udział sześć szkół z naszej gminy. Rywalizacja była bardzo zacięta i pełna sportowych emocji!

                        I miejsce – Szkoła Podstawowa w Gowidlinie

                        II miejsce – Szkoła Podstawowa w Załakowie

                        III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierakowicach

                        Gratulujemy wszystkim zawodniczkom zaangażowania, ducha walki i pięknej gry! Dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów!

                        Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt -17.02.2026r. - Obrazek 1

                         

                        Spotkanie z policjantką - 24.02.2026r.

                        Dziś w naszej szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie z policjantką z Zarządu w Gdańsku Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.

                        Pani aspirant poprowadziła warsztaty dla uczniów klas 4–8 na temat bezpieczeństwa w Internecie. Rozmawialiśmy o prywatności, tworzeniu silnych haseł, odpowiedzialności prawnej nieletnich, hejcie w sieci oraz o tym, na co zwracać uwagę, klikając w linki czy odbierając telefony od nieznanych osób.

                        Dziękujemy za zaangażowanie, cenne rady i rozmowę, która z pewnością zostanie z nami na długo. Bezpieczny Internet to nasza wspólna sprawa!

                        Spotkanie z policjantką - 24.02.2026r. - Obrazek 4

                         

                        Gminne Igrzyska Piłki Ręcznej Chłopców - 25.02.2026r.

                        Reprezentanci uczniów kl. V i VI brali dziś udział w Gminnych Igrzyskach Piłki Ręcznej Chłopców, które odbyły się w SP1 w Sierakowicach. Gratulujemy im IV miejsca, a wszystkim zawodnikom i zwycięzcom rozgrywek dziękujemy. 

                        Gminne Igrzyska Piłki Ręcznej Chłopców - 25.02.2026r. - Obrazek 1

                         

                        OTWP etap gminny - 26.02.2026r.

                        Dziś w budynku OSP w Sierakowicach odbyły się XLVII Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Naszą szkołę reprezentowali Laura z kl. VII, Nikola z kl. V oraz Oliwier z kl. VIII. Gratulujemy wszystkim odwagi i zaangażowania. Zapraszamy do udziału w przyszłym roku. 

                        OTWP etap gminny - 26.02.2026r. - Obrazek 5

                         

                        Warsztaty nt. zdrowego odżywiania - 27.02.2026r.

                        Dziś odwiedziły nas uczennice z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach.

                        Podzieliły się z nami swoją wiedzą na temat zdrowego odżywiania oraz roli sportu w życiu człowieka. Dowiedzieliśmy się, jak ważna jest zbilansowana dieta, regularna aktywność fizyczna oraz dbanie o dobre nawyki każdego dnia. To było bardzo inspirujące spotkanie – dziękujemy za zaangażowanie i cenną lekcję zdrowego stylu

                        Warsztaty nt. zdrowego odżywiania - 27.02.2026r. - Obrazek 1

                         

                        Bicie rekordu miesiąca lutego - 27.02.2026r.

                        W naszej szkole padł kolejny rekord sportowy – tym razem zmierzyliśmy się z wyzwaniem w kozłowaniu. To już następna sportowa inicjatywa organizowana przez Samorząd Szkolny, która dostarcza nam wielu emocji i zdrowej rywalizacji. Rekordzistą lutego w kategorii klas 1–3 został Artur z klasy III. Drugie miejsce zajęła Marcelina z klasy II, a trzecie Ksawery z klasy III. Wśród klas starszych najlepszy wynik osiągnął Patryk z klasy VI. Drugie miejsce wywalczył Oliwier z klasy VIII, a trzecie Sasza z klasy IV. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom! Czekamy na kolejne rekordy i następne wyzwania!

                        Bicie rekordu miesiąca lutego - 27.02.2026r. - Obrazek 4

                         

                        Wiosenne porządki - 11.03.2026r.

                        Podczas akcji wiosennych porządków uczniowie z ogromnym zaangażowaniem ruszyli do pracy, chwytając za worki i miotły, a cały teren szybko zaczął zmieniać się nie do poznania Atmosfera była pełna energii i uśmiechu, a satysfakcja z efektów widoczna była na twarzach wszystkich uczestników – serdecznie dziękujemy uczniom za ich fantastyczną pracę i wzorowe uporządkowanie otoczenia!

                        Wiosenne porządki - 11.03.2026r. - Obrazek 4

                         

                        X Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa - 14.03.2026r.

                        Dziś odbyła się niesamowita przygoda z nauką! Nasi uczniowie mieli możliwość poczuć się jak studenci. W imponującym gmachu Politechniki Gdańskiej wzięli udział w X Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej. Podczas wybranych paneli przedmiotowych razem z ekspertami i prelegentami przeszli drogę przez wymianę doświadczeń i poszerzanie swoich horyzontów myślowych. Podczas przerwy między wykładami była możliwość „podziałać” na stanowiskach naukowych.

                         

                         

                        Dentobus - 27.03.2026r. 

                        Dzieci w naszej szkole od najmłodszych klas uczą się, jak dbać o zdrowie i higienę jamy ustnej. Regularnie rozmawiamy o właściwym szczotkowaniu zębów, zdrowym odżywianiu oraz znaczeniu systematycznych wizyt u stomatologa.Dziś naszą szkołę odwiedził Dentobus – mobilny gabinet stomatologiczny. Wszyscy uczniowie mieli możliwość skorzystania z bezpłatnego przeglądu stomatologicznego pod opieką wykwalifikowanego personelu medycznego.Tego typu działania są ważnym elementem troski o zdrowie naszych uczniów i realizowane są w ramach programu Szkoła Promująca Zdrowie.

                        Dentobus - 27.03.2026r. - Obrazek 1

                         

                        Bicie rekordu marca - 27.03.2026r.    

                        Koniec miesiąca = czas na sportowe rekordy. Rekordzistą marca w kategorii żonglerka piłką został Oliwier z klasy VIII! Gratulujemy wszystkim uczestnikom świetnej formy i wytrwałości! Czekamy na kolejne rekordy w następnym miesiącu.

                        Bicie rekordu marca - 27.03.2026r. - Obrazek 1

                         

                        Mecz kaszubski w Ergo Arenie - 20.03.2026r. 

                        W piątkowe popołudnie uczniowie uczęszczający na zajęcia z języka kaszubskiego wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu – mieli okazję kibicować podczas meczu kaszubskiego w Ergo Arenie. Wyjazd dostarczył wielu niezapomnianych emocji i był świetną okazją do integracji oraz wspólnego przeżywania sportowych wrażeń. Mecz kaszubski w Ergo Arenie - 20.03.2026r. - Obrazek 3

                         

                        Dzień Talentów w naszej szkole! - 01.04.2026r.

                        Dzisiaj było prawdziwe święto pasji i kreatywności. Uczniowie zaprezentowali swoje niezwykłe umiejętności, a jury miało naprawdę trudne zadanie, by wyłonić zwycięzców. Na scenie mogliśmy podziwiać talenty wokalne, muzyczne, malarskie, sportowe, recytatorskie, wiedzy oraz kulinarne. Każdy występ był wyjątkowy i zasługiwał na ogromne brawa! Dziękujemy wszystkim uczestnikom za odwagę, zaangażowanie i wspaniałe emocje. To był prawdziwy show!

                        Dzień Talentów w naszej szkole! - 01.04.2026r. - Obrazek 2

                         

                        Wyjazd kl. VIII do Kartuskiego Hospicjum - 13.04.2026r.

                        Uczniowie klasy VIII odwiedzili dziś Kartuskie Hospicjum, gdzie przekazali zebrane przez naszą społeczność szkolną dary. Podczas wizyty zostali oprowadzeni po placówce i zapoznali się z jej działalnością. Następnie, w ramach wolontariatu, pomagali w drobnych pracach oraz spędzali czas z podopiecznymi, umilając im dzień rozmową i śpiewem. Było to dla ósmoklasistów bardzo wartościowe doświadczenie, uczące empatii, wrażliwości i bezinteresownej pomocy innym. Serdecznie dziękujemy pani Lucynie, pracownicy hospicjum, za życzliwe przyjęcie, poświęcony czas i ciepło okazane naszym uczniom, a także naszym mamom - pani Hani i pani Dorocie za pomoc w przewiezieniu uczniów i okazane wsparcie w organizacji wyjazdu.

                         

                        Wolontariat - 20.04.2026r.

                        W marcu i kwietniu uczniowie kl.VIII byli częstymi gośćmi w oddziale przedszkolnym. W ramach szkolnego koła wolontariatu czytali bajki, organizowali zabawy, przygotowywali zagadki i spędzali czas ze swoimi młodszymi kolegami. Takie spotkania były okazją do budowania więzi między dziećmi w różnym wieku, a dla starszych uczniów lekcją odpowiedzialności i empatii.

                        Wolontariat - 20.04.2026r. - Obrazek 1

                         

                        Dzień Ziemi - 22.04.2026r

                        W ramach „Dnia Ziemi” nasi uczniowie wraz z nauczycielami, zaopatrzeni w worki i rękawice, oczyścili wyznaczony teren z odpadów, dbając o czystość najbliższego otoczenia. Działaniom towarzyszyła edukacja na temat segregacji śmieci oraz kształtowanie proekologicznych postaw, mających na celu ograniczenie zanieczyszczeń w naturze. Wspólna praca uświadomiła wszystkim, jak ważna jest codzienna troska o planetę i dbanie o środowisko, w którym żyjemy. Dziękujemy za zaangażowanie..

                        Dzień Ziemi - 22.04.2026r - Obrazek 2

                         

                        Edukacja zdrowotna - 24.04.2026r.

                        Edukacja zdrowotna nie musi być nudna! Skorzystaliśmy z pięknej, wiosennej pogody i wybraliśmy się na piknik ze zdrową żywnością. Podczas pikniku poznaliśmy kilka zdrowych alternatyw dla typowych przekąsek, które okazały się bardzo smaczne. Oprócz tego zagraliśmy w gry, które sprawiły nam dużo radości i śmiechu. Cieszymy się, że w Jelonku mamy tak piękne miejsce, gdzie możemy uczyć się na świeżym powietrzu, wśród malowniczych kaszubskich krajobrazów.

                        Edukacja zdrowotna - 24.04.2026r. - Obrazek 1

                         

                         

                        Dzień Zdrowego Śniadania w naszej szkole! - 27.04.2026r.

                        Było pysznie, zdrowo i kolorowo! Uczniowie klas I-VIII przygotowali pyszne śniadania, które potem wszyscy wspólnie degustowaliśmy. Na stołach pojawiły się zdrowe koktajle, sałatki, owsianki, deserki i kolorowe kanapki. Wybór był naprawdę ogromny!

                        Dzień Zdrowego Śniadania w naszej szkole! - 27.04.2026r. - Obrazek 4

                         

                        Kolejny rekord miesiąca pobity! - 29.04.2026r.

                        Podczas dzisiejszego skakania przez długą skakankę wyłoniliśmy rekordzistów kwietnia.

                        W grupie klas młodszych:

                        I miejsce – Marcelina Klasa z kl. II

                        II miejsce – Artur Karkowski z kl. III

                        III miejsce – Oliwia Węsierska z kl. I

                        W grupie klas starszych:

                        I miejsce – Sebastian Białk z kl. V

                        II miejsce – Piotr Wenta z kl. V

                        III miejsce – Patrycja Lis z kl. V

                        Gratulujemy wszystkim uczestnikom i już czekamy na kolejne rekordy!

                        Kolejny rekord miesiąca pobity! - 29.04.2026r. - Obrazek 1

                         

                        Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej - 29.04.2026r.

                        W ramach Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej nasi wolontariusze razem z nauczycielami, odwiedzili mieszkańców Domu Dziennego Pobytu „Radosna Przystań” w Sierakowicach. Był to wyjątkowy moment pełen wzajemnej życzliwości, wymiany doświadczeń i radości. Takie spotkania uczą nas empatii, szacunku oraz budują mosty międzypokoleniowe.

                        Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej - 29.04.2026r. - Obrazek 1

                         

                        Warsztaty z EDB - 29.04.2026r.

                        Dziś uczniowie klasy VIIII wzięli udział w warsztatach z Edukacji dla Bezpieczeństwa. Podczas zajęć mogli poszerzyć swoją wiedzę, zobaczyć pokaz broni oraz dowiedzieć się, jak wygląda odpowiedzialne i bezpieczne z niej korzystanie. To była bardzo ciekawa i pouczająca lekcja.

                        Warsztaty z EDB - 29.04.2026r. - Obrazek 2

                         

                        V Marsz Godności - 05.05.2026r.

                        Dzisiaj nasi uczniowie wzięli udział w V Marszu Godności z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną pod hasłem „Nie ma nas – bez Was”. To było wyjątkowe spotkanie, pełne uśmiechu, życzliwości i prawdziwej solidarności. Razem przypomnieliśmy, jak ważne są akceptacja, szacunek i obecność drugiego człowieka. 

                        V Marsz Godności - 05.05.2026r. - Obrazek 1

                         

                        Sport to zdrowie - 08.05.2026r.

                        Sport to zdrowie – a pasje warto rozwijać od najmłodszych lat! Dziś odwiedzili nas dwaj zawodnicy koszykówki z drużyny Czarni Słupsk – Natan i Alan Dułak. Opowiedzieli uczniom o treningach, codziennej pracy sportowca i spełnianiu marzeń. Był czas na pytania, krótką sportową rozgrzewkę z uczniami oraz wspólne zdjęcia. Dziękujemy za inspirujące spotkanie!

                        Sport to zdrowie - 08.05.2026r. - Obrazek 1

                        PODSUMOWANIE Małe zmiany dziś, wielkie korzyści jutro – wybieraj zdrowie! - 21.05.2026r.

                        Dziś w naszej szkole odbyło się wyjątkowe wydarzenie, będące podsumowaniem wielu lat pracy całej społeczności szkolnej. Było ono związane ze staraniami o uzyskanie Krajowego Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie.

                        Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor, witając zaproszonych gości, nauczycieli, rodziców, uczniów oraz przyjaciół Szkoły Podstawowej w Jelonku. Następnie uczniowie klasy IV opowiedzieli, dlaczego jesteśmy szkołą promującą zdrowie.

                        Piękny występ zaprezentowała także grupa klasy,,O", która poprzez piosenkę o sporcie i zdrowiu przypomniała wszystkim, jak ważna jest aktywność fizyczna i zdrowy styl życia.

                        Nasza szkolna koordynatorka ds. promocji zdrowia przedstawiła wyniki autoewaluacji, sukcesy szkoły oraz plany na przyszłość. Następnie pani psycholog opowiedziała o działaniach związanych ze zdrowiem psychicznym, fizycznym, integracją oraz budowaniem dobrych relacji w naszej społeczności.

                        Po części oficjalnej głos zabrali zaproszeni goście, a w ramach podziękowania wręczyliśmy im symboliczne sadzonki pomidorków holenderskich.

                        Na uczestników czekał również zdrowy i pyszny poczęstunek przygotowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Edukacji i Tradycji w Jelonku. Duże emocje wzbudził także pokaz umiejętności uczniów, którzy uczęszczają na zapasy w naszej szkole.

                        Był to bardzo ważny dzień dla naszej społeczności — dzień pełen dumy, radości i podsumowania codziennej pracy uczniów, nauczycieli, rodziców oraz całego lokalnego środowiska. To właśnie dzięki wspólnemu zaangażowaniu tworzymy szkołę bezpieczną, przyjazną i promującą zdrowie każdego dnia.

                        Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólne świętowanie tego wyjątkowego wydarzenia!