• Pierwszy dzień wiosny - 21 marca 2022r.

• „Coraz dłuższe dni nastają, sroga zima odjechała,

A do życia powolutku budzi się przyroda cała"

(T. Boy - Żeleński)

Pierwszy Dzień Wiosny

Dzisiaj w szkole zrobiło się iście wiosennie! Uczniowie poubierali kolorowe stroje,niektórzy się poprzebierali

Klasa IV raczyła nas przysmakami, które można było nabyć w kawiarence.

Dzisiaj obchodzimy także Dzień Solidarności z Osobami z Zespołem Downa, jej symbolem są różnokolorowe skarpetki.

Oprócz tego uczniowie zostawili plecaki w domach,a podręczniki i przybory poprzynosili w innych pojemnikach. Wasza kreatywność i wyobraźnia przeszły nasze oczekiwania

• XX Gminny Konkurs Wiedzy o Regionie - 10 marca 2022r.

• 10 marca w Szkole Podstawowej nr 2 w Sierakowicach odbyły się gminne eliminacje XX Konkursu Wiedzy o Regionie. Jego przedmiotem było napisanie testu z zakresu literatury, kultury, obyczajowości, geografii,  historii  oraz wiedzy ogólnej o Kaszubach.

W tym konkursie, w dwóch kategoriach wiekowych, naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

1. Oliwia Bronk – kl. VI
            2. Anastasiia Matsuta – kl. VI
            3. Adrian Damps – kl. VI
            4. Nicola Pobłocka – kl. VII
            5. Aleksandra Mielewczyk – kl. VII.

Decyzją obrad jury, w kategorii klas IV - VI Anastasiia Matsuta zdobyła III miejsce, natomiast Oliwia Bronk wywalczyła wyróżnienie.

Zarówno laureatkom, jak i pozostałym uczestnikom składamy serdeczne gratulacje, zachęcając jednocześnie do udziału w kolejnych konkursach z języka regionalnego kaszubskiego.

J.S., E.P.

• Dzień Matematyki

• 15 marca 2022r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień MATEMATYKI, który został stworzony po to, aby dać uczniom trochę wytchnienia w nauce tego przedmiotu. Więc my również nieco oderwaliśmy się od tradycyjnych zajęć. Młodsi uczniowie z klas 0 – III brali udział w grach i zabawach matematycznych. Natomiast starsi z klas IV – VIII wykonali tematyczne lapbooki i plansze oraz z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w terenowej grze matematycznej z podziałem na grupy. Dzisiaj podsumowano ten dzień oraz przedstawiono wyniki gry. Uczniowie uznali, że przydałoby się więcej takich zajęć. M.B.

• Sięgnij wyżej - 14.03.2022r.

• Dzisiaj gościliśmy w szkole dwie uczennice z ZSZiO w Kartuzach - Zuzannę Brezę i Aleksandrę Lis, które przeprowadziły interesujące warsztaty pt. "Sięgnij wyżej", dla uczniów kl. VI - VIII. Celem warsztatów było zachęcanie uczniów do szukania i rozwijania talentów. Dziękujemy uczennicom i polecamy się na przyszłość:)

• Dzień Kobiet - 8 marca 2022r.

• Dzisiaj obchodzimy Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom małym i dużym składamy serdeczne życzenia

Chłopcy nie zapomnieli dzisiaj o swoich koleżankach i nauczycielkach.

• #PomagamUkrainie - 4 marca 2022r.

• Nasza zbiórka pomocy rzeczowej dla uchodźcow z Ukrainy dobiega końca.

Odzew był ogromy, kolejny raz mieszkańcy naszych miejscowości pokazali, że mają wielkie serca

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję.

Będziemy na bieżąco rozpoznawać potrzeby i włączać się w kolejne działania charytatywne.