• Lekcje języka regionalnego kaszubskiego - 30.05.2022r.

• Uczniowie klas 0-3 odwiedzili dziś Zagrodę Edukacyjną w Łapalicach. Mieli okazję ugotować dżem truskawkowy oraz nakarmić i dowiedzieć się jak żyją zwierzęta. Mile zaskoczył nas paw, który zaprezentował się swoim wspaniałym ogonem, starajac przypodobać się swojej wybrance. Wspólne ognisko z kiełbaskami i przejażdżka wozem były również wspaniałą atrakcją, tym bardziej, że pogoda nam dopisała, a krążące wokół burze i obfite opady deszczu nas ominęły.

• Wycieczka do Fromborka - 30.05.2022r.

• Mimo niezbyt sprzyjającej aury wycieczkę do Fromborka uważamy za udaną Zwiedziliśmy wzgórze katedralne z przepięknym kompleksem średniowiecznej zabudowy. W obrębie wzgórza zobaczyliśmy Katedrę Wniebowzięcia NMP i św. Andrzeja oraz wysłuchaliśmy tam przepięknego koncertu organowego. Weszliśmy na wieżę Radziejowskiego z wahadłem Foucaulta umożliwiającym naoczną obserwację ruchu obrotowego ziemi wokół własnej osi. Uczestniczyliśmy też w seansie w jednym z najlepszych polskich planetariów i zwiedziliśmy Muzeum Mikołaja Kopernika. Po wyczerpującym programie w tym urokliwym miasteczku musieliśmy zadbać o nasze brzuchy, więc w drodze powrotnej do szkoły zatrzymaliśmy się w restauracji KFC.

• Góra grosza

• Zakończyliśmy kolejną akcję wolontariatu "Góra grosza". Wspólnymi siłami uzbieraliśmy 7762 monety co dało kwotę 334 zł 75 gr. Dzisiaj opiekunowie wolontariatu przekazali zapakowane grosze, zgodnie z instrukcją do Urzędu Pocztowego w Sierakowicach.Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tę akcję i zachęcamy do udziału w przyszłym roku szkolnym!!!

• Egzamin na kartę rowerową - 23.05.2022r.

• Dzisiaj w naszej szkole odbył się egzamin na kartę rowerową. Uczniowie, którzy pozytywnie zdali część teoretyczną, przystąpili do części praktycznej, którą przeprowadzili panowie policjanci: A. Szreder i D.Kotłowski. Wszystkim nowym posiadaczom karty rowerowej gratulujemy i życzymy bezpiecznej jazdy w kasku. B.Cz.

• Gminny Konkurs Plastyczny "Zielone podwórko"

• Laureaci Gminnego Konkursu Plastycznego "Zielone podwórko" promującego region kaszubski i działania ekologiczne.

Nadia S. III miejsce w kategorii 6 latków

Natan Sz. III miejsce w kategorii 5 latków.

Ogromne brawa.

• Dzień Unii Europejskiej - 11.05.2022r.

• Dzień 9 maja jest oficjalnym Dniem Unii Europejskiej. Tego dnia świętujemy pokój i jedność w Europie.

Każda z klas wylosowała jedno państwo unijne i przygotowała ciekawe wiadomości na temat wybranego kraju.Na zakończenie uroczystości odbył się quiz dotyczący przygotowanych prezentacji. Uczniowie klas VIII i VII zatańczyli belgijkę-taniec ludowy, popularny szczególnie we Francji,do zabawy zaprosili także pozostałych uczniów i nauczycieli

• Tydzień biblijny - 1-7 maja 2022r.

• Jutro mija XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny, który rozpoczął się w niedzielę - 1 maja. Wówczas po raz szósty, odbyło się Narodowe Czytanie Pisma Świętego. W tym roku akcja przebiegała pod hasłem „Pokój temu domowi”, zaczerpnięte zostało ono z Ewangelii według św. Łukasza. Do udziału w inicjatywie zachęcał Minister Edukacji i Nauki, który podkreśla, że Biblia to uniwersalny tekst kultury.

My również włączyliśmy się w tę akcję.Podczas lekcji religii katecheci wraz z uczniami czytali i rozważali wybrane fragmenty z Biblii, głównie z Ewangelii wg. św. Łukasza. Katecheci zachęcali też do częstszej lektury Pisma św., nie tylko w wersji papierowej, ale również elektronicznej np. poprzez Aplikację „Dzieło Biblijne” , do której można sięgać w każdym miejscu i czasie.

• Gminny Konkurs Matematyczny klas III - 05.05.2022r.

• Ogromne brawa dla Maksyma i Łukasza z klasy III.Wzięli oni udział w Gminnym Konkursie Matematycznym dla klas III, który odbył się w SP I w Sierakowicach. Maksym otrzymał wyróżnienie, a Łukasz dyplom za udział. Jesteśmy z Was dumni.

• Koncert patriotyczny - 04.05.2022r.

• Z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja🇵🇱 zespół VIOL-ART zabrał nas w niezwykłą podróż muzyczną. Tematem przewodnim była historia naszego kraju.

• Rodno mowa - etap gminny - 29.04.2022r.

• Dziś w GOK-u w Sierakowicach odbyły się eliminacje gminne Konkursu Recytatorskiego RODNO MOWA. Naszą szkołę reprezentowali: Adam Konkel z klasy I, Ewelina Mielewczyk z klasy II i Paweł Konkel z klasy IV. Nie zajęli premiowanych miejsc, ale godnie reprezentowali naszą szkołę.