• XI Gminny Konkurs Piosenki Kaszubskiej - 12.04.2023r.

• Dnia 12 kwietnia 2023r. w naszej szkole odbyło się posiedzenie komisji, która oceniła występy uczestników zgłoszonych online na XI Gminny Konkurs Piosenki Kaszubskiej „KASZËBSCZÉ SPIÉWË” . Jury w składzie: Filip Baranowski – przewodniczący, Irena Kulwikowska – członek, Katarzyna Butowska – członek po przesłuchaniu 33 solistów przyznało następujące miejsca:

Kategoria I - Przedszkola i klasy „O”

1. Matylda Latarska – Samorządowe Przedszkole w Sierakowicach

2. Artur Karkowski – SP Jelonko

3. Zlata Matsuta – SP Jelonko

Wyróżnienie – Karolina Kaliszewska – Samorządowe Przedszkole w Sierakowicach

Kategoria II -  klasy I-III

1. Wiktoria Chruścińska – SP w Lisich Jamach

2. Maria Pioch - SP w Mojuszu

3. Lena Klejna – SP w Jelonku

Wyróżnienie – Maja Pobłocka – SP w Jelonku, Agata Pobłocka – SP w Lisich Jamach

Kategoria III -  klasy IV-VI

1. Agata Miotk– SP w Mojuszu

2. Marcelina Labuda – SP nr 2 w Sierakowicach

3. Antonina Lejk – SP w Jelonku

Wyróżnienie – Oliwia Kotlenga  – SP nr 1 w Sierakowicach

Kategoria IV -  klasy VII -VIII - solista

1.Dominika Lejk – SP w Kamienicy Królewskiej

2. Kinga Szczypior - SP w Kamienicy Królewskiej

3. Klaudia Grabowska – SP w Lisich Jamach.

Wszystkim uczestnikom i opiekunom serdecznie gratulujemy, dziękujemy i zapraszamy do udziału w przyszłym roku szkolnym, mamy nadzieję, że już stacjonarnie.

• Spotkanie z żołnierzami - 05.04.2023r.

• Gościliśmy dzisiaj żołnierzy z 1. Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego im.gen.Jerzego Jastrzębskiego.

Panowie zaznajomili uczniów z zawodem żołnierza, postawami obronnymi i patriotycznymi.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, mamy nadzieję, że któryś ( lub któraś) z nich zasili w przyszłości szeregi Wojska Polskiego

• Dzień Jedności Kaszubów

• Dzień Jedności Kaszubów obchodzony jest co roku 19 marca. W tym dniu społeczność kaszubska jednoczy się wspólnie świętując i demonstrując własną tożsamość. Z tej okazji uczniowie klasy V przygotowali przedstawienie, które dzisiaj zaprezentowali. Kaszubska mowa, śpiew i recytacja oraz czarno-żółte ubiory świadczą o zamiłowaniu i przynależności do naszego regionu - do ziemi kaszubskiej i Kaszubów .

• Światowy Dzień Zdrowia - 03.04.2023r.

• 7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia, dlatego w ramach programu Szkoła Promująca Zdrowie gościliśmy dzisiaj panią dietetyk - Natalię Puchalską .

Mieliśmy możliwość zapoznania się z zasadami zdrowego odżywiania, dowiedziliśmy się o destrukcyjnym wpływie niezdrowego jedzenia na nasz organizm.To było bardzo cenne i ciekawe doświadczenie.