• Dzień Chłopaka - 30.09.2022r.

• Wszystkim Chłopcom, dużym i małym składamy serdeczne życzenia

O swoich kolegach pamiętały dziewczynki i wręczyły im upominki. Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego również obdarowały chłopców słodkościami.

• Spotkanie z policjantami z KP w Sierakowicach - 30.09.2022r.

• Dziś w naszej szkole gościliśmy policjantów z KP w Sierakowicach, którzy przeprowadzili z uczniami klas 0-IV prelekcje na temat bezpieczeństwa oraz opowiedzieli o swojej pracy. Niebywałą atrakcją dla dzieci było ogladąnie policyjnego radiowozu.

• Wycieczka klas 0-III do Gdańska - 29.09.2022r.

• Dziś dzieci z klas O-III pod opieką wychowawców były na wycieczce w Gdańsku - stolicy Kaszub. Miały okazję zobaczyć zabytki Gdańska, architekturę miejską i transport. Głownym punktem wycieczki był pobyt w Teatrze Miniatura, gdzie oglądali spektakl pt. "Akademia Pana Kleksa", który wszystkim bardzo się podobał.

• Konkurs z języka angielskiego - 28.09.2022r.

• Dzisiaj uczennice: Natalia Seewald z klasy VII i Nicola Pobłocka z klasy VIII wzięły udział w konkursie „With the projects aroud the world”, w którym zajęły drugie miejsce.

Konkurs ten był skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu kartuskiego.

Dziewczyny wykazały się bardzo dużą wiedzą na temat projektów europejskich i wartości UE.

Po zakończonym konkursie wzięliśmy udział w warsztatach kulinarnych oraz rolniczo- ekonomicznych.

A na samym końcu mogliśmy degustować irlandzkie dania.

Gratulujemy..

• Biwak klasy IV i V - 23 i 24.09.2022r.

• W piątkowe popołudnie, 23 września, uczniowie klas IV i V wraz z nauczycielkami wybrali się do Chaty Kaszubskiej w Załakowie na biwak, który został zorganizowany w ramach lekcji języka regionalnego kaszubskiego. Na miejscu czekało na nas mnóstwo atrakcji. Nasz pobyt rozpoczęliśmy od upieczenia i degustacji gofrów wg regionalnej receptury, następnie były gry i zabawy terenowe, ognisko z gitarą i  kaszubskimi śpiewami, planszówki i zabawy integracyjne. Dużą przyjemność sprawiło uczniom nocowanie w zabytkowym regionalnym budynku. Sobotni poranek powitał nas cudowną pogodą, toteż po śniadaniu wyruszyliśmy pod przewodnictwem naszego gospodarza, pana Andrzeja na spacer nad kaszubskie jeziora. Poznaliśmy historię regionalnego rybołówstwa, gatunki ryb żyjące na Kaszubach i sposoby ich połowu. Podczas spaceru nad jeziorami Miemino i Czarnym co wytrwalsi poszukiwacze znaleźli okazałe borowiki. Zmęczeni, ale zadowoleni, w południe powróciliśmy do domów.

Biwak dostarczył nam wiele radości, rozwinął i ugruntował wiedzę z zakresu przyrody, geografii, kultury i obyczajowości środkowych Kaszub.

J.S., E.O., E.P.

• Wybory do SU - 27.09.2022r.

• Dzisiaj odbyły się wybory władz Samorządu Uczniowskiego.

W wyniku demokratycznego głosowania przewodniczącą SU została Nadia z klasy V, pomagać jej będą Oliwier i Ola, również uczniowie klasy V.

Wszystkim gratulujemy i życzymy owocnej pracy

• Pierwszy dzień jesieni w przedszkolu

• "Jak nie kochać jesieni, jej babiego lata, liści niesionych wiatrem, w rytm deszczu tańczących (...)."

Dziś pierwszy dzień jesieni więc przygotowaliśmy kącik jesienny w naszej sali, zrobiliśmy drzewko z naszych odbitych rączek. Udaliśmy się na spacer do lasu w którym zazwyczaj bawimy się , słuchamy odgłosów ptaków i szumu drzew, ale dziś postanowiliśmy posprzątać, żeby było w jeszcze piękniej i przyjemniej. Złota jesień jest piękna.

• Dzień Ziemniaka - 20.09.2022r.

• Dzisiejsze ŚWIĘTO ZIEMNIAKA przysporzyło uczniom klas I-III wiele radości i uśmiechów. I to nie tylko za sprawą pysznych ziemniaczanych dań, ale też wielu zabaw, ćwiczeń i rozgrywek sportowych - obowiązkowo z wykorzystaniem ziemniaków. Nie obyło się także bez działań artystycznych. Dzieci wykonały bowiem jeżyki, ludziki i ziemniaczane pieczątki.

• Dzień Przedszkolaka - 20.09.2022r.

• Moi Drodzy, rzecz jest taka, mamy dziś DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA!

Czas spędziliśmy dziś na wspólnej zabawie, tańcach i konkursach. Na zakończenie upiekliśmy gofry i wafle, które że smakiem zjedliśmy.

Wszystkim Przedszkolakom życzymy dużo zdrówka i pomyślności

• W poszukiwaniu źródeł Słupi.

• 12 września bieżącego roku członkowie koła ekologicznego wybrali się na pieszą wyprawę w poszukiwaniu źródeł Słupi. Piękna pogoda i humory dopisywały. Odnaleźliśmy źródła rzeki, dokonaliśmy analizy chemicznej wody i spędziliśmy miło czas zdobywając wiedzę.

• Akcja "Szkoły Pełne Talentów"!!!

• Zapraszamy rodziców, uczniów i nauczycieli do włączenia się w akcję Lidla, której celem jest wsparcie szkół poprzez przekazanie sprzętu sportowego i elektronicznego za dokonywane zakupy. Akcja trwa od dziś 5 września i polega na zbieraniu talenciaków (specjalnych kuponów) na rzecz szkoły. Za każde 50 zł zawierające jeden owoc lub warzywo otrzymuje się jeden kupon. Prosimy o przekazywanie ich do specjalnego pudełka poprzez swoich podopiecznych bądź osobiście.

• UROCZYSTA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

• Apel rozpoczęliśmy od wprowadzenia flagi Polski i zaśpiewania hymnu państwowego.

Pamiętając również o ważnych wydarzeniach z historii naszego kraju, uczniowie reprezentujący Samorząd Uczniowski przypomnieli zebranym o rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Pani Dyrektor witając wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców przedstawiła zmiany w kadrze pedagogicznej oraz plan pracy na kolejnych 10 miesięcy.

Życzymy wszystkim uczniom i nauczycielom dużo siły i optymizmu