• Wycieczki w ramach lekcji języka regionalnego kaszubskiego

• Podczas ferii odbyły się trzy wycieczki w ramach nauki języka regionalnego kaszubskiego:
            1.    wycieczka klas VI i VIII  do  Gdańska – 17 stycznia,
            2.    wycieczka klas I-III do Łubiany i Kościerzyny -18 stycznia,
            3.    wycieczka kl. V do Kistowa i Sierakowic - 27 stycznia.
            W czasie ich trwania uczniowie poznawali historię, przyrodę i geografię środkowych Kaszub; zwiedzili ciekawe miejsca w Gdańsku, Oliwie, Kościerzynie i Sierakowicach; zapoznali się z funkcjonowaniem Fabryki Porcelany Stołowej „Lubiana” w Łubianie. Feryjne wyjazdy dały dzieciom i młodzieży możliwość poznania ciekawych i aktywnych form spędzania czasu wolnego oraz atrakcyjnych miejsc użyteczności publicznej na Kaszubach, takich jak np. Hotel Kiston w Kistowie. W ich trakcie uczniowie nabyli oraz ugruntowali wiedzę i doświadczenie, a także udoskonalili znajomość języka regionalnego kaszubskiego.
            J.S., E.P., E.D.

• #LaboratoriaPrzyszłości - 13.01.2023r.

• Dzięki naszej drukarce 3D wydrukowaliśmy zestaw pięciu modeli kątów i dzisiaj korzystaliśmy z nich na lekcjach matematyki w kl. VI przy okazji omawiania rodzajów kątów. Modele będą służyć nam na wielu zajęciach dotyczących geometrii.

• Noc Biologów - 13.01.2023r.

• Dzisiaj członkowie koła ekologicznego uczestniczyli w projekcie "Noc Biologów" na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Bylo miło i naukowo. Duża porcja wiedzy na zakończenie pierwszego semestru nauki.

• Warsztaty z pedagogiem - 11.01.2023r.

• Dnia 11.01. Odbyły się warsztaty z pedagogiem szkolnym "Jaka jestem? Jaki jestem?"

Ich celem jest wsparcie uczniów w obserwacji i akceptacji zachodzących w nich przemian.

Ćwiczenia pomagają dostrzec, identyfikować oraz komunikować o zmieniających się potrzebach: minionych i aktualnych

• E-Stołówka

•

Pragniemy  poinformować, iż od 01.01.2023 r. uruchomiliśmy system e-stołówka, który służy do odmawiania posiłków dla osób. Będą widzieli Państwo swoje nadpłaty i niedopłaty.

Otrzymają Państwo e-mail z linkiem, na który trzeba kliknąć, aby aktywować system.

Ważne, by jak najwcześniej aktywować swoje konto w systemie e-stołówka, ponieważ odmawianie posiłków  odbywać się będzie wyłącznie przez e-stołówkę.

Rodzice, których dzieci do tej pory nie korzystały z dożywiania, a chcieliby – muszą zgłosić ten fakt w sekretariacie, podając e-mail, aby aktywować konto w e-stołówce.

Wpłaty za posiłki odbywać będą się tak  jak do tej pory, na posiadany przez Państwo rachunek bankowy wg nastepującego schematu:

do 27.01.2023 r. za miesiąc luty (20 dni)

do 24.02.2023 r. za miesiąc marzec (23dni)

do 28.03.2023 r. za miesiąc kwiecień (15 dni)

do 25.04.2023 r. za miesiąc maj (17dni)

do 26.05.2023 r. za miesiąc czerwiec (14 dni)

W razie pytań i wątpliwości służymy pomocą.

• #LaboratoriaPrzyszłości - 03.01.2023r.

• Dzisiaj podczas lekcji matematyki w kl.V wykorzystano modele ułamków, które wcześniej wydrukowano w naszej drukarce 3D. Poszczególne części można uformować w pełne koła, co pomoże zilustrować problem podczas różnych zadań. Zestaw elementów będzie często używany, aby uczniowie mogli lepiej zrozumieć ułamki.

• Nagroda Haliny Ewy Buchacz - 29.12.2022r.

• Miło nam poinformować, że nasza absolwentka Aleksandra Mielewczyk otrzymała nagrodę Haliny Ewy Buchacz dla najlepszych Absolwentów Szkoły Podstawowej Gminy Sierakowice w zakresie języka kaszubskiego w roku szkolnym 2021/2022.

Brawo Olu, jesteśmy z Ciebie dumni..

Sierakowice - Kraina Miłości

29 grudnia 2022 o 15:18  ·

Podczas dzisiejszej sesji Rady Gminy Sierakowice zostały wręczone nagrody Haliny Ewy Buchacz dla najlepszych Absolwentów Szkoły Podstawowej Gminy Sierakowice w zakresie języka kaszubskiego w roku szkolnym 2021/2022. Laureaci wykazali się osiągnięciami w przyswajaniu języka kaszubskiego, kultury i literatury kaszubskiej.

Halina Ewa Buchacz osobiście wręczyła ufundowane nagrody pieniężne. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Julia Kwidzińska absolwentka Szkoły Podstawowej w Kamienicy Królewskiej, Wiktoria Labuda absolwentka Szkoły Podstawowej w Gowidlinie, Jakub Bojanowski absolwent Szkoły Podstawowej w Mojuszu, Damian Siebert absolwent Szkoły Podstawowej w Puzdrowie oraz Aleksandra Mielewczyk absolwentka Szkoły Podstawowej w Jelonku

Serdecznie gratulujemy!