• Wigilia szkolna - 22.12.2022r.

• Dzisiaj w naszej szkole było bardzo uroczyście i rodzinnie. Najpierw młodsi uczniowie i chórzyści zaprosili wszystkich na jasełka, później celebrowalismy klasowe wigilie. A na zakończenie zaprezentowała się nasza Gwiazdka z Jelonka oraz uczniowie klasy ,,0". Zapraszamy na fotorelację

• Gwiôzdkã z Jelónka odwiedziła OREW w Szklanej - 20.12.2022r

• Uczniowie z klasy V i Laura z klasy IV zaprezentowali się wychowankom oraz pracownikom Ośrodka Rewalidacyjno-Wchowawczego, uczestniczyły też w koncercie kolęd w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Tuchlinie. Bardzo dziękujemy za możliwość wspólnego, tradycyjnego kolędowania, za wspaniałe przyjęcie i cudowną atmosferę.

• VII Konkurs Ozdoba Bożonarodzeniowa - bombka - 19.12.2022r.

• Dziś w Szkole Podstawowej w Łyśniewie Sierakowickim odbyło się wręczenie nagród w VII Konkursie Ozdoba Bożonarodzeniowa - bombka - dla przedszkoli i szkół podstawowych Gminy Sierakowice. Nasze uczennice zajęly premiowane miejsca:
            Nella Szutenberg - II miejsce w kategorii klas I-III
            Karolina Kostuch - I miejsce w kategorii klas VII-VIII
            Oliwia Bronk - II miejsce w kategorii klas VII-VIII. Gratulujemy

• Akcja "Podziel się" - 19.12.2022r.

• Dzisiaj zakończyliśmy akcję "Podziel się", w której zbieraliśmy artykuły chemiczne i spożywcze długiego terminu dla Kartuskiego Centrum Caritas. Wszystkie dary odebrał ks. Tomasz, który tam posługuje. Składamy serdeczne podziękowanie tym, którzy otworzyli swoje serca i podzielili się z potrzebującymi oraz przyczynili się do przeprowadzenia tej akcji

• Zajęcia z lutownicą - 15.12.2022r.

• Uczniowie wykorzystali lutownicę na zajęciach z fizyki. Zapoznali się nie tylko  z obsługą sprzętu dostępnego w naszej szkole w ramach LABORATIUM PRZYSZŁOŚCI, ale i zastosowaniem w życiu codziennym i zawodowym. Na lekcji lutownica przydała się do naprawy zabawek dziecięcych, domowych sprzętów takich jak głośniki czy oświetlenie, a nawet biżuterii. Uczniowie mogli wykorzystać swoją wiedzę w praktyce i zauważyli, że zamiast wzywać specjalistę do każdej drobnej usterki lub kupować nowe urządzenie, większość drobnych napraw można zrealizować samodzielnie, a tym samym redukować ilość elektrośmieci Zajęcia sprawiły uczniom wiele radości, a wraz z każdą nową odkrytą funkcją naszych nowoczesnych sprzętów sprawiają im coraz więcej satysfakcji.

• Konkurs recytatorski LISTEN UP - 13.12.2022r.

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I etapie konkursu recytatorskiego poezji w języku angielskim LISTEN UP. Zadanie polegało na przygotowaniu i recytacji wybranego wiersza. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce Maksym kl. IV

II miejsce Weronika kl. III

III miejsce Łukasz kl. IV

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za następny etap konkursu w Gdańsku.

• Gwiôzdkã z Jelónka - 11.12.2022r.

• W czasie dzisiejszego Sierakowickiego Jarmarku Bożnarodzeniowego zaprezentowała się Gwiôzdkã z Jelónka, w którą wcielili się wszyscy uczniowie klasy V oraz Laura z klasy IV. Dzieci pod opieką p. Joanny Sychta przedstawiły występ tradycyjnej kaszubskiej grupy kolędniczej, która zgodnie ze starym regionalnym zwyczajem kolęduje w wigilijny wieczór.

• Wycieczka do Wielkiej Fabryki Elfów - 04.12.2022r.

• Dziś kl. 0 - III odwiedziły Wielką Fabrykę Elfów w Gdańsku. Pomocnice Świętego Mikołaja oprowadziły nas po zakamarkach fabryki, pomogliśmy stworzyć eliksir świątecznego nastroju, napisaliśmy listy i spotkaliśmy się z gospodarzem - Świętym Mikołajem.

• VIII Przegląd Piosenki w Języku Angielskim SP w Mojuszu - 02.12.2022r.

• Uczniowie naszej szkoły wzięli dzisiaj udział w VIII Przeglądzie Piosenki w Języku Angielskim.

Miło nam poinformować, że Oliwia Gronda z klasy II zajęła 2 miejsce w kategorii soliści klas 0-III. Natomiast Artur Karkowski i Zlata Matsuta zajęli 3 miejsce w kategorii zespoły. Ogromne brawa dla wszystkich uczestników!! Jesteśmy z Was dumni.