• Statki kosmiczne "0" - 24.02.2023r.

• W grupie ,,O" było dzisiaj bardzo kreatywnie i kolorowo. Przygotowaliśmy statki kosmiczne ze zużytych opakowań i pudełek. Włożyliśmy dużo pracy, ale było warto, nasze rakiety są gotowe do podróży w kosmos.

Zapraszamy o obejrzenia fotorelacji wykonanej aparatem fotograficznym otrzymanym przez szkołę w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości

• Bal karnawałowy klas 0-III - 16.02.2023r.

• Dziś w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas 0-III. Dzieci przebrane w piękne stroje bawiły się przy muzyce dyskotekowej. Zabawa była super....

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, którą wykonaliśmy aparatem fotograficznym otrzymanym w ramach #LaboratoriaPrzyszłości

• Walentynki - 14.02.2023r.

• Walentynki to nie tylko dzień zakochanych, jest to także doskonała okazja do wyrażenia sympatii, szacunku i życzliwości wobec innych. Dzisiaj, tradycyjnie nasza skrzynka walentynkowa była wypełniona kartkami z życzeniami 😍😍

• NA TROPIE ZDROWEGO ODŻYWIANIA - MODUŁ II - 09.02.2023r.

• Dziś odkryliśmy kolejny składnik odżywczy jakim jest witamina E. Dowiedzieliśmy się, że dużą jej ilość zawiera brokuł. Poznaliśmy to warzywo wszystkimi zmysłami, niektórzy odważyli się spróbować surowy brokuł i okazało się, że jest całkiem smaczny Wspólnie przygotowaliśmy "zieloną sałatkę" według przepisu profesora Animki. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zadania

• Konkurs KRUS

• KRUS serdecznie zaprasza dzieci rolników do udziału w Ogólnopolskim Konkursie dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy” pod Patronatem Honorowym Ministra Edukacji i Nauki.

Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy” i służy poszerzaniu wiedzy na temat właściwego magazynowania i stosowania w gospodarstwie rolnym szkodliwych substancji np. środków ochrony roślin, nawozów, paliw, itp. oraz zasad ochrony środowiska naturalnego.

W Konkursie mogą uczestniczyć dzieci urodzone w latach 2008-2012, których przynajmniej jeden z rodziców lub opiekun prawny w okresie przyjmowania zgłoszeń podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników. Zadanie konkursowe polega na ułożeniu rymowanki (min. 4 wersy) popularyzującej sposoby ograniczania ryzyka oddziaływania substancji szkodliwych na istoty żywe i skażenia środowiska naturalnego w gospodarstwach rolnych.

UWAGA !!!

W rymowance muszą się znaleźć przynajmniej 4 słowa spośród niżej wymienionych, użyte w dowolnej liczbie i odmianie.

Wymagane słowa: zatrucie, środowisko, niebezpieczeństwo, natura, karencja, toksyczny, ochrony, szkodliwe.

Konkurs przebiega w dwóch etapach: wojewódzkim i centralnym. Autorzy trzech najlepszych prac na etapie wojewódzkim, otrzymają nagrody rzeczowe o wartości ok 500 zł, a ich rymowanki zostaną poddane ponownej ocenie na etapie centralnym. Z 48 prac przesłanych przez OR KRUS Centralna Komisja Konkursowa wybierze 20 najlepszych rymowanek, których twórcy otrzymają nagrody rzeczowe o wartości ok. 1 000 zł. Gala podsumowująca zaplanowana jest w czerwcu 2023 roku.

TERMIN NADSYŁANIA PRAC do szkoły : 17.03.2023r na adres: ewelinajelonko@poczta.onet.pl

• Dzień Bezpiecznego Internetu - 07.02.2023r.

• Dziś obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu, który ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku i świętowany jest na całym świecie.
            Z tej okazji w naszej szkole odbyły się i odbędą się w najbliższych dniach pogadanki, prezentacje multimedialne, zajęcia tematyczne. Uczniowie starszych klas wypełnili też ankietę tematyczną oraz poznali zasady "Higieny cyfrowej". Mamy nadzieję, że wszystkie te działania pomogą zachować ostrożność podczas korzystania z Internetu.

• "Na tropie zdrowego odżywiania" - 03.02.2023r.

• "Na tropie zdrowego odżywiania" - dziś rozpoczęliśmy projekt, który zachęca dzieci do zdrowego odżywiania i kształtuje poczucie odpowiedzialności za własne zdrowie. Zadaniem dzieci jest pomoc profesorowi Animce w odszukaniu 8 składników odżywczych. Pierwszy składnik - żelazo udało nam się odnaleźć w buraku. Najwięcej emocji wzbudziło smakowanie buraka i robienie stempelków.