• Gminny Konkurs Piosenki Kaszubskiej - 17.04.2024r.

• Po raz czternasty odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Piosenki Kaszubskiej ,,Kaszëbsczé Spiëwé", patronat nad nim objął Wójt Gminy Sierakowice, pan Tadeusz Kobiela. Celem konkursu była popularyzacja języka kaszubskiego, wymiana doświadczeń artystycznych i integracja naszego kaszubskiego środowiska.

W konkursie wzięli udział wokaliści i zespoły z dziesięciu szkół. Wykonaniom kaszubskich młodych artystów przysłuchiwała się komisja, w której skład weszli: pan Sławomir Bronk, pani Karolina Stankowska Kaszubska Influencerka i pani Irena Kulwikowska.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę naszych sponsorów:

Wójta Gminy Sierakowice, Ubojni Drobiu Gosz, panu Piotrowi Jelińskiemu, firmie PPHU Mirosław Malek oraz ,,GS" Samopomoc Chłopska.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za zaangażowanie i profesjonalne występy

Zapraszamy za rok..

• Konkursy kaszubskie

• Z wielką dumą informujemy o sukcesach naszych uczniów w dwóch gminnych konkursach z języka regionalnego kaszubskiego, które dzisiaj zostały rozstrzygnięte. W Gminnym Konkursie Wiedzy o Regionie Laura z kl. V zajęła II MIEJSCE, Anastasiia z kl. VIII zdobyła WYRÓŻNIENIE. W Gminnym Konkursie ” Z rodziną po kaszubsku na temat” wszyscy nasi reprezentanci zostali LAUREATAMI. Byli to: Adam z kl. III, Ewelina z kl. IV, Laura z kl. V, Monika i Paweł z kl. VI. Zwycięzcy otrzymali dzisiaj gratulacje i nagrody z rąk Pana Prezesa Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego oddziału Sierakowice - Piotra Jelińskiego, Pana Wiceprezesa - Zbigniewa Wenty, Pani Dyrektor Szkoły - Anny Labudy oraz nauczycielek. Kochani Uczniowie bardzo się cieszymy z Waszych sukcesów!

• "Kaszubskie śpiewy" - etap szkolny - 10.04.2024r.

• W dniu dzisiejszym odbyły się eliminacje szkole Gminnego Konkurs Piosenki Kaszubskiej  "Kaszebscze spiewe ". Gratulujemy wszyskim uczestnikom.  Od kilkunastu już lat w naszej szkole promujemy język kaszubski wlaśnie poprzez śpiew. Niech będzie zachętą na przyszłość, abyśmy potrafili dbać o nasze dziedzictwo kulturowe. Za tydzień dalszy etap, tym razem będziemy mogli gościć uczniów z całej naszej gminy.

• Wyjazd do teatru - 10.04.2024r.

• Dzisiaj uczniowie starszych klas wybrali się do Nowego Teatru im.Witkacego w Słupsku na ,,Zemstę" Aleksandra Fredry. Była to doskonała okazja, aby przypomnieć sobie treść tej zabawnej lektury.

• Wizyta pierwszaków w Rezydencji Seniora - 04.04.2024r.

• W ramach działalności Szkolnego Koła Wolontariatu uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawcą, panią Reginą oraz rodzicami - panią Weroniką i panem Karolem, odwiedzili dzisiaj Rezydencję Seniora w Starej Maszynie. Dzieci przywitały Pensjonariuszy piosenką, zaprezentowały też przedstawienie wielkanocne w języku kaszubskim pt. „Dëgùsë”. Mali Wolontariusze obdarowali ponadto Mieszkańców Domu słodkim upominkiem. Nasza wizyta sprawiła Pensjonariuszom wiele radości. Dziękujemy za miłe przyjęcie.

• POLA NADZIEI - 28.03.2024r.

• W tym roku "Pola Nadziei" odbędą się 14 kwietnia. My również włączyliśmy się do tej akcji wykonując żonkile, które wolontariusze Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci będą wręczać na ulicach Gdańska -w zamian za ofiarowane datki na utrzymanie i opiekę nad ciężko chorymi dziećmi w hospicjum.

#polanadziei2024