• Konkurs plastyczny "Moja ulubiona postać z bajki" - etap szkolny. 27.10.2022r.

• Konkurs plastyczny "Moja ulubiona postać z bajki" cieszy się dużym zainteresowaniem u naszych najmłodszych uczniów.

Spośród 28 prac w etapie szkolnym wyróżnienia otrzymali:

w kategorii kl. 0-I: Zlata, Mateusz, Artur, Natan, Ignacy, Marcelina, Marta, Adam, Szymon P. oraz Szymon B.

W kategorii kl. II - III: Oliwia, Nela, Weronika i Szymon K.

Serdecznie gratulujemy Życzymy sukcesów w kolejnym etapie na szczeblu gminnym.

• XX Gminny Konkurs Twórczości Literackiej w Języku Kaszubskim

• 26 października 2022 r w Szkole Podstawowej nr 2 w Sierakowicach odbył się XX Gminny Konkurs Twórczości Literackiej w Języku Kaszubskim. Zadanie konkursowe polegało na napisaniu wypracowania w języku kaszubskim na tematy związane z kaszubszczyzną.

W tym konkursie naszą szkołę reprezentowały:

• Aleksandra Koszałka i Laura Karkowska z klasy V -w kategorii klas IV-VI
            • Natalia Seewald z klasy VII oraz Nicola Pobłocka z klasy VIII w kategorii klas VII-VIII.

Z radością informujemy, że decyzją obrad jury Laura Karkowska z klasy V zajęła I miejsce, Aleksandra Koszałka z klasy V oraz Nicola Pobłocka z klasy VIII zdobyły wyróżnienia w swoich kategoriach wiekowych.

Serdecznie gratuluję!

J.S.

• Laboratoria Przyszłości - 25.10.2022r

• Pierwsze zajęcia  z robotyki Lego za nami. Trzynastu uczniów z klasy IV i V  rozpoczęło edukacyjną przygodę w odkrywaniu swoich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Uczniowie samodzielnie tworzyli konstrukcje z klocków LEGO, które szkoła otrzymała w ramach programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI. Na kolejnych zajęciach będą rozbudowywać swoje konstrukacje o elementy elektroniczne, które wprawią ich  budowle w ruch.

• Zbieramy nakrętki - 21.10.2022r.

• Zebraliśmy ponad 35 tys.plastikowych nakrętek dla ORW w Szklanej, które dzisiaj odebrał pracownik tej placówki.

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tą akcję i niebawem zapraszamy do kolejnej

• "102 Pytania na 102. rocznicę Urodzin Jana Pawła II”. - 19.10.2022r.

• Reprezentanci naszej Szkoły wzięli dzisiaj udział w powiatowym konkursie wiedzy o Janie Pawle II: "102 Pytania na 102. Rocznicę Urodzin Jana Pawła II”.

Celem konkursu było przybliżenie życiorysu Karola Wojtyły, ukazanie Jana Pawła II jako wzorca osobowego i autorytetu dla młodzieży oraz uczczenie 102. rocznicy urodzin polskiego Świętego.

W bardzo zaciętej rywalizacji wzięło udział 68 uczniów z 15 szkół podstawowych naszego powiatu. Łukasz z klasy IV zdobył wyróżnienie i jesteśmy bardzo dumni!

Dziękujemy naszym uczniom za godne reprezentowanie Szkoły!

• Planetarium ORBITEK w naszej szkole - 19.10.2022r.

• Dzisiaj mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w przenośnym planetarium.

To było cenne doświadczenie. Dowiedzieliśmy się dużo ciekawostek z dziedziny astronomii i astronautyki. Zajęcia były dostosowane do wieku uczestników i podzielone na trzy cykle: Rakietą do Planet, Kosmiczny Zegar i Miejsce Ziemi w Kosmosie.

Sądząc po entuzjastycznych reakcjach uczniów, pokaz bardzo się im podobał.

• "BEZPIECZNA DROGA - ZNAMY ZASADY RUCHU DROGOWEGO".

• Dziś odbyło się wręczenie dyplomów i nagród w konkursie plastycznym "BEZPIECZNA DROGA - ZNAMY ZASADY RUCHU DROGOWEGO". Wyróżnione prace wezmą udział w IV Powiatowym Konkursie Plastycznym w Żukowie. Gratulujemy!

• "Z rodziną po kaszubsku na każdy temat".

• Dzisiaj zostały rozstrzygnięte dwie edycje konkursu "Z rodziną po kaszubsku na każdy temat". Nasi goście - pan prezes Zrzeszenia Kaszubsko- Pomorskiego oddziału Sierakowice- Piotr Jeliński oraz pan Zbigniew Wenta pogratulowali zaangażowania w nagrywanie kaszubskojęzycznych filmów oraz nagrodzili: Patryka z kl. III, Laurę z kl. IV, Monikę, Aleksandrę, Pawła z kl. V oraz Nadię z kl. VI. Kochani my również serdecznie gratulujemy i jesteśmy z Was dumni.

• Wycieczka klas IV-VIII do Gdańska - 13.10.2022r.

• 13 Października uczniowie klas IV-VIII wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Gdańska. Pierwszym punktem naszego wyjazdu była wizyta w Centrum Nauki Hevelianum, gdzie dzieci  podzielone na grupy, odkrywały tajniki nauki poprzez uczestnictwo w warsztatach „Znajdź sprawcę” oraz eksplorowały wystawy „Łamigłówka” i „Zabawy z Historią”. Następnie,  dzięki unikalnemu położeniu kompleksu Hewelianum, uczniowie mogli podziwiać Gdańską Starówkę z punktu widokowego na Gradowej Górze. Pobyt w Gdańsku zakończyliśmy w restauracji MC Donalds, gdzie każdy uczestnik wycieczki posilił się, spożywając ulubione przysmaki. Około godziny 16 zmęczeni, ale zadowoleni, a co najważniejsze bogatsi o wiedzę i zdobyte doświadczenia, powróciliśmy do naszych domów.  J.S.

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania - 29.09.2022r.

• 29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

A jak powszechnie wiadomo, zalet czytania jest mnóstwo, dlatego postanowiliśmy celebrować to święto cały tydzień.

Zapraszamy na fotorelację z tych , ,zaczytanych "dni".

• Spotkanie z psychoterapeutą - 06.10.2022r.

• Dzisiaj mieliśmy okazję gościć w naszej szkole pana Romana Łojka-specjalistę psychoterapii uzależnień w procesie certyfikacji.

Nasz gość w bardzo przyjazny i przystępny dla uczniów sposób przeprowadził warsztaty na temat szkodliwości substancji psychoaktywnych i motywów sięgania po używki.

To było bardzo owocne i skłaniające do refleksji spotkanie!