• Gminny etap Konkursu Recytatorskiego "Rodno mowa" - 20.04.2023

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym etapie Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa”, który jest organizowany przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chmielnie. Laura z klasy IV i Adam z klasy II wspaniale reprezentowali naszą szkołę. Adaś zajął III miejsce. Gratulacje

• LITERKAMI SIĘ BAWIMY - Z MONTESSORI ĆWICZYMY". 19.04.2023r.

• To innowacja, którą realizujemy w zerówce. Na wiosnę nie mogło zabraknąć pracy z kartami trójdzielnymi na temat budowy kwiatów i ich nazw. Często pracujemy z ruchomym alfabetem i układamy litery na macie. W tym tygodniu korzystamy z nowej pomocy - mapy Polski i uczymy się nazw województw i miast w naszym kraju. Dzięki takim pomocom nauka jest ciekawa i przyjemna.

• Konkursy kaszubskie - 18.04.2023r.

• Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i uczennicom kolejnych sukcesów w konkursach z języka regionalnego kaszubskiego. Inforujemy, że Anastasiia z kl. VII zajęła II miejsce w Gminnym Konkursie Wiedzy o Regionie, natomiast Oliwia z kl. VII i Oliwier z kl. V w tym samym zmaganiu konkursowym wywalczyli wyróżnienia. Zaś w Gminnym Konkursie "Z rodziną po kaszubsku na każdy temat" Aleksandra i Laura z kl. V oraz Monika z kl. V wraz z Eweliną z kl. III zdobyły ex aequo I miejsca, a Paweł z kl. V i Nadia z kl. VI wywalczyli wyróżnienia. Kochani ogromne gratulacje dla Was .