• Warsztaty z pedagogiem - 06.10.2023r.

• Klasa IV uczestniczyła w warsztatach z pedagogiem pt. "Moje uczucia i relacje. Postępuj tak, aby wszystko się ułożyło!" w ramach projektu Ministerstwa Zdrowia "Oddziaływać skutecznie - profilaktyka oparta na podstawach naukowych i dowodach"

• Akcja #SprzątamyDlaPolski - 04.10.2023r.

• Po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji #SprzątamyDlaPolski. Celem wydarzenia jest nie tylko troska o środowisko naturalne w najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. Nasi uczniowie doskonale wiedzą, że należy dbać o przyrodę i nie śmiecić. Ich zaangażowanie i postawa jest przykładem do naśladowania dla innych

• Wycieczka w ramach programu Poznaj Polskę - 04.10.2023r

• Uczniowie klas I - III uczestniczyli dzisiaj w wycieczce w ramach programu Poznaj Polskę. Pierwszym punktem była wizyta w Centrum Nauki Experyment w Gdyni, instytucji popularyzującej naukę w formie interaktywnych instalacji i pokazów. Poprzez połączenie nauki i zabawy dzieci zdobyły wiedzę z różnych dziedzin edukacji. Następnie udaliśmy się do Muzeum Kaszubskiego im. Franciszka Tredera w Kartuzach, gdzie uczniowie zapoznali się z wystawą stałą prezentującą zwyczaje, obrzędy, kulturę i przedmioty z życia codziennego Kaszubów oraz wzięli udział w warsztatach drzeworytniczych. Na zakończenie wycieczki pojechaliśmy do restauracji Krzëwi Róg w Garczu na pyszny obiad oraz wyśmienity deser. Dzisiejszy wyjazd dostarczył dzieciom dużą dawkę wiedzy, rozbudził zainteresowania i pozwolił w radosnym nastroju spędzić czas
            . To była wspaniała wycieczka.

• Karty trójdzielne Montessori

• Karty trójdzielne Montessori to doskonała pomoc do wprowadzenia nowych pojęć i wzbogacenia słownictwa. Na dzisiejszych zajęciach grupa zerówkowa dowiedziała się, jak wygląda cykl życia jabłka

• Bierzemy udział w akcji #BohaterOn

• Kampania ma na celu upamiętnienie, uhonorowanie i bezpośrednią pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.

• Jesienne jeżyki - 02.10.2023r.

• Jesienne prace plastyczne są bogate w kolory i faktury. Natura zmienia się dynamicznie i inspiruje młodych artystów do tworzenia barwnych i ciekawych prac.

Prace plastyczne, twórcze i manualne zabawy najbardziej wzbogacają osobowość dziecka. Rozwój wyobraźni, zdolności manualnych, możliwość wyładowania emocji, a to wszystko dzięki sztuce.

• ,,Nocka" w szkole! -29/30.09.2023r.

• To był czas obfitujący w mnóstwo wrażeń i zabawy. Uczniowie klasy III, IV I V (w ramach języka regionalnego kaszubskiego i w ramach integracji) nocowali w szkole. Piekli gofry, tosty, robili pizzę. Były kaszubskie tańce, śpiewy, gry oraz mnóstwo wyśmienitej zabawy! Wszyscy spędzili ten czas bardzo aktywnie, ćwicząc i bawiąc się na naszej nowej sali gimnastycznej. Rano uczniowie wspólnie przygotowali pyszne śniadanko. Wszyscy jednogłośnie podsumowali ,,że było super!!"

• Zajęcia z języka regionalnego - kaszubskiego

• 15 i 29 września 2023r. uczniowie klasy VI i VII mieli baaaardzo dłuuuuugi dzień w szkole, bowiem zaraz po lekcjach w ramach lekcji języka regionalnego - kaszubskiego zostali dłużej. Uczniowie wspólne spędzali czas ze sobą i bogacili swój regionalny język. Uczniowie klasy VI przygotowali swoją ulubioną sałatkę owocową, układali puzzle, rozmawiali ze sobą, był śmiech, gwar, przyjemna atmosfera. Uczniowie klasy VII przygotowali tosty oraz spędzali czas na boisku szkolnym. Popołudnie w szkole bardzo udane, uczniowie czekają już na następne takie wspólne spędzenie czasu

• Dzień Głośniego Czytania w naszej szkole! - 29.09.2023r.

• Głośne czytanie uczy dziecko myślenia, rozwija język, pamięć i wyobraźnię, pomaga w wychowaniu, ułatwia naukę w szkole. Jest najlepszą inwestycją w pomyślną przyszłość dziecka!

Dziękujemy Pani Dyrektor i Mamom, które włączyły się w dzisiejszą akcję

• Dzień Chłopaka - 29.09.2023r.

• 30 września obchodzimy w Polsce Dzień Chłopaka. Wszystkim chłopcom, małym i tym dużymżyczymy dużo radości i uśmiechu

W naszej szkole świętowaliśmy już dzisiaj. Chłopcy zostali obdarowali upominkami przez swoje koleżanki oraz słodkościami przez Panią Dyrektor i przedstawicielki SU.

• Zajęcia z języka kaszubskiego w terenie - 27.09.2023r.

• Dzisiejsze zajęcia języka regionalnego kaszubskiego, które odbyły się w Gospodarstwie Agroturystycznym "Pod Lipą" w Kamienickim Młynie, dostarczyły naszym uczniom z klas: III, V i VI mnóstwo wrażeń oraz porządną dawkę wiedzy. Dzieci spędziły czas na świeżym powietrzu zapoznając się ze specyfiką tradycyjnej wiejskiej zagrody, poznawały przyrodę środkowych Kaszub dzięki przejażdżce regionalnym meleksem, a także integrowały się wspólnie grając i bawiąc się. Dodatkowo uczniowie posmakowali tradycyjnych kaszubskich specjałów: młodzowégò kùcha, przegòtówczi, wòrztë z ògnia oraz przygotowały postaci z kaszubskich ziemniaków. To była bardzo ciekawa i wartościowa lekcja .

• Skrzynka zaufania - 27.09.2023r.

• Reagując na potrzeby uczniów naszej szkoły i ich rodziców, uruchamiamy SKRZYNKĘ ZAUFANIA.

Procedura funkcjonowania skrzynki zaufania pozwoli zapewnić dyskrecję w sprawach osobistych oraz umożliwi przedyskutowanie uczniowskich problemów i propozycji z dyrekcją i pracownikami szkoły.

• Europejski Dzień Języków - 26.09.2023r.

• Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września już od 20 lat! Celem tego święta jest promocja różnorodności językowej i kulturowej.

W naszej szkole również włączyliśmy się w obchody tego dnia